Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez _asia_ 19 mar 2011, 21:11
Badziak, postaram się obejrzeć. :smile:

kurcze, tak się teraz na tym złapałam - nie wiem dlaczego ja Was próbuję przekonać o szkodliwości leków chemicznych, o znaczeniu braków w organizmie, o dużej roli odżywiania, witamin i minerałów w zaburzeniach psychicznych itd. :? w ogóle bez sensu jest to wzajemne przekonywanie się. :D
skoro uważacie, że leki Wam pomagają to je bierzcie, każdy jest przecież odpowiedzialny za swoje zdrowie i innym nic do tego. :P każdy swoje wie i niech tego się trzyma. ;)
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Badziak 19 mar 2011, 21:22
_asia_, uważam, że masz wiele racji! Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna są niezmiernie ważne w procesie zdrowienia. Tylko nie należy też przesadzać w drugą stronę. Leki to nie jest samo zło, to nie jest tylko placebo i wiele osób dzięki lekom dożyło dnia dzisiejszego. W tym ja.

Oprócz brania sertraliny staram się zdrowo odżywiać. Wcinam ALC dla poprawy produkcji dopaminy w organizmie i dużo bananów, które ponoć pomagają w produkcji serotoniny. Poza tym nie jem słodyczy, nie pijam napojów gazowanych, jem owoce i codziennie robię soki warzywne (sokowirówka). Ostatnio wróciło mi trochę energii, więc zaczynam biegać.

-- 19 mar 2011, 21:55 --

Może szału nie ma, ale powoli zdrowieję. Zarówno dzięki lekom jak i dzięki polepszeniu stylu życia. Chociaż szczerze mówiąc jakby nie leki to nie miałabym siły na miksowanie warzyw czy w ogóle na jedzenie czegoś poza słodyczami. Dlatego nie ma co ich demonizować. Trochę pomagają. :smile:
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez beautyflower 07 kwi 2011, 08:58
czytam i czytam ten wątek, w pewnym momencie nie wytrzymałam i poczułam że muszę dodać coś od siebie. Ktoś tam wcześniej pisze o jedzeniu kiełków, zdrowej żywności, nie jedzeniu mięsa, słuchaniu "przebudzonych" itp I wszystko fajnie ALE...
Otóż ja nie jem mięsa (nie smakuje mi i brzydzi mnie, mam tak od co najmniej piętnastu lat), przez wiele lat zajmowałam się szeroko pojętą "duchowością" (osho, potęga podświadomości, prawo przyciągania, elementy buddyzmu, joga, medytacje itd itp), kilka lat uczęszczałam na terapię.. I co? I nic - od momentu dojrzewania co miesiąc przed okresem - na ok. 10 dni przed, miewam gwałtowne, paraliżujące całe moje życie załamanie nastroju - czarna dziura na ok. 14 dni. Nie potrafię normalnie funkcjonować, ba, nie potrafię wstać z łóżka, umyć się, jeść, nie widzę sensu istnienia, boję się spać w obawie że się już nie obudzę, panicznie boję się śmierci a jednocześnie mam myśli samobójcze, nienawidzę siebie, swojego ciała, życia, nawet rodziny. Nie jest to "lekki epizod depresyjny" tylko ciężka cholera. GDYBY NIE LEKI PSYCHOTROPOWE, żyłabym pewnie, i owszem, ale jak? na 14 dni wyłączając się z tego świata? nie zajmując się dziećmi i domem? Dla mnie chemia to jedyna droga do prowadzenia w miarę normalnego życia. Mojej depresji nie da się wyleczyć ani terapią, ani zdrowym żarciem, ani medytacją, jogą, czy ćwiczeniami - wynika ona ewidentnie z biochemicznych zaburzeń mojego organizmu. I w moim przypadku porady - jak to sami siebie gdzieś tam w wątku nazywają - "uświadomionych" są o kant dupy rozbić. Każdy może pisać jedynie o swoim, konkretnym przypadku, a nie ferować ogólne wyroki w stylu :"chemia to zło". Szlag mnie trafia jak napotykam na takich "mędrców" - szkoda że w tej swojej świadomości nie uświadomili sobie swojej pychy i głupoty..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 07 kwi 2011, 08:59
beautyflower, ojej a to nie jest przypadkiem coś z hormonami?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez beautyflower 07 kwi 2011, 09:55
Nie jest to problem z hormonami - wg wyników badań.

