Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki, a alkohol. Wątek zbiorczy.

przez Miss Worldwide 18 sie 2013, 03:56
cymbalta i lorazepam 3mg, bylam na weselu wczoraj i oczywiscie z kielonka trzeba pic hehe. Dawno juz bardzo nie pilam wiec balam sie, ze to mze miec duzy wplyw na szybkie zwalenie z nog. Jednak bylo dobrze. Pozniej jak juz schodzilo z mnie to lekkie léki oczywiscie ale walnelam zamiast 3mg lorazepamu jak zwykle na noc to tylko niecaly 1mg bo nie chcialam przedobrzyc pod wplywem alkoholu..tak na wszelki wypadek. I spisal sie swietnie. Dojechalam do domu i juz sie czulam lepiej. dorzucilam jeszcze 1mg i poszlam spac. Slodko sobie zasnelam juz dosyc trzezwa praktycznie. Obudzilam sie i wszystko w porzadku. Aha i normalnie to niore cymbalte przed snem ale nie wzielam zeby nie mieszac z wodka w zoladku chociaz anyudepresanty nie wchodza w reakcje z alkoholem. Wszystko dobrze. A porownujac do kaca jak bylam bez lekow jakis czas bo niby juz bylo wszystko dobrze, to niebi i pieklo. Tamtego kaca nie zapomne do konca zycia. No i nie zapomne jak wypilam troszeczke raz pare godzin po zazyciu benzo. Prawdziwy zgon takze dziekuje bardzo. Zadnych benzo przed impreza.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez barsinister 25 sie 2013, 19:58
bardzo sensowne zestawienie dotyczące leków i picia alkoholu jest tutaj: http://www.crazymeds.us/pmwiki/pmwiki.php/MedInfo/Booze
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez gargul 25 wrz 2013, 21:54
Mi nawet lekarz powiedział że przy esci, nie ma tragedii, pod warunkiem że się nie pije wcześniej niż kilka godzin po wzięciu tabsy. Zakazał tylko przy benzo, jak miałem na rozruch esci.
Odkąd biorę, zdarzyło mi się dwa razy mocno popić (długo po odstawieniu benzo) i nie zauważyłem jakiś niepokojących objawów. Ale to też prawda, że zawsze miałem "mocną głowę".
Niestety inną sprawą jest kac. Straszne zejście. Chyba ze stukrotne nasilenie objawów depresyjnych. Psychicznie człowiek nie może się pozbierać i trzyma cały dzień.

Także suma sumarum staram się ograniczać.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 25 wrz 2013, 22:13
ja nie zauważyłam negatywnych objawów, nawet lepiej toleruję alko na lekach - normalnie po napiciu miałam zamułę i łapałam doła, teraz jest trochę zwiększenie energii, komunikatywności, radość :) a kac to tylko ból głowy u mnie, żadnego negatywnego zejścia
CórkaNocy

przez Dziwne 17 lis 2013, 19:39
Jak się ma alkohol - 2 piwa.
I wenlafaksyna 75 mg ??
Dodam, że wcześniej piłem na sertralinie 100 mg i nic się nie działo.

przez magnolia84 17 lis 2013, 19:40
nic mi się nie działo
magnolia84

przez depresyjny 23 lis 2013, 23:57
Jak sie ma alkohol do duzych dawek anafranilu rzedu 200mg?Wiem ze wchodzi w interakcje ale co z tego wyniknie?
depresyjny

przez MalaMi1001 24 lis 2013, 00:02
depresyjny napisał(a):Jak sie ma alkohol do duzych dawek anafranilu rzedu 200mg?Wiem ze wchodzi w interakcje ale co z tego wyniknie?

A co przepraszam zamierzasz to na sobie testować? Jeśli tak to zła droga...

przez depresyjny 24 lis 2013, 00:50
hehe
depresyjny

przez Vizir 26 lis 2013, 16:02
depresyjny napisał(a):Jak sie ma alkohol do duzych dawek anafranilu rzedu 200mg?Wiem ze wchodzi w interakcje ale co z tego wyniknie?

Nie radzę. Mamy na ulicy takiego ponad 50-letniego chłopa co od lat jest stałym bywalcem w przychodni psych. z powodu nawracającej depresji. Bierze Anafranil (nie wiem w jakiej dokładnie dawce). Kiedy braliśmy go na wyprawę w lecie to pił 2 mocne browary i zamieniał się w całkowitego korxa, poza tym dostawał plam na rękach - tak jakby krwawe wylewy/siniaki , drapał to i miał całe ręce w strupach, bo on regularnie wali sobie po piwku dziennie. Co dziwne amnesie palił jak parowóz , a w sezonie letnim to lubił i wypić wywara z kapelusza , czy zjeść halucyny i bardzo dobrze znosił takie używki :)

przez barsinister 26 lis 2013, 18:28
zdecydowanie nie powinno się pić alkoholu podczas brania trójpierścieniowych antydepresantów, w tym anafranilu, jest to po prostu niebezpieczne
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Reiben 26 lis 2013, 18:31
Za dużo ostatnio piję, nie chodzi o to, że dużo w ogólnie przyjętym założeniu tylko za dużo jak na siebie, dotąd jak piłem to prawie wyłącznie dla towarzystwa i raz na dłuższy czas, nie chciałem cukrów z alko, teraz mam to w dupie i nie potrafię oprzeć jakiemuś winu, wermutowi itp.
Reiben

przez depresyjny 26 lis 2013, 21:31
barsinister bede o tym pamietal. Mysle ze jestem na tyle odpowiedzialny zeby odmawiac.
depresyjny

przez alicja_31 26 lis 2013, 22:04
regularnie popijam esci winem, na razie mnie to bawi... :pirate:

Sortuj wg