Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: 10 mg fluoksetyny + 3, 4 piwa

przez mefiboszet 24 cze 2008, 14:11
Fakt, że niektórym antydepresanty dają wręcz nienaturalnego kopa. Szczególnie odczułem to, gdy swego czasu odstawiłem Mirtazapinę a zostawiłem sam Cital. Czułem się nienaturalnie nakręcony, miałem problem z zaśnięciem i wcześnie się budziłem [chociaż bez lęków]. Kawy nie piję, bo po chwilowej, delikatnej euforii wpędzała mnie w lekki dołek - o alkoholu juz nie wspomnę, bo to nierozsądne przy braniu psychotropów.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

Re: alkohol/używki a leki

przez wion 12 lip 2008, 08:40
Sie mka!1
Łykam seroxat od ponad roku, teraz to już na podtrzymanie,do tego od marca wellbutrin i co do alkoholu to jest rożnie.Jak zaczynałem terapie miałem ogromny problem z alkoholem.Piłem najmniej 3 piwa dziennie, do tego w sobotę koniecznie browar na maxa.Po jakimś czasie zauważyłem,że jestem co raz słabszy w ilościach.Zawsze miałem opinię wśród znajomych, mocnej piwnej głowy i wlać też mam w co,to jednak po półrocznej terapii zacząłem wymiękać.Zdarzało się zasypianie w różnych miejscach i zerwanie filmu.I powiem wam,że jakoś tak po roku sam z siebie zacząłem ograniczać piwko.Najpierw jeden browar dziennie,potem co drugi dzień,a przełomowy był tegoroczny urlop nad morzem zero upicia, ewentualnie jeden browarek dla smaku i po powrocie nie mam ciągotek,"czasami w sobotę z przyjaznymi kolegami gdy się tydzień tyra ,w końcu trzeba się zabawić i kapitan podporucznik Ci to powie, zatem koledzy na zdrowie"A zapomniałem wspomnieć, kac jak piłem był okropny,a wiem co mówię, bo kac w moim życiu to jego nieodłączny element-tzn. tak było!!Pozdrowienia i płetwy do g.óry nie trza się poddawać"Czasami warto żyć!!!

przez zaqzax 25 lip 2008, 18:55
ja i kilkadziesiat osob ktore znam piją biorąc leki, jakos zyjemy.

mam paru znajomych ktorzy wrecz popijaja leki alkoholem dla mocniejszego stłumienia lęku.

ja osobiscie pije 2 do max 4 piw, przy lekarz wyczułem że kac jest dużo większy i działanie alkoholu jest jakby trochę inne, nie odpręża tak.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alepysiak5 27 lip 2008, 20:52
ja osobiscie biore neuroleptyki, fakt faktem przed impreza odlozylem na jeden dzien leki, ale podobno i tak zostają... wypilem baaardzo duzoo, praktycznie mialem zgona... podczas picia wszystko ok, czulem sie swietnie... rano kac maxymalny... jakies dziwne stany lękowe, lekkie halucynacje( gdy patrzalem na sciane cienie tak sie ruszaly) pozatym dol okropny i derealizacja.... juz nigdyy tyle nie wypije...

przez Jovita 03 sie 2008, 12:30
ja musze sie przyznac ze jednak ostatniego czasu pilam troszke na imprezkach wtedy gdy bralam leki i ani kaca duzego nie bylo ani nic sie nie dzialo p[odczas picia , nie dosc ze lek ktory bralam wyciagnal mnie z choroby to jeszcze pozwalam mi sie "dobrze bawic" ze tak powiem :mrgreen:
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Czupakabra 05 sie 2008, 12:24
Hello, biorę asentrę 3 tydzień na depresję. Po wypiciu jednego piwa dostałam masakrycznych ... LĘKÓW!!!! Dwa dni mnie trzymały:] . A chciałam zauważyć, że nie miewałam ich wcześniej:]... W głowie mi ktoś krzyczał, czułam, że za chwilę zwariuję... Jednak ewidentnie było to spowodowane alkoholem... Dziś zmniejszyłam dawkę do 25 mg aby nie powtórzyło się to bo wyjeżdżam za 3 dni na wakacje z przyjaciółmi i na pewno piwko się powtórzy... Zobaczymy, czy wszystko będzie ok... Na pewno nie wypiję więcej niż 1 - tego jestem przynajmniej pewna:]. A i muszę dodać, że niesamowicie pozytywnie po tym leku, depresji nie czułam od trzeciego dnia brania, a i mąż uśmiecha się do mnie pełną gębą - znów jestem wesoła:)

Pozdrawiam asentrowiczów:)

przez linka 05 sie 2008, 16:04
Czupakabra a czy ty napewno chcesz się wyleczyć.......ja naprawdę nie rozumiem, stawiać jedno piwo na szali z tym że przez następny dzień będą lęki, zły nastrój, dla mnie wybór był oczywisty.....pół roku brania leków, mnustwo imprez i jedno piwo po którym czułam się źle, więcej alko podczas leczenia nie tknęłam, a już żeby sobie samemu zmnijeszać dawkę leku tylko po to, żeby wypić jedno piwo??
Jeszcze jednorazowo konkretnie się nawalić to bym zrozumiała, bo okazja...ale tak......dla mnie to dziwne jest.... :(
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez norm 06 sie 2008, 03:50
pije czasem zaćpam przy czym jem leki przeciwdepresyjne i psychotyczne i żyje i nic mi nie jest... może czasem łapię dołki ale to nie jest wina mixow tylko mnie... bez leków po alko też zawsze mam zły nastrój.. ale ogólnie nie widzę nic złego w używkach gdy się je leki nie wiem czemu aż tak dużo negatywnych opinii tutaj jest co do tego tematu... może trochę to ryć wątrobę ale od czego mamy hepatill xD
norm

przez linka 06 sie 2008, 13:14
Nigdy nie pomyślałeś, że te wszystkie lęki mogą być skutkiem tego, że pijesz i czasem zaćpasz.........Ty nie widzisz nic złego w połączeniu leków z alko i narkotykami, tylko medycyna widzi, to jest proste, jak jesz leki, czy to antydepresanty czy psychotropki, czy też zwykłe antybiotyki i pijesz alko czy bierzesz dargi - leki przestają działać, poprostu, wątroba metabolizuje co innego niż lekarstwo, proste.
Więc czy nie szkoda wydawać kasy na leki jak się pije, przeciez za tą kasę można kupić sobie jescze kilka drinków...............i na jedno wyjdzie...... :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

seronil + alkochol? wasze spostrzezenia

przez dunkan 08 sie 2008, 19:00
jak w temacie , wasze opinie , przezycia:)

Re: seronil + alkochol? wasze spostrzezenia

przez eligojot 08 sie 2008, 19:05
Powodzenia!
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez bioxetin 08 sie 2008, 19:55
Bioxetin (to samo co Seronil) + alkohol (nawet niewielka ilość tzn. 1 piwo) = masakra, zawroty głowy i uczucie jakby się wypiło butelkę wódki (ale kaca nie ma:P)

przez dunkan 08 sie 2008, 22:51
ja mialem nasilajace sie leki... i kac wielki , alkochol i leki - NIE

przez alepysiak5 09 sie 2008, 03:53
tu nie chodzi o samą interakcje lekow z alkoholem, sam fakt ze jest sie chorym na depresje albo nerwice powinien nas naklonic do odstawienia alkoholu... zawsze po wypiciu na drugi dzien mam takiego kaca ze glowa mala... i mialem tak nawet przed tym jak zaczalem brac leki.

Sortuj wg