Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: alkohol/używki a leki

przez vicki 30 wrz 2008, 19:48
ja piję w trakcie brania Asentry i Doxepiny - nie mam żadnych skutków ubocznych. Jak jest impreza to piję nawet do 10 piw (wiem,mocną mam głowę ;P) i kaca ZERO !!

Re: alkohol/używki a leki

przez magik223 05 paź 2008, 18:55
Hm :d W sumie to miałem zapytac czy bardzo przeszkadza łykac tabletki podczas/ po spozyciu wiekszej ilosci alkoholu
Powiedzieć, że bez wiary świat jest mniejszy tym samym wierzyć w drugie życie, a to pierwsze spieprzyć"
"A co zdobyte nigdy nie bedzie szczytem -Widze szczyt, a za szczytem-Zaszczyt za zaszczytem-Lsnienie mistrzostwa kieruje moim bytem"

Pramolan , czy mozna pic alkohol?

przez mamtegodosc17 10 paź 2008, 16:04
heh jestem dosc mlody i dorwala mnie nerwica i po ponad 2 latach walki nadal nikt mnie nie rozumie a juz ledwo daje rade :/. Nie mysle o zabiciu sie bo zbyt sie tego boje pozyatym nie mialbym sily ranic bliskich a sam tez nie chce umierac , mam czeste schizy z demonami , diablami itp ale nie mam ochoty dzis o tym pisac , jestem tylko szczesliwy ze wczoraj wkoncu zajzalem do internetu i zobaczylem ze wiele osob ma takze takie problemy co ja . Lekarz oczywiscie na poczatek przypisal mi pramolan ..... podobno najlzejszy jakis lek na nerwice itd... biore go 3x1 dziennie i nic nie pomaga . Nie krytykujcie mnie tylko powiedzcie czy mozna pic , bo ostatnio jednym winem 750 mg 12% sie upilem jakbym niewiadomo ile wypil malo sie nie pozygalem , wczesnije mi sie to nie zdazalo . Nie mam zamiaru dalej sie odcinac i zupelnie przestac wychodzic z domu , mam dosc zly humor i dla pewnosci pytam czy moge 0,7 vodki sam wypic z tymi lekami , a jesli nie to ile . Jesli z tymi lekami nie mozna pic to prosze mi napisac jak je odstawic lagodnie bym na jutro byl gotowy . pozdrawiam i licze na szybkie odpowiedzi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Pramolan , czy mozna pic alkohol?

przez inez3 11 paź 2008, 17:21
czytales ulotke?? tam jest napisane ze nie wolno pic alkoholu... a co zrobisz to twoja sprawa.

Re: Uwaga! Benzodiazepiny a alkohol.

przez julia999 24 paź 2008, 23:03
zdarzylo mi sie kilka razy wymieszac alkohol z xanaxem i nic zlego sie nie dzialo,bylam tylko troche bardziej senna. Obecnie raczej staram sie tego unikac i tyle . Takie sa moje doswiadczenia. :roll:

przez namiestnik 24 paź 2008, 23:21
Poprostu bardziej rozluźnia i tyle. Działanie się nieco sumuje/mnoży.

przez jaaa 25 paź 2008, 01:32
z benzo ne laczylabym nigdy!!!!!
z antydepresantami laczylam - malo bo malo%
i wlasciwie nie dzialal na mnie mocniej ani lek ani alkohol wlasciwie alkohol wogle na mnie nie dzialal

przez namiestnik 25 paź 2008, 02:45
No to różnie jest. Zależy co za lek i co za leczony :) Na jednego nie działa, innego powala jedno piwo. :)

Z benzo trzeba się liczyć, że może bardziej zamulić niż suma każdego z osobna. Ale może też mniej - czyli podobnie.

przez Anna R. 04 lis 2008, 20:24
Ludzie nie dajmy się zwariować!
Cóż nam pozostanie po rezygnacji z sexu i używek? Tabletka, paciorek i ciepłe skarpety do łóżka?

Absolutnie nikogo nie zachęcam do łączenia antydepresantów lub benzo z alkoholem, ani do picia w ogóle, ale piłam sporadycznie (nie znaczy to- upijałam się!) przy niemal wszystkich moich rozlicznych lekach (oprócz estazolamu i efectinu) i ani razu nie zaobserwowałam podobnych objawów, opisanych przez autorkę wątku. Oczywiście wierzę, że ktoś mógłby tak zareagować na procenty, ale są to sytuacje wyjątkowe, a nie reguła. W kwestii picia alkoholu konsultowałam się rzecz jasna wcześniej z moją lekarką, która stwierdziła, że absolutnie nie ma przeciwwskazań do wypicia piwa lub nawet kilku, albo szklaneczki wina. Powiedziała jedynie, że aby osiągnąć "stan nieważkości" biorąc leki, potrzeba o wiele mniej alkoholu niż normalnie. Więc trzeba uważać.
U mnie objawia się to tak, że gdy wypiję za dużo, ogarnia mnie nieprzeparta senność i wiem, że zamiast dalej uczestniczyć w przyjątku, muszę się położyć i odespać rausz. Także nie panikujmy, tylko żyjmy normalnie.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez namiestnik 04 lis 2008, 21:53
Ja mam dokładnie tak jak piszesz. W dodatku kaca nie ma rano. No bo nie da się na tyle dużo wypić by kac mógł wystąpić bo się wcześniej uśnie. :) A świat zaczyna się ruszać własnym życiem już po jednym piwie.

przez jaaa 04 lis 2008, 22:18
Także nie panikujmy, tylko żyjmy normalnie.

no zupelnie normalnie to jednak nie da sie Aniu;) bedac na lekach nie jestemy jednak zupelnie zdrowi
ja tez pilam ale okazjonalnie i bardzo male ilosci
ale z benzo nie laczylabym jednak wogole

przez fobia 04 lis 2008, 22:40
biore xanax (czyli benzo) i jak wiem, ze bede miala zamiar sie napic to po prostu nie biore tabletki wczesniej. Wole nie ryzykowac na wlasnej skorze jaki mialoby to efekt :roll:

przez namiestnik 04 lis 2008, 23:15
Efekt jest taki, że jest wiekszy efekt i jednego i drugiego. :)
Jak mam tak, że muszę wziąć benzo to wolę nie pić bo upiję się na smutno. A jak mam nastrój na spotkanie przy piwku, drunkach czy winku to nie muszę brać benzo. Ale zdarzało się.

przez eligojot 05 lis 2008, 01:38
No po prostu i w dużym skrócie benzodiazepiny i alkohol działają na tych samych drogach przewodzenia impulsów w mózgu - jedno wzmacnia drugie. Często ludzie z NN natręctw mówią, że po alkoholu natręctwa przechodzą.

A rewelacje po - to już wasza watroba i metabolizm, u jednych nic nie będzie, drudzy wylądują na detoxie.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Sortuj wg