Ja z kolei czasem mam wrażenie że ludzie depresyjni są w istocie jedynie bardziej świadomi. To jedna z wielu moich teorii, niekoniecznie prawdziwa.

Aha i jeszcze jedno - umysł osób z zaburzeniami nastroju jest bardzo podatny grunt na wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, spekulacje, nowe idee, czary mary i hokus pokus.

-- 07 kwi 2011, 08:56 --

shinobi napisał(a):beautyflower, w życiu chyba nawet nie chodzi o kiełki, chemię, czy mantrowanie do jakiegoś bożka... Szczęśliwe i zdrowe bywają jednostki na tyle tępe, by w owej tepocie pluć wszystkim wokół w twarz bez najmniejszych skrupułów. Być może psychoterapeuci powinni uczyć człowieka jak być tępym, samolubnym /cenzura/, który ma innych za gówno.
To taka mała, subiektywna opinia, nie dodaję emotek, każdy sobie pomyśli o tym co tam chce.

Ano.

przez conscious 20 kwi 2011, 17:34
O produkcji leków psychiatrycznych mówi chemik Shane Ellison

http://www.youtube.com/watch?v=rVostO9K ... re=related

przez khali 20 kwi 2011, 17:43
shinobi napisał(a):beautyflower, w życiu chyba nawet nie chodzi o kiełki, chemię, czy mantrowanie do jakiegoś bożka... Szczęśliwe i zdrowe bywają jednostki na tyle tępe, by w owej tepocie pluć wszystkim wokół w twarz bez najmniejszych skrupułów. Być może psychoterapeuci powinni uczyć człowieka jak być tępym, samolubnym /cenzura/, który ma innych za gówno.
To taka mała, subiektywna opinia, nie dodaję emotek, każdy sobie pomyśli o tym co tam chce.

święta racja że tępe samolubne chuje i z bardzo grubej skóry szyte mają w życiu z górki jeżeli chodzi emocje ale ta teoria o większej percepcji ludzi "wrażliwych" dodała mi trochę skrzydeł i wiary w ludzi "innych" od stereotypowo zdrowych , dzięki
who owns my heart?

przez conscious 10 maja 2011, 13:24
Prof. Thomas Szasz mówi o problemie współczesnej psychiatrii

http://www.youtube.com/watch?v=lHs9cRJz ... ture=feedu

-- 10 maja 2011, 12:24 --

http://www.youtube.com/watch?v=DhRzH55t ... ture=feedu

przez agusiaww 10 maja 2011, 13:27
conscious, nie siej propagandy, teraz b duzo dzieci jest z zaburzeniami, lepiej wczesniej wprwadzic terapie i leki, niz mialby miec rozwijajace sie fobie i byc wykluczony ze spoleczenstwa.

Ps bralam lek antydepresyjny dosc dlugo i zyje mi sie teraz calkiem lepiej.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez conscious 10 maja 2011, 13:49
nie pisz bzdur agusia, ja uświadamiam, żeby ludzie mogli dokonać wyboru i tyle.
A w to że większość dzieci mają zaburzenia NIE WIERZĘ!!!!! to bzdura naszych czasów, ale widzę ze niektórzy w to wierzą, więc współczuję ich dzieciom i tyle. Ja moim dzieciom nigdy nie podam psychotropów!

przez linka 10 maja 2011, 13:51
conscious, no to chyba niewiele kontaktów miałeś z dziećmi zaburzonymi - w większości przypadków NIE DA SIĘ TEGO POMYLIĆ z niczym innym......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez conscious 10 maja 2011, 13:52
agusia za przeproszeniem głupia jesteś(nieświadoma zagrożeń), skoro uważasz że dzieciom trzeba podawać psychotropy jak najwcześniej...

-- 10 maja 2011, 12:52 --

bla bla bla... następna mądra...

przez linka 10 maja 2011, 13:58
Jeszcze jeden taki tekst a dostaniesz ostrzeżenie, a jak widać ( bla bla, bla) dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu,
Przyjaciel forum

przez agusiaww 10 maja 2011, 14:07
conscious, nie uwazam ze trzeba podawac jak najwczesniej, ale uwazam ze Ty powinies skorzystac z pomocy psychiatry. Cechuje Ciebie typowa dla osob schizofrenicznych postawa, ze leki to zlo. Ale uwazam ze czasami leki sa niezbedne. A to ze do tego jeszcze reagujesz agresja, swiadczy ze nie najlepiej funcjonujesz wlasnie bez lekow :smile:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg