Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Uwaga! Benzodiazepiny a alkohol.

przez scrat 27 maja 2009, 18:29
Stąpasz po cienkim lodzie...

http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha01.htm
Przyjaciel forum

przez zamknietywsobie 27 maja 2009, 18:36
Moja babcia bierze te leki juz ladne 20 lat i wszystko jest z nią ok. Ja biore je juz od ok 3 lat i czuje sie w miare dobrze.

[Dodane po edycji:]

Jednak z tym piciem alkoholu to nie był dobry pomysł. Wypiłem piwko i miałem konkretne jazdy. Co chwilę czułem się tak jak bym miał zaraz odlecieć. Zalewały mnie jakieś dziwne poty i miałem duszności :-|

przez RafQ 31 maja 2009, 20:53
Ja spożywałem alkohol (w ilościach nie przekraczających 4-5 piw jednorazowo) przy różnych antydepresantach i generalnie to nic sie nie działo.Nie zachęcam do tego oczywiście bo zawsze jest jakieś ryzyko.Co do benzo to trzeba być bardziej ostrożnym gdyż znane są przypadki ciężkich zatruć u osób mieszających te dwa specyfiki.Sam brałem benzo ale na następny dzień po piciu alko na tzw.kaca i wszystko było ok.Raz wypiłem drina do 4mg clonazepamu (wiem że nie było to mądre) i jedynie co zauważyłem to spotęgowane działanie alkoholu (z reguły delikatnego drinka wogóle nie czuje a tu było inaczej).

Z kolei picie alko np. przy Rispolepcie powoduje uczucie zwiększenia siły działania leku.
RafQ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Slodki Ptys 01 cze 2009, 13:58
Nigdy nie mieszajcie benzo z alkoholem!
Ja to zrobiłam drugi raz w swoim życiu-masakra.Zażywam signopam na nerwicę lękową.Wystarczy tydzień zażywania i alkohol.W ten sam dzień-zajebiaszczo-jak po narkotykach-pełen odlot.Na drugi dzień:lęki,utrata poczucia rzeczywiśtości,chore myśli,utrata kontroli nad sobą+wycieńczenie psychiczne,fizyczne,nierówny oddech,płacz itd.
Przeżyłam to na sobie wczoraj i trzyma mnie nadal.Nie polecam!!!!!

przez namiestnik 01 cze 2009, 15:08
Zomiren to produkt KRKA. Ale czemu piszesz, że wycofany? On jest normalnie dostępny w aptekach - tyle, że trudniej dostępny. Nie wiem czemu. Na pewno jest najtańszy ze wszystkich zamienników.

przez zamknietywsobie 01 cze 2009, 17:28
No bo lekarz powiedział że już został wycofany i jako zamiennik zaproponował mi afobam. I po afobamie sie czuje o niebo lepiej.

przez namiestnik 01 cze 2009, 18:29
efekt placebo - masz nowy lek, droższy to musi być lepiej.

Chyba, że to sprawa dawki - że teraz się czujesz lepiej ale po 0.5, a wcześniej brałeś 1 mg.

przez zamknietywsobie 01 cze 2009, 18:35
W momencie gdy zaczynałem brać afobam nie wiedzialem ze jest drozszy czy cos. Wlasnie raczej balem się ze po zmianie leku moge sie czuc gorzej. Ale jak widac jest na odwrót. Jeżeli chodzi o dawkowanie afobamu to biore 0.5 mg przed snem a zomirenu bralem 1mg.

przez namiestnik 01 cze 2009, 19:17
To w takim razie najpewniej brałeś go zbyt dużo. A skoro lepiej się czujesz przy mniejszej dawce to może spróbuj 0,25? Tego leku nie warto brać na zapas.

przez zamknietywsobie 01 cze 2009, 22:16
No muszę przyznać że właśnie ostatnio staram sie brać 0.25 mg i tez czuje sie w miare dobrze. Tym bardziej że zdałem teraz prawo jazdy i chce w ogole odstawić leki.

przez namiestnik 01 cze 2009, 23:15
dobrze! Skoro zmniejszanie dawki dobrze robi to może bierz tylko jak musisz?

przez zamknietywsobie 01 cze 2009, 23:40
Ja to biorę tylko i wyłącznie przed snem.

alkohol przy asertinie 50

przez karol1991 09 cze 2009, 17:31
Wita wszystkich Biore asertin 1,5 tygodnia i mam pytanie czy moge bez spiny wypic sobie od czasu do czasu 1 piwko ??? prosze cie wypowiadac najlepiej ktos doswiadczony :) Z gory dzieki

Re: alkohol przy asertinie 50

przez Ridllic 09 cze 2009, 17:35
cześć karol1991, ogólnie to nie powinno się ale co tu udawać skoro to ma być jedno ,sam zdecyduj na pewno nic Ci nie będzie
Ridllic

Sortuj wg