Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez rosomak89 06 lis 2014, 20:44
2004borys napisał(a):Ja jak jest okazja to zapijam leki. Ostatnio wypiłem ok 8 piw i pół litra wódki, do tego spaliłem 2 lufki skuna. Na drugi dzień rano prozac + sulpiryd + tranxene i czułem się jak nówka.

Ja po czymś takim pewnie miałabym kaca przez tydzień. Wystarczy, że wypiję kilka kieliszków i ze 3-4 piwa i kacuję przez dwa dni. Ale dzień po chlaniu nie biorę leków, bo raz, że się boję, a dwa, że mogę je zwrócić i to mija się z celem :roll:
Ech, gdzie te czasy, kiedy nie brałam tego świństwa i mogłam pić ile chciałam, bez jakichś tragicznych objawów dnia następnego...
F41.2
ale to chyba zbyt oszczędna diagnoza

przez Doberman 06 lis 2014, 20:47
rosomak89 napisał(a):
Ech, gdzie te czasy, kiedy nie brałam tego świństwa i mogłam pić ile chciałam, bez jakichś tragicznych objawów dnia następnego...

Odszedły i nie wrócą.
Doberman

przez Anieczkaa 06 lis 2014, 20:50
rosomak89 napisał(a):
2004borys napisał(a):Ech, gdzie te czasy, kiedy nie brałam tego świństwa i mogłam pić ile chciałam, bez jakichś tragicznych objawów dnia następnego...

Chciałabym zeby kiedyś powróciły :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Petek 06 lis 2014, 23:20
Doberman napisał(a):Odszedły i nie wrócą.

:(
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez Silny94 06 lis 2014, 23:25
rosomak89 napisał(a):
2004borys napisał(a):Ja jak jest okazja to zapijam leki. Ostatnio wypiłem ok 8 piw i pół litra wódki, do tego spaliłem 2 lufki skuna. Na drugi dzień rano prozac + sulpiryd + tranxene i czułem się jak nówka.

Ja po czymś takim pewnie miałabym kaca przez tydzień. Wystarczy, że wypiję kilka kieliszków i ze 3-4 piwa i kacuję przez dwa dni. Ale dzień po chlaniu nie biorę leków, bo raz, że się boję, a dwa, że mogę je zwrócić i to mija się z celem :roll:

Ja na drugi dzień po chlaniu od razu po wstaniu łykam tabletki bo kac i samopoczucie bez leków to tragedia.A jak się leki weźmie to nawet kaczora lżej się przechodzi :) Jak piłem to nie brałem na wieczór ale zdarzało się też wziąść leki np. 20 żeby do tego chlania o 22 jakoś wytrzymać bez spadku nastroju i wtedy się upodlić.
F31.6 Zaburzenie afektywne dwubiegunowe, obecnie – epizod mieszany

przez sulpiryd34 14 lis 2014, 20:39
Ja też do leków mogę śmiało pić. Nie piję co prawda codziennie , ale jak jest okazja to sobie nie żałuje alko i nie tylko
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

przez caramel rose 21 lis 2014, 19:50
Biorę od roku ryspolit (0,5mg raz dziennie). Chciałabym się napić w następną sobotę. Ile dni wcześniej powinnam odstawić?

-- 29 lis 2014, 19:32 --

Czy ktoś jednak wie jak to jest z tym Ryspolitem? Chciałabym się dzisiaj napić, wczoraj wzięłam tylko 0,25mg (ćwiartkę) leku i zastanawiam się czy jak się napiję 1-2 lampki wina to coś się złego stanie? Czy na przykład lek może później przestać działać, albo uszkodzi mi wątrobę?
"Nawoływanie się w ciemności nie przynosi światła" E. Fromm
"Nikt nie może nigdzie dojść jeśli skądś nie odszedł" J. Updike

