Działanie leków/wchłanianie/przyjmowanie (wszystko..)

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez osia nie dam sie pokonac! 18 gru 2005, 11:59
ja obecnie kompletnie juz dzieki Bogu nie wiem jak wyglada

atak leku ufff......... sadze ze poznasz to po lepszym samopoczuciu braku napadow leku i powrocisz do normalnego zycia

czego zycze ci serdecznie :D
pa pa pa pa !!!!!!

przez bibi 18 gru 2005, 12:03
lek napewno zadziała!
cierpliwości
jak to się objawia?

nie ma się juz lęków i samopoczucie jest lepsze.
nie ma uczucia zagrożenia, jest się bardziej rozluźnionym
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

Kiedy lek działa?

przez mocarz 30 cze 2006, 22:19
zmieniałem trzy rodzaj leku.teraz biorę Velafax 75 mg (przyjmuję jedną na noc). chcę wiedzieć, kiedy leki (ogólnie) działają??jak działają u Was??czuję ciepło w środku, lęki odchodzą(stają się mniej dokuczliwe), krytyki innych mniej mnie bolą itp. To oznacza czy leki zaczynają działać czy jeszcze nie??jeszcze muszę poczekać na pełne działanie??
odpowiadajcie
pozdrawiam :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pora dnia a wchłanianie leku

przez Michal78 04 sie 2006, 15:07
Witam,
o jakiej porze (po jakim posiłkui) najlepiej brać lek aby był w jak największym stopniu wchłonięty przez układ pokarmowy?
Czy różnice są duże i znaczące, czy nie warto tym w ogóle zawracać sobie głowy?

przez Roxy 04 sie 2006, 18:01
Z tego co wiem to rano w trakcie śniadania.. przynajmniej ja tak brałam bo tak zalecił mi lekarz. pozdrawiam

przez Aga1 04 sie 2006, 18:16
Ja biore Seroxat , tylko rano do 10 podczas jedzenia.CZym bierzesz póżniej mogą być problemy ze spaniem :twisted:

leki a rozwój mózgu

przez problemik 21 gru 2006, 20:34
No wlasnie mam 16 lat stwierdzona silna nerwice, objawy derealizacji:( gdy wpadalem w coraz mocniejsza depreche, objawiala sie derealizacja udalem sie do psychiatry i dostalem Seronil (fluoksetyna) 20mg na dzien + rispolept 0,5 mg na noc (neuroleptyk) i doraznie Zomiren (alprazolam , benzodiazepina) 1,5 tabletki 0,25mg jak takie leki wplywaja na rozwoj mozgu w moim wieku itp.?? bo martwi mnie to:(

Nie widac efektów

przez silesiaster 03 sty 2007, 14:31
Witam

Brałem zoloft ponad miesiac - nie widziałem zadnych efektów - biore 3 tydzien seroxat i nie widze poprawy - tylko nawet gorzej sie w zasadzie czuje nie widze sensu niczego zero satysfakcji - na czym powinno polegac działa nie a moze zmienic lek u psychiatry - sam juz nie wiem - ale to juz drugi lek i nie działa...?

przez wrzos 03 sty 2007, 17:06
Witaj! Leki nie działają!!! Przerabiałam to. Efektem ich brania był odwyk lekowy, na który sama sie zdecydowałam. Też mi nie pomagały ale za to szybko się uzależniłam. Mam nadzieję, że jesteś w terapii? Moim zdaniem to jedyna droga do wyleczenia. Pozdrawiam i życzę poprawy.

przez Meg 07 sty 2007, 22:22
Hej! Biorę, a właściwie zaczęłam brać Zoloft 3 tygodnie temu. Do tego jeszcze Xanax, który wkrótce odstawiam. Na razie po tych 3 tygodniach widzę poprawę(to pewnie sama świadomość, że wkońcu coś z tym robię). Nie wiem jak będzie później, ale jestem dobrej myśli. Niewątpliwie same leki to nie wszystko, szkopuł tkwi tam głęboko w nas. Oby było lepiej, pozdr,
Meg

przez Lena 08 sty 2007, 02:56
Nie wiem jaki dokladnie ma to wplyw na mlody organizm, ale na ulotce od neurolu, ktory biore jest napisane, ze nie nalezy podawac u dzieci i mlodziezy ponizej 18 r.z.
Lena

przez Aka 08 sty 2007, 16:09
hej! moze masz za mala dawke? proponuje pogadac z lekarzem...
Aka

przez Żuk 08 sty 2007, 20:07
słabo to pocieszające dla mnie, skoro ja zżeram Zotral, a to przecież to samo...a myslałam dziś o tym, czy nie poprosić o zmianę na Seroxat. To już nie myślę. Zjem Zotral znów. A co:)
...w nocy wszystkie koty są czarne.....

przez Aga1 09 sty 2007, 19:55
Czesc , ja biore seroxat od marca ubieglego roku. Poczatek nie byl najlepszy. Chcialam przestac go brac bo nie widzialam sensu. Dobrze ze nie zrobilam tego bo okazalo sie ze leki nie dzialaja szybko.Na efekt trzeba poczekac nieraz i kilka miesziecy. Ja usamodzielnialam sie bardzo powoli. Pierwsza jazda samodzielnie autobusem byla dopiero w maju. I od tego czasu dopiero zaczelam czuc poprawe. Teraz jestem juz na etapie zmniejszania dawki. od marca do czerwca bralam 1 tabletke seroxatu a od lipca do polowy pazdziernika 1 i pol.Teraz znow jestem na 1 i niedlugo bede na polowce. Nie wolno sie zalamywac tylko wierzyc ze to wszystko ma sens i damy rade wyjsc. Chodzilam tez na psychoterapie , ale niedawno terapeutka powiedziala mi ze to juz koniec naszych spotkan. Jak wynika z moich obserwacji leczenie skutkuje , ale nie ma co liczyc na to ze miesiac i choroba minie. Ja juz wyszlam na prosta ,a bylam naprawde w bardzo zlym stanie. Zycze cierpliwosci, a zobaczycie ze sie uda.

Sortuj wg