Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Barbarka 18 sie 2007, 18:54
słuchajcie ja często pije niewielkie ilości alkoholu a biorę leki i nic mi nie jest . Pytałam sie o to psychiatry, powiedział mi ze zasadniczo nie można łączyć leków i alkoholu ale w niewielkich ilościach, o ile nie odczuwasz zadnych skutków ubocznych, to ok.
Barbarka

przez Stormboy 20 sie 2007, 08:58
Ostatnio nawet często piję duże ilości alkoholu i czasami mam jazdy tak jakby leki przestawały działać wogóle. Moja psychiatrka też zawsze narzeka jak jej mówię że pije cokolwiek. Ale jestem krejzii... ;-/

przez Bad Girl 20 sie 2007, 10:38
Stormboy mam identycznie to samo. ktoś tu pisał że połaczenie SSRI z alkoholem mogą spowodować stany euforii.... a u mnie jest zupełnie odwrotnie... zwłaszcza na następny dzień. wpadam w totalny dołek. też zdaje mi się że leki przestawają działać... i teraz już nie wiem czy przez alkohol czy przez coś innego... (?)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez filson 21 sie 2007, 10:56
Ja od miesiąca biorę anafranil 0,75 mg plus xanax 0,25mg, z którego właśnie wychodzę. Wczoraj wypiłem jedno piwo i nie odczułem żadnych skutków ubocznych, żadnego zjazdu, nic, mimo, że nie powinno się pić alko w przypadku tego leku. Wniosek więc jest taki, że pewnie każdy reaguje inaczej. Apropo benzo + alko, ja biorąc 0,5mg xanaxu codziennie, mogłem pic do woli i nic sie nigdy złego nie działo (poza kacem oczywiście) :lol: :twisted: :D

przez Stormboy 21 sie 2007, 12:01
Bad Girl napisał(a):Stormboy mam identycznie to samo. ktoś tu pisał że połaczenie SSRI z alkoholem mogą spowodować stany euforii.... a u mnie jest zupełnie odwrotnie... zwłaszcza na następny dzień. wpadam w totalny dołek. też zdaje mi się że leki przestawają działać... i teraz już nie wiem czy przez alkohol czy przez coś innego... (?)

Tzn u mnie jest różnie i czasami jest naprawdę fajnie [ten stan mam częściej] [ost. na swoich urodzinach się masakrycznie skończyłem :)] a czasami jakoś tak zaczyna być smutno ;-/ Wogóle to mam syndrom samotności wtedy, że wszyscy wychodzą, ja zostaje sam, jakie życie jest do dupy etc.

przez Agataxxs 21 sie 2007, 13:05
moim zdaniem najlepiej porozmeawiac ze swoim psychiatyra. Ja tak zrobilam:) Zazywam Anafranil. Lekarka mi powiedzila ze moge sobie wypic od czasu do czasu piwko. Pod warumkiem, ze nie lykam w jednym momencie;)

przez Bad Girl 22 sie 2007, 10:55
Stormboy napisał(a):Wogóle to mam syndrom samotności wtedy, że wszyscy wychodzą, ja zostaje sam, jakie życie jest do dupy etc.

znam to bardzo dobrze...

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:55 am ]
Stormboy napisał(a):Wogóle to mam syndrom samotności wtedy, że wszyscy wychodzą, ja zostaje sam, jakie życie jest do dupy etc.

znam to bardzo dobrze...

przez rolingstone 22 sie 2007, 11:16
Bad Girl napisał(a):wpadam w totalny dołek. też zdaje mi się że leki przestawają działać

ja przy łączeniu antydepresantów z alkoholem też wpadam w dołek i często wracają objawy. parę razy już tak się stało, więc od pewnego czasu zupełnie zrezygnowałem z alkoholu
Nerwicę można pokonać :)

przez Rzaba 22 sie 2007, 11:41
ja czasem skuszę sie na szklaneczke piwa lub lampkę wina. Nie widzę u siebie żadnych działań nieporządanych. Ale mój psychiatra zabronił mi pić, bo twierdzi, ze to zaburza proces zdrowienia. Wiec chyba tez zrezygnuje, bo bardzo chcę wyzdrowieć :D
"Okrutniejsze od smierci jest wciąż bać się umrzeć..."
Seneka

przez Dino 22 sie 2007, 12:23
moim zdaniem niema o czym dyskutować,albo się leczymy albo pijemy,znam to z autopsji,alkohol jest najgorszym wrogiem nerwicowców.
nie ma ludzi zdrowych są tylko nie przebadani.
normalność to zbiorowe szaleństwo
ja jestem odlotowym kierowcą zawodowym
kryzys wieku średniego?-kupiłem sobie YAMAHE XS 400

przez Stormboy 25 sie 2007, 23:45
Chyba jestem kryptoalkoholikiem w takim razie :-/ Kurde chce żyć normalnie czyli pić w tedy kiedy chce i ile chce i nie kapić się na każdej imprezie z powodu braku % we krwi kiedy wszyscy się dobrze bawią. [sic!]

przez just2ys 29 wrz 2007, 17:50
bibi boje sie tego samego poprostu jak czytalam twoj komentarz to tak jak bym czytala o sobie boje sie wypic kawe a o narkotykach nawet nie wspomne
dlaczego wlasnie ja...

przez lordJim 30 wrz 2007, 14:22
Dino napisał(a):moim zdaniem niema o czym dyskutować,albo się leczymy albo pijemy,znam to z autopsji,alkohol jest najgorszym wrogiem nerwicowców.

Niestety, podpisuję się pod tym... Nie ma sensu pić. Po jednym piwie łapie doła, a po większej iloci alkoholu "efekty" odczuwam przez kilka dni. Szkoda tylko, że moi znajomi tego nie rozumieją i w dalszym ciągu mnie namawiają...
lordJim

alkohol a leki

przez snorri 18 paź 2007, 21:33
Witam.

Ostatnio zdarzyła mi się taka sytuacja, że planowałem zażycie 0,75 mg alprazolamu, aby sprawdzić jak podziała na mnie w pewnych okolicznościach (mam fobię społeczną), jednak nie zrobiłem tego. Natomiast doszło do tego, że spożywałem tego dnia alkohol w ilości niewielkiej (mała lampka wina).

I stąd wynika moje pytanie: co by się stało, gdybym wypił taką ilość alkoholu, wziąwszy jakieś kilka godzin wcześniej alprazolam we wspomnianej dawce - czyli będąc wciąż pod wplywem tej benzodiazepiny? Wiadomo, że nie wolno łączyć benzodiazepin z alkoholem, bo grozi to m. in. amnezją następczą, ale czy także przy takich małych dawkach?

I jakby się sprawa miała z dawką 1,5 mg lorazepamu? :?:

Pozdro

Sortuj wg