Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez Zenonek 08 mar 2011, 19:31
Dobre odzywianie, terapie i regularne uprawianie sportu.

Czyli jak najbardziej dobre rzeczy, ktore moga pomoc, ale na pewno nie wylecza prawdziwej depresji czy nerwicy...

Moga wspomoc leczenie lub umozliwic latwiejsze odstawienie lekow.

Terapia, dobre odzywianie, odpowiednia suplementacja i regularne uprawianie sportu, hobby = praca nad soba. Zeby moc to robic trzeba juz jako tako byc ogarnietym.

przez intertronic 08 mar 2011, 19:34
Zenonek jak nie jak tak i jestem tego przykladem i zreszat nie tylko ja , powiedzial bym ze wlasie odwrotnie , lekami nie wyleczysz nerwicy .. poza tym Ty jeszcze niczego nie sprobowales poza lykaniem tabletek , dlatego masz taki tok myslenia a nie inny.

Zenonek napisał(a):Terapia, dobre odzywianie, odpowiednia suplementacja i regularne uprawianie sportu, hobby = praca nad soba. Zeby moc to robic trzeba juz jako tako byc ogarnietym.

a w tym miejscu to sie z Toba zgodze , a wiesz czemu ? ...bo wlasnie biorac leki nie dasz rady trenowac sportu ani w ogole z czasem miec checi na co kolwiek ... w depresjach nerwy nalez ozywiac a nie zatruwac a psychike pobudzac do zycia , pobudzac ale natruralnie a nie sztucznie , tabletki sa czyms w rodzaju srodkow dopingujacych , napedzajacych sztucznei organizm , po dluzszym czasie ich stosowania , ciezko jest je odstawic , dla niektorych mozliwe ze to cel nie do osiagniecia .
Ostatnio edytowano 08 mar 2011, 19:42 przez intertronic, łącznie edytowano 2 razy
intertronic

przez Zenonek 08 mar 2011, 19:39
intertronic,

Lekka i umiarkowana nerwice mozesz wyleczyc w ten sposob lub jak masz mega farta.

Powtarzam jeszcze raz - lekow nie bierze sie po to zeby cudownie ozdrowiec - leki bierze sie w sytuacjach calkowicie kryzysowych, gdzie w gre w chodza stany calkowicie nie do opanowania.

Pobierze sie chwile leki, troche sie ogarnie czlowiek, w miedzyczasie terapia, sport, hobby, zycie zawodowe, suplementacja, dieta odpowiednia i jak wszystko idzie dobrze to odstawia sie leki...Tak wyglada prawidlowe leczenie.

Rzeczywiscie branie tylko lekow i brak pracy nad soba bedzie dla wielu zgubny....Najwazniejsza jest praca nad soba, ale w najgorszych momentach leki wlasnie umozliwiaja takowa.

Moj lekarz powiedzial, ze w wiekszosci przypadkow leczenie farmakologiczne nie powinno trwac dluzej niz 6-24 miesiace. Tylko skrajne przypadki wymagaja dlugotrwalego leczenia jezeli w miedzyczasie terapia i inne sposoby zawodza.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez intertronic 08 mar 2011, 19:44
cos dlugo masz ta kryzysowa sytuacje , kilka miesiecy ,...pozniej lat ... i co dalej , co mnie wtedy powiesz jak sie ciebe zapytam po latach tuaj ..czesc Zenonek i jak tam leci ?
Twoj lekarz nie zechce Cie widziec za dwa lata , wierz mi na slowo ..uparty jestes , tez taki bylem wierzylem tylko w lekarzy i leki .. chyba nie myslisz ze Ci tych lekow zaluje :-) jak myslisz czemu pisze w tym temacie na forum ?
Ostatnio edytowano 08 mar 2011, 19:47 przez intertronic, łącznie edytowano 2 razy
intertronic

przez khaleesi 08 mar 2011, 19:48
hmmm z delikatnej nerwicy albo depresji może i się da.
Ale spróbuj wyleczyć osobę z Nerwicą Natręctw dietą i odpowiednim stylem życia to mimo
najszczerszych chęci jest to a wykonalne. smutne ale prawdziwe.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez linka 08 mar 2011, 19:49
intertronic, Ale Ty cały czas zakładasz że wszyscy będą brali leki po 12 lat....człowieku...nie każdy ma tak jak ty..... :bezradny:
Masa ludzi po roku, dwóch leki odstawia - i z pomocą terapii wychodzą z tego i więcej nie wracają.....ale do ciebie to jak widać nie dociera.... 8)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez intertronic 08 mar 2011, 19:49
psyche nerwica moze przybrac postac najgorszej postaci , wlasnie nerwicy natrectw ale to juz sa przypadki w ktorych psiali anafranil inne smiecie po ktorym ludziom "szajba" bila doslownie jak ich widzialem , bez urazy.
Nerwica natrectw to najgorsaz posatc nerwicy , zle leczonej od poczatku .
Ostatnio edytowano 08 mar 2011, 19:50 przez intertronic, łącznie edytowano 1 raz
intertronic

