Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki, a alkohol. Wątek zbiorczy.

przez one-half 14 maja 2012, 22:57
Hehe, po raz pierwszy od grudnia ub. r. zostałem powiedziony na pokuszenie i napiłem się alko (zaledwie 3 piwka).
I wiecie, co Wam powiem? Że te parę gram etylu robi więcej niż 12 leków psychotropowych (z którymi miałem/mam kontakt) razem wziętych do kupy :mrgreen:

Fakt, ponieważ nie piłem już parę ładnych miesięcy, to efekt jest bardziej uderzający, ale! Błyskawiczna niwelacja niemal każdego aspektu depresji: ustąpienie praktycznie wszystkich lęków, zastrzyk optymizmu, poczucie wyjątkowości chwili i takie tam :mrgreen: Tego nie dały mi nigdy żadne leki... Wiem, że nie da się tego na dłuższą metę utrzymać pijąc dalej (czego nie zamierzam bynajmniej uskuteczniać), bo przerabiałem już to zresztą kiedyś. Ale jest w tej całej historii coś niebywale smutnego - można przestrzegać całej higieny leczenia, zdrowo się odżywiać, brać regularnie leki, które... no właśnie - kapitulują przed trzema kuflami zimnego piwka :roll:

Morał: o kant d... tą całą psychochemię potłuc 8)

przez Lukrecja. 14 maja 2012, 23:45
Ja sie napilam i jest fajnie.
Lukrecja.

przez Maciej farmaceuta 15 maja 2012, 06:44
blackbird napisał(a):dzieki :D na razie sie boje, ale 1 piwko moze kiedys sprobuje.
biore 2 razy dziennie, tylko 75mg, rano wieczorem, a jakby wieczornej dawki nie wziac, to ranna powinna duzo starcic na mocy, gdyby to piwko bylo wieczorem, ta sobie rozmyslam :roll:

Chyba tak,ale lepiej robić to ostrożnie.Tak naprawdę to zupełnie nie można pić tylko po kilku lekach,nie jest ich wcale tak dużo(ok 10-12)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blackbird 15 maja 2012, 11:51
Maciej farmaceuta, dzieki za odp :)

-- 15 maja 2012, 10:54 --

one-half, wiesz , na mnie piwko dziala tak samo, super lek, zero nerwicy i fajny blogostan tylko ze efekty szybko sie ulatniaja, nie mozna byc mile pijanym 24h na dobe.

przez Kalebx3 15 maja 2012, 13:52
one-half, wiesz , na mnie piwko dziala tak samo, super lek, zero nerwicy i fajny blogostan tylko ze efekty szybko sie ulatniaja,

Wiesz Blackbird,
żeby lepiej ,dłużej ,mocniej i "fajniej " trzymało proponuję Ci naprawdę super "lek" -amfetaminę . Stokroć lepszy od alkoholu...zero nerwicy ,błogostan ,że z kapci można wyskoczyć itd. "Super lek" :?
Pozdrowionka.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez blackbird 15 maja 2012, 14:31
Kalebx3, chyba nie do konca zrozumiales intencje postow moich i one-half'a. Przeciez nie chcemy pic tylko stwierdzamy ze piwo daje fajne uczucie odprezenia etc, zreszta nie odkrywamy tu ameryki. Super lek - to okreslenie w formie zartu. Nie wiem skad ten sarkazm.
co do amfy - nie na wszystkich tak dziala :mrgreen:

przez aarrttii 15 maja 2012, 16:28
Witam, leki i alkohol to nic dobrego.
Wiem to z własnej praktyki, jednakze zastanawiam się co zrobić żeby uwolnić się od stanu w jakim jestem.
Biorę relanium od 8 lat, praktycznie codziennie do tego 2,3 piwa wieczorem no i czasami cos na sen i tak codziennie.
Ze spaniem jest duży problem ponieważ budze się z 5 razy w nocy i czasami potrafię wypić jeszcze dwa piwa.

Moze ktoś coś mi doradzi jak wyjść z tego, co zrobić i jak się z tego wyplątac bo czuję sam po sobie ze nie jest dobrze a pracować trzeba.

Pozdr.

przez Lady Em. 15 maja 2012, 18:16
Witajcie. Biorę Paxtin 10mg i Neurotop 300mg. Oprócz tego chodzę na imprezy i piję alko. Nie zauważyłam żadnej różnicy z czasem gdy leków nie brałam. Więc na lajcie ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

przez aarrttii 16 maja 2012, 07:54
Mam pytanie do Ciebie Lady Em.
Od jakiego czsu biezesz leki i pijesz alkohol ???

przez Lady Em. 16 maja 2012, 15:20
aarrttii, od pół roku.
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez one-half 16 maja 2012, 15:39
Lady Em. napisał(a):Nie zauważyłam żadnej różnicy z czasem gdy leków nie brałam.

W jakim sensie nie zauważyłaś różnicy? Chodzi o to, że alkohol z lekami działa tak samo jak bez leków, czy że leki kiepsko działają? Właśnie, a jak rezultaty leczenia? Pomagają Ci te leki? Pozdrawiam.

przez Lady Em. 16 maja 2012, 15:43
one-half, alkohol z lekami działa tak samo jak i bez nich. Nie upijam się szybciej ani wolniej. Wszystko jest OK.
Rezultaty są na razie znikome, bo jeszcze psychoterapia musi być włączona w leczenie. Ale nie mam już tak intensywnych myśli s. i nie okaleczam się tak często.
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez juki 02 cze 2012, 15:58
Witam mam pytanie. Otóż zawsze mówię ze picie alkoholi nie jest zalecane przy braniu tabletek na depresje itp. zazwyczaj przy żadnych.
Kiedys bralam cital przez okolo 5 miesiecy pozniej juz przy odstawianiu gdy bylam na polowce, zdarzalo mi sie czy na weselu czy imprezie wypic duze ilosci alkoholu i nic mi nie bylo
Teraz z przyczyn zyciowych i tendencji do wiosennej depresji biore znow te same leki ze skladnikiem citalopramum. i się zastanawiam czy mozna na nich pic jednak....... na samym poczatku. Wzielam 11 tabletek na razie. czuje poprawe. nie mam lekow. a przez to je bralam. i sie zastanawiam czy moge wypic przede mna niedlugo wesele i wiele koncertow czy moge pozwolic sobie na alkohol ?? czy cos jednak moze mi sie stac ?? jakaś paranoja......

doczytalam ze leki ssri nie wchodza w interakcje z alkoholem i wlasnie cital co sadzicie ??
Ostatnio edytowano 02 cze 2012, 22:18 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez uzytkownik 02 cze 2012, 16:00
Moja opinia własna.
Nic się ze mną nie działo. Ale pamiętaj - nie przesadzaj. Wszystko z umiarem, a POWINNO być OK.
uzytkownik

Sortuj wg