Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez *Monika* 28 maja 2011, 01:06
ajk, :D
Obrazek
Główny Moderator

Lepiej się leczyć bez leków

przez Jod 01 cze 2011, 14:58
Jestem zwolennikiem leczenia bez leków bo leki zamiast pomagać przeszkadzają i człowiek jest sztuczny i nie jest sobą. Trzeba zmienić tryb życia więcej wychodzić, sport, znajomi jakaś praca zajęcie. a nie słuchać pierdół psychiatrów że leki powinieneś brać. Niepotrzebnie się tylko trujesz. A potem mówią że jak coś zaczynasz robić to leki ci pomogły. To nieprawda. Żadne leki nic nie pomogą jak sam nie chcesz nic robić. Leki mogą ułatwić życia ale mi osobiście przeszkadzają i dołują strasznie więc ich nie biorę, dobrze się czuje i niepotrzebnie słuchałem się psychiatry bo nic na prawdę mi takiego nie było byłem trochę nerwowy, młody, głupi, naiwny nieśmiały niezaradny itd. Czuję się oszukany i zły na siebie że wcześniej na to nie wpadłem i dałem się na to namówić rodzinie i lekarzowi tylko 4 lata zmarnowałem. Tylko dałem się namówić na to. Ogólnie strasznie się boję tego rodzaju leków i przez to nic nie mogłem robić. I nawet jak nie biorę to się boję że coś mi jest po tym i że znów mnie ktoś będzie znów straszył i mówił że to zasługa leków jak coś robię. Więc lepsza jest psychoterapia chyba.
Jod

przez bez celu 01 cze 2011, 15:26
Witam,
ja od dobrych kilku miesięcy biorę leki. jestem chora i chodze wyłącznie do psychiatry. Jednak wydaje mi sie że właśnie wszystko co robie, że nic nie pomaga. nie wiem co jeszcze mogę zrobić? Na razie odraża mnie to,że wchodząc do lekarza psychiatry widzę tylko jak po 5minutowej wizycie polegającej na wypisaniu kolejnej recepty płacę mu kolejne 100zł a on maślanymi oczami się uśmiecha na widok tych pieniędzy i 6tak od dobrych kilku miesięcy. A ja odnosze wrażenie że te leki nie pomagają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katixx 01 cze 2011, 15:32
bez celu, to moze pora zmienic psychiatre na takiego z nfz skoro szkoda Ci kasy? Jakie leki brales, ze Ci nie pomagaja?

przez bez celu 01 cze 2011, 15:44
ja zaczynam dopiero leczenie, biorę leki od kilku miesięcy.. jednak one nie pomagają.. dowiedziałam sie że konieczna jest tez terapia.. ja nie widze żadnej różnicy od tych kilku miesięcy i to mnie martwi..

-- 01 cze 2011, 15:45 --

nie chodzi o fakt ze szkoda mi kasy.. on wogole ze mna nie rozmawia.. nie wiem czy tak wygląda wizyta z każdym psychiatra??

przez Katixx 01 cze 2011, 15:47
bez celu, to pora zmienic psychiatre... psychiatra powinien rozmawiac z pacjentem i cos zmieniac jesli leki nie pomagaja.... to jakie te leki bralas?

przez bez celu 01 cze 2011, 15:48
a moje leki to Deprexolet i Fluanxol

przez Korba 01 cze 2011, 15:48
bez celu, od rozmowy jest psychoterapeuta.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Michuj 01 cze 2011, 15:50
Niestety jak chodzisz do lekarza i jakiś lek wyciągnie Cię ze stanu warzywnego, lekarz widzi to jako sukces i kontynuuje leczenie. Co z tego, że ledwo wykonujesz swoje obowiązki. Liczy się fakt, że jesteś w stanie... U mnie było podobnie, więc gdyby nie moje sugestie, co ma lekarz wypisywać było by marnie.
Michuj

przez bez celu 01 cze 2011, 15:50
to mój pierwszy lekarz psychiatra i mimo tego ze ja mu mówie ze sie źle czuje to on w karta wpisuje stan ogólny dobry..

przez celineczka3 01 cze 2011, 16:49
Bez celu nie chciałabym tu szerzyć jakiejś szczególnej niechęci do psychiatrów i psychofarmakoterapii, ale może zamiast od razu powierzać swoje zdrowie człowiekowi, która sama widzisz jak Cie traktuje a dodatkowo tracić na to pieniądze, może lepiej zastanowić się czy nie ma jakiś fizycznych powodów Twojego złego samopoczucia, jak niedobory witamin itd. Poczytaj trochę, na ten temat. Moim zdaniem wizyta u psychiatry to zawsze powinna być ostateczność...żałuję, że wcześniej to do mnie nie docierało.
celineczka3

przez Phobos1 01 cze 2011, 17:06
Już na 1 wizycie psycholog/psychiatra powinien mniej więcej ustalić przyczynę depresji/nerwicy (na wszelkich objawach niedoborów witamin i minerałów mogących wywołać nerwice/depresje również powinien się znać). Jeżeli istnieje podejrzenie jakiś schorzeń niepsychologcznych powinien wypisać skierowanie do innego lekarza.
W każdym razie po interwecji psychologa czy psychiatry powinny być widoczne wyraźne efekty w przeciągu najblizszych tygodni. Inaczej to tylko zwykły konował ździerający kasę.
Mój plan wyjścia z nerwicy i depresji post2221231.html#p2221231

przez _asia_ 01 cze 2011, 18:28
bez celu napisał(a):Witam,
ja od dobrych kilku miesięcy biorę leki. jestem chora i chodze wyłącznie do psychiatry. Jednak wydaje mi sie że właśnie wszystko co robie, że nic nie pomaga. nie wiem co jeszcze mogę zrobić? Na razie odraża mnie to,że wchodząc do lekarza psychiatry widzę tylko jak po 5minutowej wizycie polegającej na wypisaniu kolejnej recepty płacę mu kolejne 100zł a on maślanymi oczami się uśmiecha na widok tych pieniędzy i 6tak od dobrych kilku miesięcy. A ja odnosze wrażenie że te leki nie pomagają.

proponuję psychoterapię + przyjrzenie się swojemu trybowi życia (przede wszystkim pod kątem odżywiania i sprawdzenia czy nie ma jakichś niedoborów oraz przewlekłych zakażeń drobnoustrojami, wykluczenia chorób somatycznych, no i oczywiście pod kątem stresu). po co Ty napychasz portfel temu psychiatrze? jakbym ja od kilku miesięcy brała leki i nic by nie pomagały a lekarz by mi poświęcał 5 minut to sto razy bardziej wolałabym te pieniądze wydać na psychoterapię!
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez bez celu 01 cze 2011, 20:12
On na tym niezła kase robi i tak to wygląda z zewnatrz.. nie pomaga mi i chyba terapia bedzie konieczna jednak.... boje sie takiej terapii..

Sortuj wg