Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez reirei 18 gru 2005, 15:19
Chodzi o to że zadajecie dużo pytań a sami nie jesteście

zagadką ( :?: ) :wink: :wink:
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez bibi 18 gru 2005, 23:53
nie wydaje mi sie żeby on to miał na mysli.....
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

leki a alkohol

przez yoan22 10 sty 2006, 10:49
W moim przypadku alkohol i leki nie powodują żadnych zmian oczywiście zmian na gorsze (oprócz jednego przypadku) Zaczęłam od połykania Zoloftu i nigdy po połączeniu z alkoholem (średnio raz na dwa tygonie czyli sobotnia imprezka) nie było mi gorzej . Wypijałam tyle co zwyle, a pijam tylko wódkę, a nie piwko i ok. Po zmianie terapii - po kilku latach na lek MIRZATEN tragedia. Nigdy więcej nie połknę tego świństwa. Nie będę rozpisywać się o skutkach ubocznych typu tycie, zawroty głowy itp/ Wyszłam na imprezę, wypiłam może dwa drinki i to co się ze mną stało to była masakra. Wymioty, zawroty, ból brzucha, byłam pijana jakbym wypiła 0,5 L wódki. Tragedia.Obecnie zażywam BIOXETIN, wychodzę na imprezki, pijam drinki i absolutnie nic mi nie jest, czuję się całkowicie normalnie, rozluźniona, brak zawrotów... Chyba zależne to jest od predyspozycji poszczególnych osób, jak widać dla mnie nie ma różnicy, przynajmniej w tym punkcie. POzdrwaiam wszystkich[/url]

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nie pij...

przez miazga20 14 sty 2006, 22:18
Pytales o Seroxat i alkohol? Pilem na nim piwo i wodke. Po piwie bylo ok, ale po wodce tragedia! Nagle urywal mi sie film (bylo tak dwa razy), wpadlem w szal, przez pol godziny mnie probowali uspokoic, pobilem kolege, sasiadka chciala wezwac policje itp. Wiec naprawde odradzam. Moim zdaniem to ewidentnie przez Seroxat, bo wczesniej nigdy nie mialem takich problemow po wypiciu.

przez Robertowa 02 lut 2006, 21:42
nie zdzierże! teraz nawet raz w tygodniu przez kilka godzin nie będzie względnie dobrze?abstynencja mi nie lezy...zaczynam seroxat od jutra...porażka;koniec z alkoholem?jaką jeszcze przyjemność świat mi odbierze? (w sumie odkąd mam nerwice zapomniałam co to znaczy przyjemność jakakolwiek)

przez bibi 02 lut 2006, 22:08
jaką jeszcze przyjemność świat mi odbierze?

bardzo mi przykro................. :(
Ostatnio edytowano 02 lut 2006, 23:04 przez bibi, łącznie edytowano 1 raz
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Robertowa 02 lut 2006, 22:19
thx bibi.jestem tu nowa a Twoja odpowiedź była pierwszą odpowiedzią. i to było przyjemne:)

przez Pietruch 17 maja 2006, 20:21
ja dzieki nerwicy stałem sie totalnym abstynentem nie boje sie wypic ale mam jakis wstręt do alkocholu
Życie płata różne figle, lecz uśmiech musi być :)

przez weronika 22 maja 2006, 14:27
kazali mi lekarze żyć normalnie, to żyję, ja biorę 3 efectiny dziennie plus na noc hard- coreowe leki nasenne i popijam sobie czasem, czuję sie wtedy normalnie nawet mnie to uspokaja, nie wolno przeginać ale znowu, skoro bierzemy te leki nawet przez kilka lat...to co mamy rezygnować całkowicie z piwk?

przez hedanos 22 maja 2006, 22:52
---------------------------------
Ostatnio edytowano 13 lip 2006, 21:02 przez hedanos, łącznie edytowano 1 raz
hedanos

przez Dora 24 maja 2006, 12:56
Do Weroniki. Ile tych piwek wypijasz? Ja tez biore efectin, tylko 1 tabl. 0,75 dziennie. Bardzo lubie piwo, a do tej pory balam sie go pic. Chcialabym wiedziec ile tego piwa moge wypic, i czy nic mi sie nie stanie? Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam. Dorota

przez cicha woda 24 maja 2006, 13:05
Czy ktoś z was pił alkohol w trakcie brania Seroxatu?
Jak to na was działało?
Ja biorę 20 mg i boję się wypić więcej niż jedno piwo, chociaż po tym jednym nic się nie dzieje.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez roga82 31 maja 2006, 23:39
Witam!
Chciałbym się podzielić z Wami moimi doświadczeniami łączenia antydepresantu z alkoholem.

Od 5 miesięcy biorę SertaHEXAL 50mg. Zazwyczaj w piątki wypijam 3 piwa, a czasem w soboty jeszcze 2. Czasem zdarzy mi się wypić na tygodniu z jedno piwko dla smaku, ale to rzadko. Wolę sobie zostawić zabawę na weekend.
Kilka razy zdarzyło mi się wypić jedno razowo 5 piw, a nawet raz zamieszałem kilka kieliczków wódki z 2 piwami.

I co???? Nic się złego nie wydarzyło. Nie poczułem się źle, nie zakręciło mi się nigdy w głowie, nie straciłem przytomności, nie upiłem się bardziej, niż przed braniem leku, ani nie wpadłem w lęk.
Tak jakby ten lek w ogóle nie reagował z alkoholem (a jest to lek o podobnym działaniu jak SEROXAT, PAXTIN i inne tego typu wynalazki).

Oczywiście nie namawiam do picia alkoholu podczas terapii lekami, to jest każdego prywatna sprawa. Ale przecież te leki stosuje się również w leczeniu alkoholizmu. A więc skoro nie szkodzą alkoholikowi który wypija dziennie 2 wina, to czego mają nam - nieuzależnionym zaszkodzić, jak wypijemy sobie 3 piwka raz na tydzień.

Pozdrawiam!

Sortuj wg