Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez devnull 31 sty 2015, 03:05
noszila napisał(a):Ktoś wie coś może na temat:
- escitalopram + alkohol
- lamotrygina + alkohol ?
Oczywiście chodzi mi o niewielkie dawki alkoholu, typu lampka wina lub jedno piwo.

nie ma interakcji, można pić, próbowałem.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez harvard 09 lut 2015, 22:15
Alkohol a mirtagen czy jakieś interakcje? trwałe skutki uboczne?

przez Rivvva28 09 lut 2015, 22:18
Ja sie tak dobrze czuje po tych lekach ze nawet pic nie musze:) jedynie w wekend 3-4 piwka przy Doxepinie 25 i nic sie nie dzieje zadnych skutkow ubocznych Czasem jest tak ze usnąc nie mogę jedynie. Ale tak przy piciu wódki większej ilosci to lepiej odpuścić sobie leki... ja raz przy relanium poimprezowałem to skończyło sie dla mnie to strasznie
Rivvva28

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coswduszygra 22 lut 2015, 23:38
Asertin 50 i Doxepin= słabsza głowa, histeria, bezwład nóg po 3 piwach, luki i w końcu zerwanie filmu, na drugi dzień myśli samobójcze, dziwne, zablokowane myśli i całodzienny kac, o wymiotach nie wspomnę. ;) wystraszyłam się, więcej nie piję. ;)

przez monooso 26 lut 2015, 17:53
Słuchajcie czy przyjmując takie leki jak Sulpiryd 50 mg (2x dziennie) oraz Convulex 150 mg (2x dziennie) gdy wpiję załóżmy z 2, 3 czy nawet 4 takie zwykłe piwka to coś może mi się stać? Czy leki mogą obniżyć moją podatność na alkohol? No bo ja już wcześniej miałem bardzo słabą głowę... Liczę na szybką odpowiedź.
monooso

przez Void23 09 mar 2015, 19:38
A może ktoś,coś, jakieś doświadczenia z kwetaplexem + alko, convivalem chrono + alko?
Scratch my leg with a rusty nail, sadly it heals...

przez harvard 30 mar 2015, 14:05
A jak z cloranxenem rano 5mg czy wieczorem jakies 3 piwka można?

przez Psychoanalepsja_SS 30 mar 2015, 14:37
harvard
Możesz. Klorazepat to lekkie benzo, na dodatek duży odstęp czasu.

przez Mr. Putrid 30 mar 2015, 17:10
Nigdy nie brałem żadnych leków, ale gdybym zaczął to byłoby to raczej równoznaczne z zaprzestaniem używania jakichkolwiek używek. Jaki wogóle sens ma ten temat? Wy chcecie się wyleczyć, mieszajac jakies pigulki z alkoholem? Niezła komedia.
Every reason is a right to hate...

przez Psychoanalepsja_SS 31 mar 2015, 09:01
Mr. Putrid napisał(a):Nigdy nie brałem żadnych leków, ale gdybym zaczął to byłoby to raczej równoznaczne z zaprzestaniem używania jakichkolwiek używek. Jaki wogóle sens ma ten temat? Wy chcecie się wyleczyć, mieszajac jakies pigulki z alkoholem? Niezła komedia.

A przestaniesz oglądać filmy? Słuchać muzyki? Jeść czekoladę? Uprawiać seks? Uprawiać sport? Mieć jakiekolwiek zainteresowania?
Jeżeli dana używka nie wchodzi w niebezpieczne interakcje z lekiem i nie wpływa negatywnie na psychikę człowieka zaburzonego/chorego, to dlaczego nie? Czy mamy się zamknąć w betonowym jajku bezpiecznego "na wszelki wypadek", odrzucić wszelką przyjemność, gdyż może kryć się za nią jakieś niebezpieczeństwo? Trzeba stosować rozum, pytać i słuchać. Czasem trzeba zrezygnować, czasem trzeba ograniczyć, czasem nic się nie zmienia.
Zanim zaczniesz pouczać innych, jak mają żyć, najpierw sam się doedukuj. Tylko część używek (legalnych jak i nielegalnych, płynnych jak i twardych czy sypkich) z częścią leków wchodzi w niebezpieczne interakcje. Sensem tego tematu jest, aby nikt nie musiał iść na ślepo przez pole minowe i własnym ciałem sprawdzać czy daną używkę można z pewnym lekiem łączyć. Sensem tematu jest pomoc i redukcja szkód.

przez Void23 05 kwi 2015, 22:09
Mr. Putrid napisał(a):Nigdy nie brałem żadnych leków, ale gdybym zaczął to byłoby to raczej równoznaczne z zaprzestaniem używania jakichkolwiek używek. Jaki wogóle sens ma ten temat? Wy chcecie się wyleczyć, mieszajac jakies pigulki z alkoholem? Niezła komedia.

Nikt tu nie mówi, żeby biorąc leki codziennie imprezować i się nawalać do nieprzytomności, ja np odkąd biorę leki mocno ograniczyłam alko, ale na początku nie wiedziałam, czy mogę sobie pozwolić na wypicie np lampki wina raz na jakiś czas, żeby się po tym źle nie czuć.
Teraz wiem mniej więcej na ile mogę sobie pozwolić, ale i tak wole zapytać innych jak to wygląda u nich,żeby uniknąć niepotrzebnych problemów u siebie.
A alkohol pije w małych ilościach przy wyjątkowych okazjach, nie uważam, że przez to przekreślam swoje leczenie.
Scratch my leg with a rusty nail, sadly it heals...

przez kojt 21 kwi 2015, 16:43
Void23 napisał(a):A może ktoś,coś, jakieś doświadczenia z kwetaplexem + alko, convivalem chrono + alko?

Jak dostalem kwetaplex (przestawilem sie na Ketilept) i wypilem po nim piwo to totalnie mulilo ale gdy wychodzę wypić to na wieczór nie biorę i jest w miarę git. Biore jeszcze Convival i Oriven i jak trochę więcej popiję to kace są mordercze.

przez Void23 21 kwi 2015, 21:21
kojt napisał(a):
Void23 napisał(a):A może ktoś,coś, jakieś doświadczenia z kwetaplexem + alko, convivalem chrono + alko?

Jak dostalem kwetaplex (przestawilem sie na Ketilept) i wypilem po nim piwo to totalnie mulilo ale gdy wychodzę wypić to na wieczór nie biorę i jest w miarę git. Biore jeszcze Convival i Oriven i jak trochę więcej popiję to kace są mordercze.

Ja na razie zauważyłam tyle,że się bardzo szybko upijam, więc postanowiłam zostać przy jakiś małoprocentowych piwach, szczególnie pijąc poza domem :P

przez pneum 30 cze 2015, 21:32
Wenlafaksyna 112.5 + karbamazepina 200 + kodeina 300 + hydroksyzyna (na świąd, nie wiem, ile tego dokładnie wzięłam) - zero euforii (podejrzewam, że przez wenlafaksynę), kodeinę czułam tylko i wyłącznie fizycznie. Świąd był nie do powstrzymania, nigdy takiego nie doświadczyłam, pomimo trzyletniego doświadczenia z kodeiną. Teoretycznie karbamazepina miała wzmacniać i skracać fazę, ale w moim przypadku się to nie sprawdziło. Ogólnie rzecz biorąc, nie polecam.
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

Sortuj wg