Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez khaleesi 27 lis 2013, 19:52
Zażywam leki? Nie pije :pirate:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez evka 04 gru 2013, 23:33
Ja biorę sertalinę zdarzy mi się wypic raz na tydzien często raz na dwa tyg z 2 piwka wieczorem. Nie wiem nie umię sobie odmówic no i po piwku na z 2 godz powraca lepsze libido ;) ale tak nic innego się nie dzieje
Sertralin 50 mg

przez zwyklyczlowiek 31 gru 2013, 15:06
Mam takie pytanie, może niektórym wyda się lekko śmieszne bo lek to nie jakiś specyfik na receptę, ale wolę zapytać. Chodzi o tabletki Kalms, przyjmuje je od 3 dni, 2x dziennie po 2 i chciałbym wiedzieć jak jest z alkoholem, dziś jak wiadomo jest sylwester i nie wiem czy pić alkohol czy nie, brałem dziś z rana już 2 tabletki i mniej więcej o 16 - 17 miałbym przyjmować kolejną dawkę dzienną. Z góry dzięki za odpowiedź! :)
Pozdrawiam

Będzie dobrze!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cherry86 23 sty 2014, 21:53
Witam,
przegladam fora dotyczace depresji, nerwic, lękow, doszukuje sie informacji na temat leku depralin i jego interakcji z alkoholem...
ile ludzi tyle opini...ale napotykalem wypowiedzi typu *umiarkowane spozycie alkoholu wchodzi w gre...* albo inne * w przypadku przesadzenia alkoholu z terapia na depralinie samopoczucie i stan fizyczny na drugi dzien fatalny i tragedia..*
ogolnie w ulotce jest ze nie ma interakcji z alkoholem w przypadku tego leku i innych SSRI, ale oczywiscie podczas brania nie zaleca sie spozywania alkoholu.
pytanie jednak moje brzmi: co oznacza w wypowiedziach ludzi *umiarkowane* to np 1 czy 3 piwka? co oznacza *przesadzilem* to np 3 czy 6 piw?
i w ogole czy mowiac o spozyciu ludzie wypowiadaja sie o stanie rzeczy ze biora caly czas lek i np pija wiczorem to jedno piwko, czy np pozwalaja sobie na wiecej mimo lekow?
moja pani dr powiedziala ze jedno piwko ok biorac lek, oczywiscie jedno i to niecodziennie, a w przypadku wiekszej imprezy typu wesele, sylwester po prostu nie wziac w dzien uroczystosci tabletki.
czy ma ktos jakies doswiadczenia tego typu, ze leczyl sie depralimem a miewal imprezy lub lubial po prostu jak normalny facet wieczorem po pracy wupic jedno piwo?
przy leczeniu oczywiscie ograniczam do minimum ale jestem mlodym czlowiekiem, ktory wychodzi ze znajomymi itp stad moje pytania, zeby moc mimo choroby w miare normalnie funkcjonowac.
pozdrawiam serdzecznie

przez Euthymia 09 lut 2014, 19:13
Więc powiem Ci tak. Po pierwsze, z SSRI jakoś bardzo alkohol nie reaguje. I moim zdaniem można pić, ale się nie upijać. Wszystko zależy od Twojego organizmu. Czasem człowiek może wypić mniej, czasem więcej. Ja nie miałam żadnego problemu z piciem i na sertralinie, i na kwasie walproinowym, i na lamotryginie, i na olanzapinie. I tylko na tym ostatnim od razu padałam ze zmęczenia/znużenia. Teraz jestem abstynentką, chociaż tak bardzo chciałabym się czegoś napić. Gdybym miała troszkę więcej lat to jakoś by sie dało to usprawiedliwić. Ale u mnie? Wychodzimy co tydzień na miasto, czasem w ciągu tygodnia, i głupio jest odmawiać. Takie towarzystwo. Ogólnie to fajnie sie nawalić :D Może lepiej ograniczyć to picie po pracy, jedynie w gronie znajomych, i to niedużo.
Alkohol często pogłębia choroby. Więc nie warto ryzykować :))
Sertralina
Karbamazepina

F60.3
F43.2
F31

Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych przez dolinę ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek
Ezechiel 25,17 Pulp Fiction

przez magdalena25 16 lut 2014, 22:56
Ja nie polecam picia, w ciągu 2 miesięcy przyjmowania escitalopramu (10mg/dzień) upiłam się 4 x wódką, z czego 2x pozrywał mi się film i mam dziury w życiorysie, tylko pamiętam, jak przez mgłę pojedyncze klatki (jak np.płaczę komuś, innym razem śmieję się histerycznie z jakichś przypadkowych kobiet, które o mało mnie nie pobiły :D), tak że nieciekawie i więcej wódki się już nie tknę. Piłam też piwo (2x po jakieś 2 piwka) i było ok, chociaż ogólnie nie mam bardzo ochoty na alkohol, tak działają na mnie SRRI, no i jestem zdania, że alkohol pogłębia depresję, lęki i inne zaburzenia psychiczne i dlatego nie powinno się go pić. Wiadomo, że ciężko jest trzymać się całkowitej abstynencji, jak się ma pijące towarzystwo, ale ja staram się unikać, jak mogę, w tygodniu nie wypijam ani kropli, a te kilka x, to jakaś sobota, czy piątek, ale już wiem, że nie ma sensu, bo po prostu tracę świadomość, a zachowuję się, jakbym była opętana, różnie to się może skończyć :P, więc może jakieś piwko, dwa podczas spotkania ze znajomymi, ale za grubsze alkohole podziękuję...nie mówiąc o tym, że kaca po tym miałam przez 2 dni i musiałam odespać kilkanaście godz., a przyznam, że nie jest to moja naturalna reakcja na alkohol...

