Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki, a alkohol. Wątek zbiorczy.

przez pubdliwy777 18 lip 2012, 20:18
Witam.Jakie są skutki zażywania alkoholu podczas chlorprothixen?
ponieważ zażywam raz lub 2 razy w tygodniu alkohol ,raz nawet w dużej dawce ,przez rok.I jakoś nic mi nie jest.Oczywiście dzień po zażyciu alkoholu jestem bardzo śpiący ,nawet pijąc 4 kawy nie mogę się obudzić to jedyny skutek.Są jakieś skutki uboczne na psychike?
Jestem chory na nerwice.Studiuje informatykę, nawet bardzo dobrze sobie radzę ,jestem jednym z kilku osób które umie programować i ma taką wiedzę .I jakoś nie czuje się inny od ludzi którzy są zdrowi.A na dodatek pracuje w b.dobrym zawodzie.W pracy jestem czasami zamulony,mam czasami nietypowe jakby schizy czyli zapominam o czymś przez nerwice,mam zaniki koncentracji.
Gdy wracam z pracy zawsze jestem pobudliwy,jestem dziki w sumie i zastanawia mnie jakie są skutki picia alkoholu ? Prosze o pomoc

przez Miss Worldwide 19 lip 2012, 02:40
pubdliwy777, alkohol 2 razy w tygodniu to juz reguralne zazywanie i z zadnym lekiem nie idzie w parze. lepiej nie ryzykuj. Co do leku nie wypowiadam sie bo nie bralam osobiscie ale mozlwe, ze lek dziala na koncentracje itp. Ja biore antydepresant i bardzo odczuwam ujemne dzialanie na tzw. pamiec krotka. Zapominam wiele rzeczy z przed chwili albo kilku dni. Wkurzajace ale po odstawieniu leku pamiec wraca do normy. Koncentracja nawalala bardziej na innym antydepresancie, na terazniejszym nie jest zle. W pierwszym zdnaiu nie rozumiem co chcesz powiedziec, ze "zazywasz alkohol 1 lub 2 razy w tgodniu, raz nawet w duzej dawce, przez rok..." Chcesz przez topowiedziec, ze rok bierzesz leki, 2 razy w tyg pijesz a jeden z tych razy to mocniejsza popijawka? Ciezko te zdanie zrozumiec ;)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez kaja123 20 lip 2012, 22:50
jak leki to nie alkohol :evil: jak alkohol to nie leki :evil: Albo się leczysz i chcesz się lepiej czuć albo pogarszać swój stan. :?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 21 lip 2012, 00:22
kaja123, i to i to jedna kaka a w polaczeniu to juz calkiem wielkie g....

-- So lip 21, 2012 12:27 am --

trzeba jednak wziac pod uwage, ze alkoholicy tez choruja na depresje czy nerwice i wtedy to ja nawet nie wiem jak leczenie sie odbywa lekarskie ale wiem jedno, ze alkoholizm to straszny nalog i choroba i tym co sie udaje wyjsc z nalogu to :uklon: :brawo: ............

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez kaja123 21 lip 2012, 07:54
trzeba jednak wziac pod uwage, ze alkoholicy tez choruja na depresje czy nerwice i wtedy to ja nawet nie wiem jak leczenie sie odbywa lekarskie ale wiem jedno, ze alkoholizm to straszny nalog i choroba i tym co sie udaje wyjsc z nalogu to ............

alkoholk przeważnie choruje na depresję bo alkohol działa depresyjnie. Ty nie wiesz ale ja wiem jak odbywa się leczenie alholików - detox, leki i terapia. Alkoholik nie może powąchać %. Alkoholizm to straszny nałóg podobnie jak wszystkie inne, różni sie tylko uzależniaczem.
Mieszanie leków z alkoholem = mega dół a w efekcie uzależnienie krzyżowe.

przez Lukrecja. 21 lip 2012, 10:27
Potrzebuje się napić. Biore solian i wenlafaksyne czy moge?
Lukrecja.

przez *Monika* 21 lip 2012, 10:28
Lukrecja., Nie :evil:
Obrazek
Główny Moderator

przez Lukrecja. 21 lip 2012, 10:35
To znaczy wiem, że nie powinno się, ale czy troche jednak bym sie chciała napić. Chociaz jedno piwo albo kilka lampek wina :D
Lukrecja.

przez Miss Worldwide 21 lip 2012, 15:48
spytaj sie lekarza, dlaczego tu szukasz jakiegos potwierdzenia....

Pristiq 100mg

przez Fleure_De_Violette 21 lip 2012, 16:29
Lukrecja., mi jedno piwo, nawet dwa, nie szkodzą przy lekach.
Life always offers you a second chance. Its called tomorrow.

przez kaja123 21 lip 2012, 16:30
Lukrecja. napisał(a):To znaczy wiem, że nie powinno się, ale czy troche jednak bym sie chciała napić. Chociaz jedno piwo albo kilka lampek wina :D

Sama sobie zaprzeczasz. Wiesz przecież, więc pytanie jest retoryczne ;)

przez Miss Worldwide 25 lip 2012, 01:40
" Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć "

Swiety Piotr, apostol.

Pristiq 100mg

przez Zupapomidorowa 27 lip 2012, 14:24
Czy zdarza wam się napić a trakcie leczenia Seronilem?
Ja mam wrażenie, że alkohol zaburza działanie tabletek, doły wracają, szczególnie na drugi dzień po imprezie.
Dawniej Luktar

przez Miss Worldwide 29 lip 2012, 00:26
to jest normalka prawie u kazdego, dlatego juz sie nie napije wiecej a w szczegolnosci jak nie bede miala benzo na stoliku obok. (co jak juz to sie moze zdazyc raz na kilka miesiecy i to jak juz zejde z antydepresantow. i tylko dlatego, ze wiem, ze najmniejszy kac u mnie wywoluje ataki paniki ktore nie przechodza bez pogotowia i uspokajacza)

-- N lip 29, 2012 12:28 am --

aha, i podczas brania benzo tez sie nie napije bo tez sie prawie wykrecilampo 2 lamkach wina.

Ale co tam ludzie, pijcie jak nic wam sie nie nie dzieje. Nie ma to jak przekonac sie na wlasniej skorze i nie wierzyc innym i nie sluchac rad tych na nie. Najlepsze sa te rady co takie sie wlasnie chce uslyszec.

Pristiq 100mg

Sortuj wg