Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Leki a alkohol...

przez julijanka 02 kwi 2010, 00:09
Mam już 25 letnie doświadczenie leczenia farmakologicznego i wiem,że albo się sumiennie leczę albo "bawię" się z lekarzem
wręcz go lekceważąc ,popijając leki psychiatryczne alkoholem aby następnie być zmuszonym udać się z ostrą psychozą
na wizytę lekarską.
Poza tym chyba tak jest, że w pracy szef lekko przymulonego zniesie,ale nadpobudliwego po mieszance lek+alkohol
to chyba nikt nie cierpi.
julijanka

Re: Leki a alkohol...

przez Martin_87 04 kwi 2010, 16:13
Jak to jest możliwe że kiedyś (jeszcze pół roku temu) wypijałem dziennie 5-6 piwa, w weekendy 2 razy tyle... wstawałem rano na kacu rozradowany,szczęśliwy łapałem się za butelke piwa wypijalem i było super... a teraz jak pije piwo to robie się cały gorący nie moge oddychac,głowa mi sie gotuje boli.. pije poprostu na siłe,chodz ochote mam ale organizm nie przyjmuje i walczy z tym a rano na kacu mnie trzesie,sztywnieje glowa musze lezec caly dzien bo nie jestem w stanie chodzic... i dodam ze nie od lekow bo aktualnie nic nie biore... (only terapia) czemu mi sie tak zrobilo???? są świeta wszyscy mnie sciagna zeby sie gdzies napic, a ja jak burak leze,trace swiadomosc,sciska mi glowe i wogole korde... ;/
nerwico weź mnie zostaw, daj spokój w końcu, nie odbieraj wszystkiego, ja nie chcę tego
zbyt wiele złego nie chcę być twym kolegą, proszę cię, k***a, błagam nie rób mi tego!
ŻYJE, WIERZĘ i JESTEM.

Sulpiryd a alkohol?

przez skonczony19 16 kwi 2010, 19:42
Witam
Chciałem się dowiedzieć czy mogę spożywać wogóle alkohol jeśli biorę od 2 miesięcy sulpiryd 50mg ?
Na ulotce napisane że nie można spożywać podczas terapii sulpirydem ale chyba 5 godzin po zażyciu można?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Sulpiryd a alkohol?

przez skonczony19 16 kwi 2010, 19:47
wogóle ani trochę? :( dawno nie zażywałem alkoholu..
Pytam tak ponieważ jutro idę na imprezę a chciałbym bardzo uczcić czyjeś urodziny..

Moklar i piwo?

przez Witas 30 kwi 2010, 19:52
Witam, przyjmuje Moklar w dawce 2X150mg dziennie.. Dziś właśnie mam szansę iśc na piwo.. jak myślicie czy jedno piwo będzie mi w stanie zaszkodzić? Lekarka mi kiedyś mówiła że nie, ale wiadomo, nerwicowe wkręcanie:)

Re: Moklar i piwo?

przez shadow_no 30 kwi 2010, 19:56
Witas,
leki-a-alkohol-t19951.html
leki-i-alkohol-t19971.html
alkohol-u-ywki-a-leki-t10749.html

Streszczając: Ludzie różnie reagują. Najczęściej jedno piwko nikomu nie szkodzi. Mnie nie szkodzi nawet i kilka, aczkolwiek nie zalecam picia w trakcie przyjmowania leków. Szczególnie benzodiazepin.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Mattej 08 maja 2010, 18:06
W ulotce jest napisane, żeby unikać piwa przy terapii moklobemidem. Kwestia indywidualnej reakcji, ja bym raczej nie ryzykował.

przez linka 08 maja 2010, 20:16
No a już na pewno nie łączyłabym alko+ leku pierwszy raz poza domem - lepiej zrobić test w domowym zaciszu co by nie odwalić ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez majstero 08 maja 2010, 22:06
Dzisiaj właśnie spożywałem alkohol (konkretnie napoje 40 %-owe), i nie widzę żadnej reakcji na niego( oczywiście poza dającej się przewidzieć fazy). Co prawda w normalnych okolicznościach przy braniu leków nie spożywam %, ale dzisiaj zrobiłem wyjątek z takiego powodu, że moklar biorę już 2 miesiąc i nie widzę żadnej poprawy a w poniedziałek mam wizytę u mojego "psychola" i zapewne będzie zmiana leków.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez Witas 14 maja 2010, 17:39
Po czasie: nieaktualne bo nie wypiłem wtedy jednek piwa:) nie chciałem ryzykować:)

rispolept consta a alkohol

przez marta8787_87 23 maja 2010, 15:50
witam. Chciałabym was zapytać czy ktoś z was łączył rispolept consta z alkoholem. Wiem że to nie mądre ale chciałabym napić się piwa . Biore zastrzyki co 2 tygodnie i mam wielką ochote na piwo. Co dzieje się na tym leku po wypiciu 2-3 piw?

Re: rispolept consta a alkohol

przez celineczka3 24 maja 2010, 17:25
Tak masz racje to niemądre i jeśli nie chcesz ryzykować bardzo nieprzyjemnych skutków ubocznych takiego połączenia, bądź nawrotu choroby to lepiej nie robić takich mieszanek.
celineczka3

Alkohol, a leki...

przez roberto120 21 cze 2010, 18:57
To pytanie kieruję do tych co zażywają/zażywali psychotropy i pili alkohol. Ile mogli wypić 1, 2, 3, 4 piwa? Co się działo gdy było wypite za dużo? Czy przy jednym piwie nie było żadnej zmiany? Proszę o wpisywanie wszystkich zainteresowanych którzy zajrzą w ten temat, bez względu na ilość odpowiedzi.
roberto120

Re: Alkohol, a leki...

przez Majster 21 cze 2010, 19:00
Kolejny zakręcony ..
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Sortuj wg