przez arnibarni 06 gru 2014, 21:25
Jak jest okazja,impreza gdzie sie pije typu wesele,sylwester itp. to lepiej chyba nie brać leków w dzień balangi i picia,za to na kacu wziąść,bo lęki i krzywe wkręty na kacu potrafią nieźle namieszać a tabletki pomogą usunąć chaos w głowie.A najlepiej znać umiar i nie dopuszczać do kaca :) .Alkohol w dużych ilościach jest po prostu trucizną,ale że panuje powszechne,ciche przyzwolenie na legalny alkohol i fajki,to sprawe tą bardzo sie bagatelizuje.Nie ma różnicy między kimś kto pije,ćpa,czy pali.To są nałogi wywołane przez substancje które albo stymulują albo spowalniają układ nerwowy.Nie ma żadnej przewagi 'weekendowego pijaka' od 'weekendowego ćpuna' :smile:
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez madseason 06 gru 2014, 21:31
ja biorę wenlafaksynę. ponoć niewskazany jest alkohol ale prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie wyjścia do knajpy i nie picia piwa. piję za każdym razem jak się widzę ze znajomymi. 2-4 piwa.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez ChoreBydle 18 sty 2015, 16:13
Witam, jestem nowy i nie dotarłem do odpowiedzi na moje pytanie.
Czy ktoś wie jak przedstawia się sprawa z wellbutrinem xl? Wiem, że nie powinno się mieszać go z alkoholem, ale czy jedno piwko na tydzień będzie miało wpływ na proces leczenia?
No i druga kwestia. Lekarz przepisał mi ten lek na dystymie, czy zapalenie skręta raz na jakiś czas może rodzić problemy?

-- 23 sty 2015, 21:58 --

Czy któs tu żyje w ogóle? Czy to forum umarlaków?

przez noszila 27 sty 2015, 18:30
Ktoś wie coś może na temat:
- escitalopram + alkohol
- lamotrygina + alkohol ?
Oczywiście chodzi mi o niewielkie dawki alkoholu, typu lampka wina lub jedno piwo.
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez Nez 28 sty 2015, 04:27
Ja to chlałem równo, i nie miałem problemów z lekami, chlaniem, studiami, zabawą - czasem urżnięty pigułami i alkiem leżałem jak kloc - to mnie przykryli a rano się budziłem. O tyle groźne że można mieć zapaść. Widocznie serducho mocne, ale dało radę. Już od dawna nie robię, ani leków, ani alku w takiej formie jak kiedyś. Terapia w monarze mnie nawróciła ze złej drogi, i czasem tylko splifa przykurzę.
Nez

przez cyklopka 28 sty 2015, 15:14
Kwetiapina + Mirtazapina (nie wzięte tego wieczoru tylko po prostu skumulowane w organizmie) + 3 Dębowe Mocne =
= zaburzenia widzenia, atak duszności i nie pamiętam czy mnie z baru przyprowadzili czy przynieśli.
Pozdrawiam, nie polecam.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez spiderman 30 sty 2015, 15:22
Moje doświadczenia: SERTRALINA (Zoloft) + alkohol

1. przy dawce 100mg
a) puszka piwa ok.5,6% = bezpośrednio po spożyciu lekkie uciski w żołądku, uczucie "mieszania się/przelewania" w żołądku, na następny dzień wszystko ok
b) kilka łyków szampana = wszystko ok
c) 2 kolejki wódki + 3 piwa po ok. 5% = po niedługim czasie uczucie senności, zmęczenia, znużenia, żołądkowo ok, a na następny dzień: fatalne samopoczucie, osłabienie, senność, żołądkowo objawy lekkiego przytrucia

2. przy dawce 50mg
a) pół lampki wina = wszystko ok
b) jedno piwko ok. 4,5% = wszystko ok

3. przy dawce 25mg
a) pół lampki szampana = wszystko ok
b) dwie lampki szampana = po niedługim czasie odczucie zmęczenie i lekkiego otępienia i jakby emocjonalnego zobojętnienia, na następny dzień kiepskie samopoczucie, osłabienie, senność, żołądkowo ok
c) jedno piwko 4,5% = wszystko ok
d) dwa piwa po ok.5% = wszystko ok zarówno tego dnia jak i następnego :)
e) trzy piwa po ok. 5,6% = po spożyciu otępienie, znużenie, brak chęci działania, uczucie bezradności, senności, dziwne samopoczucie emocjonalnie, żołądkowo lekkie mieszanie, następnego dnia objawy lekkiego przytrucia

Tak więc jak widzicie, w ciągu tych 16 miesięcy kilka razy przy różnych okazjach zdarzało mi się łączyć Zoloft z alkoholem i postarałem się te przypadki opisać dość szczegółowo.

Sortuj wg