przez boogyman 23 lut 2014, 13:06
Czy ktoś pił alkohol zażywając moklobemid ?(Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)
Obecnie nic

przez arturo-f.61 27 lut 2014, 17:45
Za czasów depresji brałem servenon max dawkę(20mg). Przez pierwsze dwa miesiące nie piłem. Miałem czuć poprawę już po dwóch tygodniach, ale nie było żadnej poprawy, poza pierwszym tygodniem gdy wchodziła po tym fajna faza na kilka godzin, po tygodniu już tego nie czułem. Po dwóch miesiącach stwierdziłem że te leki to ściema, brałem dalej, ale też zacząłem ostro pić z kumplami. Przy tym leku łatwiej się było nawalić, szczególnie zaraz po zażyciu piguły, można powiedzieć, że piło się oszczędniej :D
po paru miesiącach rzuciłem lekami bo i tak nic nie pomagały. Z 20 mg zeszedłem w jeden dzień na 0 mg :D po tygodniu było ciężko, czułem się przedziwnie, coś mnie uciskało na czole, prawie mdlałem gdy wchodziłem do oświetlonego pomieszczenia i strasznie drętwiały mi nogi i ręce, szczególnie lewa strona, niekiedy ciężko było ujść :D
Tydzień powalczyłem i przeszło. postanowiłem sobie, że już nigdy tego gówna nie wezmę, ani nie pójdę na żadne psychoterapie. jedno wielkie oszustwo. Prawda jest taka, że jak sobie samemu nie pomożesz to nic ci nie pomoże. Wyszedłem z depresji, bo stopniowo zmieniałem swoje myślenie i podejście do świata, zacząłem żyć beztrosko, przestałem się liczyć ze zdaniem innych, teraz jestem szczęśliwy.

przez magdalena25 01 mar 2014, 00:27
Gratuluję chlania w trakcie leczenia i gwałtownego odstawienia leków. Niech żyje zdrowy rozsądek.. Następnym razem spróbuj na główkę do mętnej wody...

przez arturo-f.61 07 mar 2014, 02:43
W czasie głębokiej depresji człowiekowi nie zależy na swoim życiu czy zdrowiu. Nie pomogli mi żadni psychiatrzy ani psychologowie, sam sobie pomogłem.
Przy okazji trochę poeksperymentowałem (nagłe odstawianie ssri + alkohol+leki), zawsze to jakieś nowe doświadczenia :D Po tym co przeszedłem z psychologami i jakich głupot się nasłuchałem, nie rozumiem ludzi którzy do nich chodzą i do tego biorą te leki które albo nic nie pomagają albo kompletnie mieszają w głowie + mają całą masę skutków ubocznych.

przez estera1 07 mar 2014, 12:14
magdalena25 :brawo: bierzesz leki -nie pij.To ,ze innym to piją w trakcie leczenia nie znaczy ze i TY

przez Tremor 10 mar 2014, 16:03
Czasem w internecie pojawia się informacja, że picie alkoholu w połączeniu z wenlafaksyną może doprowadzić do uzależnienia od alkoholu. Czy zaobserwowaliście coś podobnego u siebie? I czy były jakieś badania na ten temat?

http://www.crazymeds.us/pmwiki/pmwiki.php/MedInfo/Booze - tutaj np. piszą: " Effexor has this weird side effect of turning people into alcoholics. It goes away when you stop taking the drug, and it’s uncommon (fewer than 1%, more than 0.1% of people have had some kind of bad drug-drug interaction of alcohol and Effexor), but when it does happen, it can get really bad really fast"

Jestem teraz na citabaksie, ale muszę przyznać, ze alkohol nie smakuje mi tak jak wtedy, kiedy brałem wenlę.

przez ktosniewazne 20 mar 2014, 21:19
bardzo prosze o odp - zażywam miansec i velaxin od paru miesięcy, zdarza mi się pić alkohol, nie jakoś czesto ale czasami. wiem, ze nie powinnam pic alkoholu przy zadnych lekach, ale chcialabym sie dowiedziec, czy przy takich lekach konsekwencje mojego wczesniejszego picia moga byc duze? i jezeli tak to jakie? mam zamiar juz wiecej nie pic do zakonczenia brania przeze mnie tego leku, ale niestety bylam glupia i pilam.. prosze o odpowiedz. mam 19 lat jezeli to ma jakies znaczenie

przepraszam, jeżeli już gdzieś tutja pojawił się taki wpis, ale za dużo tego żeby wszystko przejrzec.

przez Lord Kapucyn 20 mar 2014, 21:46
ktosniewazne, Jeżeli rzadko i w niewielkich ilościach alkohol jest spożywany to nie, raczej nie ma konsekwencji.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg