Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez ktosniewazne 20 mar 2014, 22:19
Dark Passenger napisał(a):ktosniewazne, Jeżeli rzadko i w niewielkich ilościach alkohol jest spożywany to nie, raczej nie ma konsekwencji.

zdarzyło mi sie pare razy wypic wiecej.. nawet wodke. wiec dlatego sie teraz martwie, choc wiem ze powinnam wczesniej myslec o tym co robie.

przez chrisbp 27 mar 2014, 14:45
Jaką interakcję ma Aciprex z alkoholem? (1-2 piwa, 4-5 kieliszków wódki). Biorę pół tabletki dziennie, lekarz powiedział, żeby albo nie pić dużo jeśli już chcę wypić albo tego dnia nie brać leku. Siostra też bierze ten lek i mówi że pije ile chce i nic się nie dzieje. Co o tym myślicie? Nawet w ulotce jest napisane że interakcje nie są spodziewane.

przez Lord Kapucyn 28 mar 2014, 11:34
chrisbp,
post1528007.html?hilit=umiar#p1528007

Aciprex(zawiera escitalopram) należy do SSRI. To właśnie lek o którym tam była mowa(escitalopram).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez izusiek1988 23 kwi 2014, 08:55
A jak ma się efovelon do alkoholu? Czy czasem mogę pozwolić sobie na wypicie piwa czy wódki?

przez outsideofreality 25 kwi 2014, 01:30
Hej, mam 16 lat. Biorę fevarin od ponad roku, aktualnie po 100 mg rano. Dzisiaj wypilam pól Somersby i byla to moja największa do tej pory styczność z alko. Cykam sie teraz cholernie... Co radzicie ? :(

przez cyklopka 02 maja 2014, 20:17
Z rozpędu: 1 sulpiryd w południe, 1 piwo późnym południem, czuję się normalnie, żadna z rzeczy nie zadziałała w inny sposób niż normalnie.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Alien81 14 maja 2014, 18:40
Ja wczoraj wieczorem zapiłem chlorpro piwem Brackim i nic szczególnego nie odczułem ;)
Pan Naczelnik już idzie do domu, bo ten zbój zaraz tu będzie...

przez wilzyx 16 maja 2014, 11:15
Jeśli ktoś się zastanawia czy przy SSRI+mirtrazepinie+sulpirydzie można brać kannaboidy bądź też ich pochodne to mówię ależ oczywiście :)
Hope rides alone

przez Vizir 16 maja 2014, 16:27
wilzyx napisał(a):Jeśli ktoś się zastanawia czy przy SSRI+mirtrazepinie+sulpirydzie można brać kannaboidy bądź też ich pochodne to mówię ależ oczywiście :)

Na hyperrealu gardzą zieleniną jako dodatkiem do SSRI, to jest śmiech na sali można powiedzieć. Nie wstyd pokazać się od kodeiny jako dodatku w górę :)

przez wilzyx 16 maja 2014, 19:49
Vizir napisał(a):
wilzyx napisał(a):Jeśli ktoś się zastanawia czy przy SSRI+mirtrazepinie+sulpirydzie można brać kannaboidy bądź też ich pochodne to mówię ależ oczywiście :)

Na hyperrealu gardzą zieleniną jako dodatkiem do SSRI, to jest śmiech na sali można powiedzieć. Nie wstyd pokazać się od kodeiny jako dodatku w górę :)

na HP to mają takie swoje ćpuńskie zasady odnośnie pisania postów i innych rzeczy, że aż głowa boli.
Hope rides alone

przez Przemol942 27 cze 2014, 23:54
Witam, czy biorąc Benzo(alprox 0,5mg) mozna spokojnie wypic na imprezie jedno piwko? czy po jednym piwie moge mieć juz jakies duze nieprzyjemnosci w czasie lub po? Ktos moze sie podzielic doswiadczeniem?

przez Amnothing 28 cze 2014, 19:33
Radzę uważać, bo na benzo łatwo zniknie kontrola, i jedno piwo może zamienić się w 3,4,5 i urwany film. Jeśli już musisz, to sprawdź sam w lepiej jeśli chcesz koniecznie się napić, 0.5mg alproxa i wypij jedno piwo (ale nadal stanowczo odradzam). Bo pójśc tak na impreze, jak nie wiesz jak to na Ciebie zadziała, może się skończyć fatalnie, naprawdę.
Z reguły, powinno być tak: albo bierzesz benzo, albo pijesz. Połączenie tego może skutkować obudzeniem się np. w innym mieście (były takie historie).
Umrzeć raczej się nie umiera od takiej ilości benzo i picia, ale kompletnie można przestać się kontrolować. Albo zaliczysz reakcje paradoksalną - zamiast uspokojenia pobudzi Cię, pojawią się lęki... Ryzykowna zabawna.
Zapalić świecę, znaczy rzucić cień...
Reboksetyna: 4-12MG Paliwo
Sunifiram: 2-10MG Turbo
Dwa wiadra suplementów + Rady od szamanów farmacji + NH3

przez seroxatek_31 18 lip 2014, 22:05
Fajny wątek :) Może coś ode mnie.
Psychiatra rzekł, że po SSRI można pić, byle nie za dużo (to jest już indywidualne, ja od jakiś 3 lat chleję ostro i ponad 10 piw plus szoty na jednej imprezie to jest nic). Po benzo absolutnie zabronił. Trzymam się tego, choć... raz mi się zdarzyło, że napiłem się piwa po benzo i w zasadzie tak się nakręciłem negatywnie, że nie wiem czy to zadziałał stres związany z zakazem i zacząłem czuć silny niepokój, czy faktycznie coś już zaczęło być nie tak, więc nie polecam.
Po SSRI zauważyłem, że dopóki nie działały (bo się nie rozkręciły?) to nie było żadnej różnicy. A jak zaczęły działać (zacząłem się czuć 'lżej'), to zauważyłem następujące różnice:
-szybciej się upijam
-mam dziury w pamięci po takiej ilości alkoholu, po której przedtem nie miałem (mniejszej)
-upijam się zdecydowanie na wesoło :)
-kace są lekkie psychicznie - ciało boli, lęków brak

Ale... Generalnie, jak SSRI się rozkręciły, to coraz mniej piję, bo jednak czuję, że mózg przestawił się nieco na tryb 'lżejszy' - więc wolę nie ryzykować mieszania leków z alko. Natomiast, wciąż czasami (~1 w tyg./ raz na 2 tyg.) zdarzają mi się imprezy na maksa (łącznie z rzyganiem) i wszystko jest OK. Ale piję zdecydowanie rzadziej, bo jednak gdzieś tam się czai lęk o moje zdrowie psychiczne :) I kace są lekkie (może moja fobia nie jest aż tak ostra, że na kacu mam lęki). Natomiast, po benzo pewnie się nie umrze (przynajmniej w takiej dawce jak ja biorę), ale ja "słucham się lekarzy" i tez poczytałem fora i jak jestem na xanaxie - to nie piję.

przez aldara.35 21 wrz 2014, 23:03
Ja biore Velafax -odpowiednik Efectinu-pije alkohol od czasu do czasu i nie zauwazylam zadnych innych objawow niz typowe poalkoholowe :) Bez wzgledu czy to piwo czy drink itp

Sortuj wg