Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez polakita 08 mar 2011, 23:07
intertronic napisał(a):leki nie lecza lękow a jedynie w jakims stopniu im zapobiegac moga, ale wszytk oma swoja tez cene ..., problem pozostaje nierozwiklany caly czas , (...) jednak wczesniej czy pozniej beda musieli stawic czlowa swoim lekom i je rozpracowac z psychologiem lub bez w zaleznosci od psychiki , znajda sie tez tacy co sobie sami poradza ...

ja co prawda leków nie brałam, ale zgadzam się z tymi słowami - leki nie leczą choroby, tylko uśmierzają objawy. A chyba nie o to chodzi w "wyleczeniu" - i tak prędzej czy później problem przed nami stanie - nie wiem, nieśmiałość, nieumiejętność radzenia sobie w życiu, nieumiejętność budowania relacji, reagowania na stres itp.
Ale mimo to, nie jestem megaprzeciwniczną leków (ssri) i gdybym znowu miała duży problem typu diagnoza u psychiatry, to może bym się jednak na nie zdecydowała.

przez intertronic 08 mar 2011, 23:29
czasami decyzja jest b.wazna ...

Nie moge sie odnalesc na tym forum , przykro mi , dusze sie tu wsrod niektorych i nie bardzo mam chec na dalsza "rozmowe "dlatego postanowilem wlasnie usunac konto i cieszyc sie dalej swoim zdrowiem , wolnoscia i spokojem :-) ..... nie obrazcie sie , ale na sama mysl robi mi sie niedobrze jak czytam ludzi upierajacych sie o to , ze leki moga ich wyleczyc , ludzi ktorzy dali sie uwiklac psychiatrom w ta cala lekowa pulapke i dalej kurczowo na oslep sie tego trzymaja .

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje ze to rozumiecie .
intertronic

przez Michuj 08 mar 2011, 23:36
Paszoł won człowieku stąd. Tyle w temacie.
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polakita 08 mar 2011, 23:42
Michuj chyba przez takich jak ty można sobie obrzydzić to forum, odezwałeś się do człowieka gorzej niż do psa. Dla wyjaśnienia, ten człowiek jest zdrowy, a ty chory więc chyba ty od niego się powinieneś czegoś nauczyć, a jeżeli tego nie zrobiłeś to tylko gorzej dla ciebie.

przez Michuj 09 mar 2011, 00:34
Widzę, że mój ostatni post się nie wyświetlił. Nieważne, nie mam zamiaru sobie psuć nastroju . :D
Michuj

przez _asia_ 09 mar 2011, 08:08
Cóż, intertronic to kulturalny i inteligentny facet, więc przypuszczam, że się nie obraził, bo i po co - szkoda psuć sobie nerwy na tak nawet już nie tyle dziecinne, co chamskie zachowanie ;) - to, w jaki sposób Michuj się wypowiedział świadczy tylko i wyłącznie o nim. :pirate:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Michuj 09 mar 2011, 08:39
Chcecie koniecznie ciągnąć ten wątek? :roll: Mogę napisać co mam do napisania, ale skoro intertronic, się wycofał uważam to za zbędne. :roll:
Michuj

przez khaleesi 09 mar 2011, 11:17
intertronic, i bardzo dobrze ,że się wyleczyłeś. Widocznie nie miałes zaawansowanych lęków
Spróbuj cudownie wyleczyć osobę ze schizofrenią bez leków.
Nie mogę czytać takich postów bo mi się ciśnienie podnosi a dzisiaj mam nerwowy dzień .
odpowiedz experta
Owszem, oddziaływania typu ćwiczeń relaksacyjnych, medytacji, szukania wsparcia emocjonalnego wśród osób najbliższych mogą być przydatne jako terapia dodana. Ważne jest jednak to, aby nie traktować tych oddziaływań jako formy zastępczej wobec psychoterapii. Mogą one przynieść chwilową ulgę w zakresie złagodzenia objawów, zazwyczaj są jednak niewystarczające do wyleczenia.

Nerwica to schorzenie dotykające miliony ludzi na całym świecie. Problem jest poważny, gdyż leczenie nerwicy nie jest łatwe. Objawy nerwicy to obawy i niepokoje nękające chorego, a także bezsenność, depresja, frustracja oraz irracjonalne lęki, którym nie towarzyszą halucynacje. Sposób leczenia nerwicy zależy od stopnia, do jakiego rozwinęła się choroba. W ciężkich przypadkach choroby, długotrwałe leczenie farmakologiczne jest wymagane. Inną formą leczenia może być psychoterapia.

Jak leczyć nerwicę?

Nerwica – leczenie środkami uspakajającymi

Środki uspakajające przynoszą ulgę pacjentowi, lecz ich długotrwałe stosowanie nie jest polecane, gdyż chory może się od nich uzależnić. Zatem inne leki są częściej wybierane przez lekarzy.

Antydepresanty a nerwica

Antydepresanty, które działają na neuroprzekaźniki w mózgu, są równie skuteczne w leczeniu depresji jak środki uspakajające. Jednak nie mają one działanie uzależniającego i nie powodują innych skutków ubocznych.

Leczenie nerwicy ziołami

Okazuje się, że skuteczne w łagodzeniu nerwicy, mogą być rumianek, lawenda, waleriana i inne naturalne środki. Najczęściej lekarze zalecają ziała jako preparaty pomocnicze w leczeniu depresji.

Inny sposób na nerwicę

Przed rozpoczęciem leczenia farmakologicznego, warto wprowadzić pewne zmiany w swoim życiu. Badania potwierdziły, że zdrowy styl życia, nie tylko chroni przed wystąpieniem nerwicy, lecz także może złagodzić już powstałe symptomy choroby. Zatem warto zadbać o zdrową i lekkostrawną dietę, bogatą w owoce i warzywa oraz rozpocząć regularne ćwiczenia fizyczne.

więc tak jak pisałam wszystko zalezy od danego przypadku
A nie generalizowanie .Mnie pomogło to tobie tez pomoże.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Lili-ana 09 mar 2011, 18:25
Michuj napisał(a):Widzę, że mój ostatni post się nie wyświetlił. Nieważne, nie mam zamiaru sobie psuć nastroju . :D

sztucznego nastroju wywołanego lekami...
Lili-ana

przez Zenonek 09 mar 2011, 18:32
Lili-ana,

A co ma robic jesli ma np endogenna depresje ?

Ma byc zamkniety w domu dla obłąkanych ?

przez linka 09 mar 2011, 18:43
Lili-ana, bardzo łatwo jest krytykować ludzi, ze biorąc leki idą na łatwiznę..prawda??
Może on jest w takim miejscu swojego życia - w jakim byłaś ty gdy zaczęłaś brać leki......
Z dwojga złego - zdychać z powodu somatyzacji - a mieć dobry humor i być spokojnym na lekach ....... chyba to drugie lepsze :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 09 mar 2011, 19:00
Lili-ana,

Aha jeszcze jedno skad wiesz, ze to sztuczny nastroj ? Skoro depresja to choroba to jego nastroj polepszony dzieki lekowi powinien byc wlasnie zdrowy.

przez Adamo 09 mar 2011, 19:15
Sztuczny, czuć ten chemiczny posmak (przynajmniej u mnie), w tym sensie.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez ver 09 mar 2011, 19:18
zamknijcie ten głupi temat raz na zawsze.
ver

Sortuj wg