Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez Stonka 09 mar 2012, 23:29
Ja też mam takie doświadczenia, że SSRI to straszne leki. ALe pisałam o tym w innych wątkach. Choć wierzę, że niektórym pomogły. Mi niestety zniszczyły życie.

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez Adamo1 09 mar 2012, 23:32
jak zniszczyly, co sie stalo?

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez Stonka 10 mar 2012, 16:08
brak odczuania emocji, bak inijawtywy, wieczne zmeczenie, neimoznosc robienia praktycznie nieczego. Wegetuje sobie. Juz to gdzies opisalam. A mechanizmem wszystkiego jest nieodczuwanie emocji. Bo bez podstawego zaintersowania swiatem, swoim wlasnym losem itd jest sie warzywem. I wierz mi, nie jestem jedyna osoba, ktorej dziwnym trafem tak sie stalo na lekach. Jestem w bliskim kontkacie z LEKARKA, ktora w dobrej wierze siegnela po leki p/depr i zrobilo jej sie to samo. Cale dnie lezy, bez uczuc, a ma do tego meza i dziecko. Ci co znaja moja historie sa wstrzasnieci rozmiaem tragedii ( bo do tego CALY prawie czas odczuwam straszne cierpienie), ale nie chce mi sie tego n-ty raz pisac. wiem, ze czasami jest sie tak chorym, ze trzeba siegnac po leki. ale jak nie trzerba to przestrzegam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez hashim 10 mar 2012, 19:44
U niektórych osób SSRI działają w taki sposób, że ujawniają się negatywne objawy schizofrenii.

SSRI dla niektórych osób to straszny syf, niektórzy tak zwani mędrcy z tego forum piszą, że serotonina jest potrzebna, owszem jest potrzebna, ale nie WSZYSTKIM.

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez QueenForever 10 mar 2012, 20:05
Każdemu z nas potrzebna jest równowaga biochemiczna mózgu ,jesli jej brak idziemy do speców od mózgu którzy nieznając obiektu swoich zainteresowań nawet w 20% zachowują sie tak jakby wiedzieli o nim wszystko i ...zaczyna sie chemiczny eksperyment,anóż coś tą równowage zaburzoną przywróci.
QueenForever

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez Stonka 10 mar 2012, 20:11
U niektórych osób SSRI działają w taki sposób, że ujawniają się negatywne objawy schizofrenii.

To ciekawe. A skad to wiesz? Mozesz podac zrodlo? Czy to Twoje wlasne przypuszczenia? odpisz

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez Michuj 10 mar 2012, 20:46
Ktoś mi potrafi wytłumaczyć dlaczego żaden SSRI nie działał, TLPD, neuroleptyki, wellbutrin, coaxil, tylko wenlafaksyna działa (może coś tam mirtrazapina pomaga) ?
Loża szyderców

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez Stonka 10 mar 2012, 22:49
Wenlafaksyna chyba dziala na wszystkie 3 neuroprzekazniki: serotonine, noradrenaline i w mniejszym stooniu dopamine. Moze tgego Ci trzeba bylo. A moze...

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez Michuj 15 mar 2012, 14:46
Stonka, zainteresuj się moim zestawem leków. Przerabiałem większość na rynku i to dopiero mnie postawiło na nogi.
Loża szyderców

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez Zenonek 15 mar 2012, 16:50
Przecież nieraz pisałeś, ze Anafranil Ci dobrze pomagał, chwaliłeś i Klomi i Wenle.

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez Michuj 15 mar 2012, 16:51
Anafranil pomógł, ale na krótko.
Loża szyderców

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez endriu21 14 kwi 2012, 13:12
SSRI faktycznie nie leczą, jednak w okresie brania pomagają stanąć na nogi i nie działają z dnia na dzień tak jak niektórym się wydaje, jest to oczywiście również kwestia dobrania odpowiedniego leku z pośród dostępnych, a wielu z was wydaje się, że wezmą kilka tabletek i już nagle mają wrócić do normalności, te leki działają z opóźnieniem zaczynają działać dopiero po miesiącu i to jest prawda, co do skutków ubocznych początkowych faktycznie nasilają się, jednak z biegiem czasu słabną i analogicznie lek zaczyna wtedy swoje najsilniejsze działanie, a jezeli chodzi o leczenie to warto po poprawie nastroju chodzić na terapię, suplementować magnez, omega3 i inne witaminy i uwierzyć w siebie, sam mam nerwicę od 2 miesięcy i często mam dosyć niewiem jak to będzie bo wszystko jest teraz beznadziejne i dziwne.. ale kolokwialnie i prawdę mówiąc to jest 'pryszcz na dupie' w porównaniu do nieszczęść jakie dopadają ludzi i nie załamujcie się, weźcie pod uwagę to że z dnia na dzień może nastąpić przełom w leczeniu tego chu*ostwa ! :) impossible is nothing !
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą :)

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez QueenForever 14 kwi 2012, 13:38
Wiele zalezy od temperamentu chorej osoby,jesli z natury jest osobą dynamiczną ,ciekawską swiata to byc moze jest to jak ja okreslam osobowosc dopaminowa,gdy stwierdza sie u niej zaburzenia depresyjne skuteczne mogą byc u niej leki własnie o profilu dopaminergicznym,nie wszyscy pozytywnie zareagują na SSRI i inne leki o profilu serotoninergicznym!Biore escitalopram i widze po sobie ze chyba nie są to leki dla mnie,po jednaj dawce ropinirolu niemal natychmiast czuje normalnosc,na SSRI jestem zamulony,zero koncentracji,mam uposledzone funkcje poznawcze.
QueenForever

Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez xanonymous 25 kwi 2012, 16:35
Kokaina jest inhibitorem(hamuje) zwrotnego wychwytu dopaminy i noradreanaliny.
Nikotyna jest inhibitorem zwrotnego wychwytu dopaminy.

Obydwie substancje uzależniają z tego co się słyszy.

Sortuj wg