Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki, a alkohol. Wątek zbiorczy.

przez Michał 1972 31 sty 2013, 01:43
klaudia, absolutnie Ci nie ubliżam, uważam wręcz , że benzo na kaca to zloty środek, zresztą sam to napisałem, tyle ,ze nie w przypadku kiedy pije ktoś codziennie czy nawet "tylko" kilka razy w miesiącu i za każdym razem leczy się afobamem, o odwrotnej kombinacji już nawet nie wspomnę :mrgreen:
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez depas 31 sty 2013, 10:39
Benzo na kaca - pamiętam że dobrze robiło. Cholera, benzo robiło mi kiedyś dobrze na wszystko, stąd dwukrotne uzależnienie. Zdarzało się też nie raz mieszanie benzo z alkoholem, a to nie najlepszy pomysł, zwłaszcza jeśli później wychodzi się z domu... Czarna dziura. Inna sprawa że benzodiazepiny w dużej dawce przepisano mi na kilka pierwszych dni kiedy przestawałem pić, na wypadek gdyby pojawiły się objawy odstawienne. Z benzo poszło bardzo gładko.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Miss Worldwide 31 sty 2013, 15:55
ja juz drugi raz schodze z benzo. z 3mg lorazepamu na noc zeszlam na 3.25 w ciagu 2 miesiecy :lol:

Idzie jak krew z nosa ale robie to sama bez pomocy zadnych innych srodku wiec nie jest zle, pozatym nie odczuwam braku jak robie to drobnymi kroczkami. (czasem potrafilam na sen zarzucic do 5-6mg, ale na codzien 3mg na noc to podstawa)

Moglabym wiecej obnizac dawke ale wtedy mialabym troszke sen plytki a nie moge sobie na to pozwolic bo do pracy wstaje o 5 rano i musze dobrze wygladac i byc wyspana.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jolantka 03 mar 2013, 16:23
Cześć:)
Mam takie pytanie odnoście zażywania antydepresantów i jednoczesnego spożywania alkoholu (powiedzmy 1-2 w tygodniu i w niedużych ilosciach), mianowicie, czy bardzo to obciąża wątrobę? Bo gdzieś wyczytałam, że łączenie leków psych. i alkoholu może mieć na nią bardzo zgubny wpływ...
jolantka

przez Kalebx3 03 mar 2013, 20:06
mianowicie, czy bardzo to obciąża wątrobę?

odpowiem Ci tak ,.wszystko zależy od tego jak "silna" jest Twoja wątroba. Tzn. w jakim jest stanie.
Jednemu zaszkodzi niewielki mix psychotropów z alkoholem ,inny zeżre dużo więcej i nic mu nie będzie . Dużo zależy od Twojej ogólnej zdrowotnej kondycji, stanu przebytych głębszych infekcji -( przebyte żółtaczki typu A,B,C) i tego typu. Bardziej obawiałbym się jakiś możliwych interreakcji niebezpiecznych dla Układu Nerwowego, typu lęki kacowe i tego typu rzeczy trudnych do przewidzenia, niż niszczącego wpływu alkoholu z lekami na organizm.
Jednak ilości jakie opisujesz według mnie są jak najbardziej bezpieczne. Tylko ,żeby te " nieduże ilości" ,no wiesz nie były za mocne procentowo ;).
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez marcel 04 mar 2013, 14:11
Ja mieszam wenyle z alkoholem . Nic mi sie nie dzieje strasznego . Jak za dużo wypije to sie film urywa . Kac standardowy, ani mniejszy ani wiekszy niż przed kuracją . Spozywam w sobotę a w poniedziałek klasyczne lęki. Nie biorę benzo bo i po co. Ale kazdy ma inaczej. Juz wcześniej sie babci podbierało lorafen i do tego piwko . Nic szczególnego
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez Miss Worldwide 06 mar 2013, 16:33
jeden maléki na kacu drugi nie, zalezy na co sie leczysz, ja sie leczylam najpierw naataki paniki wiec na kacu to okrutne ataki, ale w sumie to jak nie bralam wenli juz, jak bylam podczas leczenia wenla to o ile pamietam to nie dopadaly ataki na kacu.

Nikt nie mowi o mieszaniu benzo z alkoholem dla zabway. No i co szczegolnego mialoby byc w polaczeniu ich? pasc na ryj? Piszemy o tym, ze jak léki nieciekawe dopadna to jedyne w sumie co pomaga doraznie to wlasnie benzo.
Ja tam juz nie wiem ile czasu nie wypilam ani lyczka, ale wiem, ze jak bedzie taka potrzba wyzszej wagi :) to na pewno nie wypije bez posiadania benzo. To juz wiem na 1000%.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez carmen1988 06 mar 2013, 17:09
Wiem, że pewnie nie powinnam spożywać alkoholu, no ale po prostu życie jest takie beznadziejne momentami, że potrzebuję ulepszacza nastroju w postaci piwa. Innych alkoholów nie tykam wcale. Mam nadzieję, że moja wątroba nie ma mi tego wszystkiego zbytnio za złe.
nerwica wegetatywna

przez Miss Worldwide 08 mar 2013, 00:35
piwo ma malo procent, a samao piwo jest nawet zdrowe, wiec zalezy ile tego piwa wypijasz. :)

Pristiq 100mg

przez kros 11 mar 2013, 19:59
Dlaczego alkohol mi pomaga że czuje że zyję po nim, jakbym się na nowo urodził, a leki nie pomagają nic. Sporo już brałem różnych, żaden nie działał tak jak alko ???

przez err 11 mar 2013, 20:46
A jakie już brałeś leki?
err

przez kros 11 mar 2013, 20:51
err napisał(a):A jakie już brałeś leki?

sporo przeszło 10, żaden nie pomógł

-- 12 mar 2013, 08:58 --

kros napisał(a):
err napisał(a):A jakie już brałeś leki?

sporo przeszło 10, żaden nie pomógł

Teraz biorę Mozarin i brałem Absenor ale go odstawiłem bo nic nie pomagał, jedynie Mozarin pomaga tylko na spanie. Jeśli alko pomaga tłumi lęki we mnie to tabletki muszą jakieś być co działają podobnie jak alko??

przez Miss Worldwide 23 mar 2013, 07:11
uzalezniony pewnie juz jestes i nic nie zadziala tak samo jak alko. A léki juz masz wiec sprawa jest napieta jak baranie jaja :evil:

Pristiq 100mg

przez Ariel28 31 mar 2013, 23:27
Czy jak się wylecze z nerwicy to będe mógł sie najebać normalnie jak kiedyś? ciagle mam strach po alkoholu nawet po jedym piwie i wcale nie sprawia przyjemnosci wypicie piwa

Sortuj wg