Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki, a alkohol. Wątek zbiorczy.

przez CórkaNocy 15 lip 2013, 13:06
Miss Worldwide, dzięki za artykuł, faktycznie interakcji nie ma, nie wiedziałam nawet o tym, bo w ulotkach chyba jest że nie powinno się, więc jestem abstynentką od dłuższego czasu :) ale oczywiście nie będę od razu po zażyciu pić alkoholu, nigdy tak nie robię z lekami, nawet nie łykam naraz leków
CórkaNocy

przez Miss Worldwide 15 lip 2013, 19:27
Bezimienna123, nie ma za co. Poczekaj tylko do weekendu :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez ania_taka 15 lip 2013, 20:01
Dark Passenger napisał(a):Wierz mi, że jeśli będąc na lekach przeciwdepresyjnych raz na jakiś czas wypijesz piwo czy drinka to nic Ci się nie stanie- taka jest opinia mojego lekarza. Oczywiście jeśli zaczniesz pić na umór to efekty są trudne do przewidzenia i skutki mogą być opłakane.

w zupełności się zgadzam, jestem na antydepresantach, i raz na jakiś czas trzasnę sobie nawet 3 piwka, i nic się nie dzieje :) nie czuję tez aby ani leki wzmacniały ani osłabiały działanie alko
moja pani doktor też mówiła że jedno piwo czy lampkę wina można wypic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 16 lip 2013, 03:56
no bo nie wchodza w reakcje z alkoholem. Natomiast benzo juz tak i mozna sobie narobic biedy. Aczkolwiek nie jest powiedziane. Jednemu zaszkodzi innemu nie. Ale z antydepresantami tylko to nie ma problemu. Jak sie jednak czlowiek uchleje i na drugi dzien bedzie mial kaca to moga wystapic léki,jesli oczywiscie na to sie cerpialo przed kuracja (ale bedac na antydepresantach tez szanse sa mniejsze na taki epizod. )

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez zdezorientowany85 19 lip 2013, 15:04
ogólnie pić piwa można z lekami tylko jednak dobrze jest zachować dystans pomiędzy zażyciem tabletek a piciem żeby jednak upłyneło pare godzin i też nie przeginać z przeciągnięciem picia na pare dni bo to może skutkować nasileniem objawów waszych chorób ja osobiście nie odczuwam jakiegoś mocniejszego czy słabszego działania piwa na organizm . Oczywiście to wszystko zależy także od dawki jaką kto bieże bo jeżeli duża to może być problem ale jak małe to raczej nie powinno .

przez icrew 21 lip 2013, 11:34
Czy mozliwe jest takie cos, ze jak biore juz od 3 miesiecy Venlectine i Hydroksyzyne, a wczoraj wypilem z 5 piw na imprezie to dzis mnie bardzo mocno glowa boli? Ale moge to rownie dobrze laczyc z jakas infekcja bo od 1,5tyg gardlo mnie boli i od 3 dni mam ropny katar i jakby cos z zatok? ... musze isc do lekarza

przez depresyjny 21 lip 2013, 11:37
a z anafranilem jak jest? On wchodzi w interakcje. No i tez ja nie mam standardowej depresji tylko silna, przewlekla dystymie.(podobno) Nie ukrywam ze poszedl bym do ludzi gdzies na dyskoteke, piwo wypil, zrelaksowal sie, nie wiem czy bedzie mi to dane w tym zyciu.

-- 21 lip 2013, 11:42 --

po alko zawsze sie dobrze czulem, nie ukrywam, nawet to bylo kilka lat temu jak bralem mocloxil. Raz nachlalem sie o 10 razy za duzo, nastepnego dnia mialem duze dolegliwosci poalkoholowe, ale w tym wszystkim czulem sie bardzo naturalnie, jak nigdy.
depresyjny

przez Miss Worldwide 22 lip 2013, 05:42
No ale dolegliwosci alkoholowe to sie ma i bez tabletek jak sie wypije porzadnie. Cisnienie, lęki bol glowy itd. Czyli normalny kac. A u nerwicowcow takie stany moga byc silniej odczuwalne. Np u mnie. Masakra na kaca. Atak paniki jak w banku jak nie bralam antydepresantu. Chlapnac wtedy trzeba mala dawke benzo i po bolu. Nie radze jednak benzo z alko moeszac przed czy w czasie imprezy. Lepiej miec te 8h przerwy conajmniej.

Pristiq 100mg

przez Xevoc 22 lip 2013, 21:40
Witajcie! Jako,że są wakacje to chciałbym sobie trochę wypić,ale nie wiem czy mogę i właśnie kieruje się do Was z tym pytaniem.Otóż choruje na CHAD typu II,biorę Wellbutrin,Depakine i jeszcze biorę Euthyrox 100 na tarczycę i czy taka kompilacja z alkoholem jest bezpieczna?

przez ladywind 22 lip 2013, 21:54
Xevoc, lepiej sobie odpusc alkohol
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Ferdynand k 22 lip 2013, 22:04
ze względu na wątrobę nie, gaba +cholinergiczny agonizm bupro nie
Naczelny Użyszkodnik

przez Xevoc 22 lip 2013, 22:24
Ok,rozumiem,że małe ilości również nie wchodzą w grę,a znacie może jakiś sposób żeby nie pić? Będzie impreza urodzinowa kolegi i muszę się jakoś powstrzymać żeby nie pić,ale nie mam pomysłu jak.Jestem chyba uzależniony od alkoholu i od mj bo cały czas myślę kiedy się upalę bądź napije(nie pije odkąd się leczę czyli od listopada 2012) i zazdroszczę tym,którzy piją alkohol lub palą mj.Na tych lekach piłem tylko 1 lub 2 Radler'y i było w miarę ok.Przedwczoraj napiłem się zwykłego piwa i nie było dobrze(wypiłem tylko pół),miałem wrażenie jakbym miał zaraz zemdleć.Specjalnie właśnie zapytałem się o to bo myślałem z początku,że to z przemęczenia bo miałem pracowity dzień.

przez Ferdynand k 22 lip 2013, 22:31
lepiej nie

jak nie pić? lekarz może coś na to przepisać, ale chyba tylko przyzwyczajenie masz nie uzależnienie
Naczelny Użyszkodnik

przez CórkaNocy 22 lip 2013, 22:57
mnie lekarz zapisujący depakine jak się spytałam czy mogę wypić na imprezie uznał że nie
CórkaNocy

Sortuj wg