Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez *Wiola* 24 lis 2010, 23:08
Masz poniekąd rację. Ja biorę leki od wielu lat i przyznaję,ze po ostatniej próbie odstawienia, miałam gorsze objawy niż przed podjęciem leczenia. Tylko ,ze jest ale, gdyby nie one to tkwiłabym nadal w punkcie wyjścia , a może nie dałabym rady:( Jak widać i tak źle i tak niedobrze./
Moderator

przez Paranoja 24 lis 2010, 23:15
ale to żadna tajemnica, a leki każdy bierze na własną odpowiedzialność. Ulotki zawierają treści o uzależnieniu.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez *Wiola* 24 lis 2010, 23:18
z tego co kojarzę to we wszystkich piszą,że nie uzależniają:)
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 24 lis 2010, 23:21
Paranoja napisał(a):ale to żadna tajemnica, a leki każdy bierze na własną odpowiedzialność. Ulotki zawierają treści o uzależnieniu.

Na którym leku przeciwdepresyjnym pisze że uzależnia? Bo ja brałem ich sporo i jakoś takiej informacji nigdy nigdzie nie było. Poza benzodiazepinami takiej informacji nie widziałem, ale to nie są leki przeciwdepresyjne.

przez Paranoja 24 lis 2010, 23:25
nie mam żadnej ulotki przed oczyma, ale przecież na "chłopski rozum" to logiczne, że jeśli się bierze takie leki to muszą działać na nasz mózg. Nie trzeba być wielkim odkrywcą by takie rzeczy wiedzieć.

Od apapu można się uzależnić....
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Paranoja 24 lis 2010, 23:37
nie mówię, że nie jest napisane, bo nie widzę żadnej ulotki.
ale czy naprawdę to takie odkrycie, że leki uzalezniają?

[Dodane po edycji:]

i co w związku z tym? jestem dorosła mam wybór. mój lekarz przez przepisaniem mi leków ostrzegła mnie i powiedziała: czy na tyle cierpię, by brać na siebie ryzyko uzależnienia/ odpowiedziałam, że tak, wolę RYZYKO uzależniania, niż ciągły dyskomfort.
ExModerator

przez lunatic 24 lis 2010, 23:47
Paranoja napisał(a):
i co w związku z tym? jestem dorosła mam wybór. mój lekarz przez przepisaniem mi leków ostrzegła mnie i powiedziała: czy na tyle cierpię, by brać na siebie ryzyko uzależnienia/ odpowiedziałam, że tak, wolę RYZYKO uzależniania, niż ciągły dyskomfort.

Ale nie każdy lekarz o tym uprzedza, ja byłem u wielu lekarzy i od żadnego czegoś takiego nie usłyszałem. I takiego wyboru nie miałem, bo nikt nie uświadomił mi konsekwencji brania tych leków.

przez *Wiola* 24 lis 2010, 23:48
Czy leki przeciwdepresyjne prowadzą do uzależnienia?

Leki przeciwdepresyjne nie prowadzą do uzależnień w takim samym sensie jak środki uspokajające, alkohol, lub nikotyna, ponieważ:

* Nie wymagają ciągłego zwiększania dawki w celu uzyskania takiego samego efektu
* Nie powodują niedosytu/głodu w momencie przerwania kuracji

Debata na ten temat, jednakże, wciąż trwa. Mimo braku wyżej opisanych objawów uzależnienia, objawy zespołu abstynencyjnego zaobserwowano u prawie jednej trzeciej pacjentów, którzy odstawili leki z grup SSRI i SNRI.

Należą do nich m.in.:

* Rozstrój żołądka
* Objawy grypowe
* Lęk
* Zawroty głowy
* Intensywne marzenia nocne
* Odczucie lekkich wstrząsów elektrycznych na ciele (patrz bibliografia)

U większości ludzi powyższe objawy występują w lekkiej formie, jednakże niektórzy pacjenci odczuwają je w dość ostrej formie. Najczęściej dzieje się to w przypadku paroksetyny (Seroxat) i wenlafaksyny (Efexor). Na ogół zaleca się stopniowe zmniejszanie dawki leków przeciwdepresyjnych zamiast nagłego zaprzestania kuracji.

W niektórych przypadkach pacjenci przyjmujący leki z grupy SSRI przez kilka miesięcy po odstawieniu leku nie mogą sobie poradzić i zakładają, że to objaw uzależnienia. Większość lekarzy uważa jednak, że przyczyną jest najprawdopodobniej nawrót choroby.

Źródło:http://www.rcpsych.ac.uk/mentalhealthinfoforall/translations/polish/%C5%9Brodkiprzeciwdepresyjne.aspx
Moderator

przez Paranoja 24 lis 2010, 23:53
zgadzam się, że po nagłym odstawieniu paroksetyny mam te prądy... dość często kończą mi sie leki, zanim zdąże wykupić nowe.
ExModerator

przez kasia000 25 lis 2010, 09:37
dlatego trzeba dostawiac bardzo powoli przecież to nie żadna tajemnica?.. :roll:
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez 19_latek 25 lis 2010, 12:23
lunatic,
Gdyby nie antydepresanty juz dawno bylbym w psychiatryku lub w grobie. Taka prawda, bylem w takim punkcie ze nie moglem wyjsc przed dom bo dostawalem napadow paniki, o wyjsciu do sklepu juz nawet nie myslalem bo byl to dla mnie lot na ksiezyc.

Wiem ze po odstawieniu lęki wroca wiec nie mam zamiaru ich odstawiac.
19_latek

przez Shadowmere 25 lis 2010, 12:28
Ja nie odradzam brania leków,bo one ratują nieraz życie.
Natomiast życzę umiaru-nie jest prawdą,że lpd są równe szkodliwością niegroznym suplementom..i lykanie dużych dawek latami może bardziej zaszkodzic niż pomóc.Moim zdaniem nie powinno sie brac antydepesantow dluzej niż 2 lata jednorazowo.I nie obchodzi mnie,że czesc psychiatrow ma odmienne zdanie(mam prawo do swojego,laickiego :mrgreen: )
Shadowmere

przez 19_latek 25 lis 2010, 13:12
Shadowmere,
W czerwcu bedzie 2 lata odkad biore paroxetyne. :twisted:
19_latek

przez kasia000 25 lis 2010, 13:34
co to dwa lata---lekarka mówi ,żeby sie wyleczyć trza brać minimum 5 lat
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Sortuj wg