Czy ma ktoś problemy ze słabością głosu i intonacją?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Czy ma ktoś problemy ze słabością głosu i intonacją?

przez miko84 27 lis 2010, 10:40
Jestem ciekaw, bo sam mam z tym problemy i zauważyłem ciekawą rzecz.
miko84

Re: Czy ma ktoś problemy ze słabością głosu i intonacją?

przez _Pete_ 27 lis 2010, 11:53
A co to znaczy mieć takie problemy? Możesz rozwinąć?
_Pete_

przez miko84 27 lis 2010, 13:18
No czy czujesz, że Twój głos jest słaby, monotonny, masz problemy z regulacją tonów, albo Twój głos jest charczący, zbyt niski itp itd.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia000 27 lis 2010, 13:19
:roll:
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Sorrow 27 lis 2010, 13:48
Tak.

przez stardoll 27 lis 2010, 14:10
Ja mam slaby i cichy glos. Chyba bełkotliwy, plącze mi sie jezyk. Czesto jak cos mowie to ludzie każą mi powtorzyc jeszcze raz, ale glosniej i wyrazniej :? . Od zawsze tak mam.
A o co choo?
stardoll

przez miko84 27 lis 2010, 14:47
Chodzi o to, że ja też od dłuższego czasu miałem słaby, chrapliwy głos, problem z intonacją. Strasznie mnie wkurzało, gdy coś mówiłem i ktoś tego nie rozumiał, musiałem się bardzo wysilać by coś powiedzieć. Zauważyłem poprawę na dwóch lekach i wiem już skąd to się wzięło. Pierwszym lekiem był wellbutrin a drugim fluoksetyna - bierze się to stąd, że obydwa leki (wellbutrin silniej) są antagonistami receptorów nikotynowych, odpowiedzialnych za napięcie mięśni - mają także wpływ na mięśnie krtani, głosowe. Słaby, monotonny głos obserwuje się u osób chorych na parkinsona - nadmiar acetylcholiny w tej chorobie ma wpływ na zmiany mięśniowe krtani, mięśnie oddechowe itp.

podsumowanie: jeśli u kogoś ze słabym, chrapliwym głosem problemem są zbyt sztywne mięśnie krtani może mu pomóc wellbutrin lub fluoksetyna. Są osoby, które obserwują u siebie głośniejszy, bardziej dobitny głos na wellbutrinie. Nie wiedziałem skąd to się bierze, ale teraz już wiem. Jeśli jest ktoś kto zaobserwował jeszcze u siebie zmianę głosu na wellbutrnie niech napisze.
miko84

przez zdesperowany1 27 lis 2010, 15:02
miko84 ale Ty juz wymyslasz;p. Bez obrazy ale niedlugo bedziesz podawal leki dzięki ktorym każdy będzie umial ruszać uszami..
zdesperowany1

przez miko84 27 lis 2010, 16:06
Nie. Po prostu to zaobserwowałem u siebie, trochę poczytałem i wszystko się zgadza. U mnie słaby głos jest problemem, przez to nie potrafię czasami wyrazić tego co chcę, a w dodatku denerwuje mnie gdy muszę potwarzać po pare razy. To działanie zaobserwowałem u siebie, to nie jest tylko gdybanie. Zresztą każdy może to sprawdzić u siebie, jeśli dla kogoś to ważne, bo dla mnie tak.

Pozatym zawsze staram się komuś pomóc, nic nie wymyślam, wszystko jest poparte albo dowodami albo badaniami naukowymi. Podaj przykład leków który komuś proponowałem a który był "do ruszania uszami".
miko84

przez El Chupacabra 27 lis 2010, 16:33
miko84,

daj jakis link do tych badan, chce poczytac

wola człowieka jest jego niebem

przez miko84 27 lis 2010, 16:54
Tu masz ogólnie o głosie w parkinsonie:

http://www.medscape.com/viewarticle/572408_2

"Electromyographic (EMG) studies of vocal function in people with PD indicate either a reduction of neural drive to the laryngeal muscles[27] or abnormally elevated laryngeal muscle activity,[65] and poor reciprocal suppression of laryngeal and respiratory muscles.[66] Kinematic and EMG studies of orofacial movements during speech in PD indicate a reduction in the size and peak velocity of jaw movements, increased levels of tonic resting and background neuromuscular activity, and loss of reciprocity between agonist and antagonistic muscle groups.[30,34,35,67-69]"

A jak wiadomo receptory nikotynowe są w mięśniach, stąd powiązałem moją poprawę głosu z antagonizmem receptorów nikotynowych. Zmiana głosu jest duża i zauważalna u mnie, nie wiem jakby było u innych.
miko84

przez El Chupacabra 27 lis 2010, 17:37
miko84,

ale ja nie mam Parkinsona ;)

przez miko84 27 lis 2010, 19:09
Nikt nie mówi że masz. Po prostu mechanizm osłabienia głosu może być podobny - zbyt duże napięcie mięśni krtani.
miko84

przez El Chupacabra 27 lis 2010, 19:41
miko84,

no nie wiem Miko - troche przekombinowales chyba :mrgreen:

Sortuj wg