Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Beata Murczek 18 cze 2007, 14:15
"trawa hamuje serotoninę">>>> dziekuje kasztan, wlasnie o taką odpowiedz mi chodzilo,o fakt, a nie ogólniki.

przez Cmx 19 cze 2007, 13:18
Antydepresanty to nie psychotropy, zanim sie cos napisze radze zwiekszyc wiedze.
Cmx

przez kasztan 19 cze 2007, 21:05
do kogo ten post??
http://siemianswir.blog.onet.pl/
zapłodnij mnie szczęściem jak wiatr swym podmuchem zapładnia kwiaty...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Cmx 20 cze 2007, 06:16
bethi ;)
Cmx

przez laven 20 cze 2007, 11:46
A niby czym są antydepresanty? Może antybiotykiem?
Leki psychotropowe, leki działające wybiórczo na ośrodkowy układ nerwowy i wywierające wpływ na stan psychiczny. Należą do nich: neuroleptyki (leki antypsychotyczne, wywołujące objawy parkinsonizmu, drżączka porażna), ataraktyki (leki zmniejszające lęk i napięcie psychiczne), tymoleptyki (leki podwyższające nastrój, antydepresyjne, depresja).

Źródło: Encyklopedia WIEM www.portalwiedzy.onet.pl
Leki psychotropowe – grupa różnorodnych leków, które działają leczniczo na zaburzone funkcje psychiczne. Do leków psychotropowych zaliczamy:
Leki psycholeptyczne (psycholeptyki, ATC (N05))
-leki przeciwpsychotyczne (neuroleptyki)
-leki anksjolityczne (anksjolityki)
-leki normotymiczne
-leki nasenne i leki uspokajające
Leki psychoanaleptyczne (psychoanaleptyki, ATC (N06))
-leki przeciwdepresyjne
-leki psychostymulujące
-leki nootropowe (prokognitywne)
Leki przeciwparkinsonowskie
Źródło: Wikipedia http://pl.wikipedia.org
Leki psychotropowe w znaczeniu ścisłym (wąskim) to środki farmakologiczne, których główne lecznicze działanie wiążę się z wpływem na psychikę. Stosowane są one, niemal wyłącznie, do leczenia zaburzeń i chorób psychicznych. Do leków psychotropowych zalicza się zwykle pięć grup leków:
leki neuroleptyczne czyli neuroleptyki
leki przeciwdepresyjne
leki przeciwlękowe czyli anksjolityki
leki normotymiczne
Źródło: http://online.synapsis.pl
Przeczytawszy te informacje wnioskuję, że nadal jestem niedouczona i uważam antydepresanty za psychotropy.
Antydepresanty to nie psychotropy, zanim sie cos napisze radze zwiekszyc wiedze.
No właśnie..

Używki: kofeina, nikotyna + hormony

przez morrena 26 cze 2007, 23:30
Hej, wiem, że podobne tematy pojawiały się już wcześniej, chciałabym jednak zebrać wszystko w jednym miejscu...
Czy jest możliwe, że jednorazowe nadużycie: kofeiny, nikotyny, powoduje rzeczywiste osłabienei działania leków?
Zauważyłam u siebie dziwną prawidłowość- łyk piwa- dwa dni z głowy, mała kawa- tak samo...
Byłam ostatnio na imprezie, a z racji, że nie piję... wypaliłam strasznie dużo papierosów ( normalnie zdarza mi się kilka w tygodniu...) i od tego czasu-ok 3 dni czuję się wyraźnie gorzej, żeby nie powiedzieć że źle ;/
Jakie są Wasze doświadczenia?

I czy leki hormonalne mogą również mieć aż tak duży wpływ na leczenie?
Żadnego mądrego cytatu nie będzie. O. Bo nie.
....................................................................

re

przez AronFtv 28 cze 2007, 19:59
morrena ja piję kawę i palę fajki przy braniu leków i wcale nic takiego nie zauważyłem Przed braniem leków przestałem pić kawę i mogę porównać z pewnością że na mnie nie ma to wpływu.
Podpis usunięty przez administratora.

Leki a alkohol-pytanie

przez lusia21 30 lip 2007, 18:11
Wszedzie pisze sie i mówi, że nie wolno pić w ogóle alkoholu przy lekach antydepresyjnych. Ale właściwie jakie mogą być tego efekty7? czy to wpływa na działanie leków?? Jakie mogą być skutki uboczne??

przez rakken 30 lip 2007, 18:15
głównie szybsze i skuteczniejsze dzialanie alkoholu - przynajmniej na mnie to tak działało

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:16 pm ]
w zasadzie skutkiem ubocznym może być śmierć, zwłaszcza przy przedawkowaniu jednego i drugiego

przez cinnamon_inspiration 30 lip 2007, 18:18
Ja zwykle jak szłam na impreze to ten dzien nie zazywałam lekow, ale potem sie strasznie bałam czy coś mi sie nie stanie.

przez Pstryk 30 lip 2007, 20:40
Każdy lek posiada ulotki, w których jest to dokładnie opisane. Jak co zawsze można poszukać na internecie interakcje.
Pstryk

przez Bad Girl 30 lip 2007, 21:29
picie przy lekach powoduje zazwyczaj szybkie "upicie" się...
chociaż myśle, że to działa na każdego indywidualnie.
ja przy lekach nawet jak dużo wypije to nic mi kompletnie nie jest. troche lekki humor który znika po 15 minutach. inaczej było zanim zaczełam je brać... dlatego nie wiem jak to działa ;)
pozdrawiam

przez Mizer 05 sie 2007, 23:22
Przy chocby małym piwie tez mam dwa dni z głowy

zastamnawiało mnie to
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

przez palacz 16 sie 2007, 19:12
Mnie fajki i piwo nie pogarszaja kondycji oczywiscie jezeli wszystko jest w rozsadnych ilosciach ;)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:14 pm ]
A kawa moze zwiekszac zdenerwowanie ale jak ktos jest nieprzyzwyczajony. Pisza na wikipedi ze wystepuje "zdenerwowanie kofeinowe"

Sortuj wg