przez Zenonek 08 mar 2011, 19:49
intertronic,

Kolejny raz nie zrozumiales do konca o co chodzi...

Kryzysowa sytuacja to stan w ktorym nie jestes w stanie NIC robic, rozumiesz NIC - stan takiego napiecie i gonitwy mysli, ze nie jest czlowiek w stanie nawet filmu ogladnac, doslownie...

Moze mi powiesz, ze w takim stanie leki sa zle ? :roll:

Akurat ja juz jestem w bardzo dobrej formie, kondycja na silowni super, dodatkowo mam lekka skolioze i chodze do ortopedy na zabiegi rozciagajace, pare cm musze wydluzyc kregoslup zeby pozbyc sie bólów...Jezdze na rowie i pracuje zawodowo...

ODstawiam leki w przeciagu najblizszych 2-4 miesiecy, wiec lacznie bede bral okolo 10 miesiecy.

przez linka 08 mar 2011, 19:51
intertronic, i kolejny argument Ty widziałeś...a skąd wiesz ile i czego brali, kto im to przepisał i na co byli chorzy?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez intertronic 08 mar 2011, 19:51
takze do milego , bo mam w tej chwili inne zajecie , piszcie moze z rana wpadne poczytam , albo w miedzy czasie :-)
intertronic

przez khaleesi 08 mar 2011, 19:53
intertronic, szajba nie bije po lekach . Osoby z NN boją się własnego cienia.
Wiem bo choruje na to zaburzenie. Gdyby nie leki bym sobie tak spokojnie tu nie pisała .
Nie znasz każdego przypadku,nie masz uprawnień specjalisty w dziedziny psychiatry więc jesteś takim samym laikiem jak my wszyscy.
:mrgreen: Bez urazy . O NN akurat to ja mogę powiedzieć więcej bo na nią choruje.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez intertronic 08 mar 2011, 19:53
linka napisał(a):intertronic, i kolejny argument Ty widziałeś...a skąd wiesz ile i czego brali, kto im to przepisał i na co byli chorzy?

Linka :) ja tam z nimi bylem przez dwa miesiace i nie tylko wtedy bo kilak razy w tej klinice nerwic .

-- 08 mar 2011, 20:54 --

psyche." Nie znasz każdego przypadku,nie masz uprawnień specjalisty w dziedziny psychiatry więc jesteś takim samym laikiem jak my wszyscy.
:mrgreen: Bez urazy . O NN akurat to ja mogę powiedzieć więcej bo na nią choruje.[/quote]
Nie bardzo takim "laikiem " jakbys chciala zebym byl , to ja wyszedlem zmoich lekow , to ja odstawilem leki i to ja jestem zdrowy jak nie wy wszyscy :mrgreen: bez urazy .

-- 08 mar 2011, 20:57 --

edit ;
Lubie jak jest wszystko cacy ;)

[quote="psyche. napisał(a):

Nie znasz każdego przypadku,nie masz uprawnień specjalisty w dziedziny psychiatry więc jesteś takim samym laikiem jak my wszyscy.
:mrgreen: Bez urazy .

-- 08 mar 2011, 21:44 --

aha , i dodam najwazniejsze w temacie , bo nie wiem czy zauwazylas i mylisz zreszta pojecia ...., psychiatria mnie kompletnie nie nie interesuje , a mnianowicie i tylko psychologia
intertronic

przez Lili-ana 08 mar 2011, 21:59
Zenonek napisał(a):intertronic,

Pobierze sie chwile leki, troche sie ogarnie czlowiek, w miedzyczasie terapia, sport, hobby, zycie zawodowe, suplementacja, dieta odpowiednia i jak wszystko idzie dobrze to odstawia sie leki...Tak wyglada prawidlowe leczenie.

Rzeczywiscie branie tylko lekow i brak pracy nad soba bedzie dla wielu zgubny....Najwazniejsza jest praca nad soba, ale w najgorszych momentach leki wlasnie umozliwiaja takowa.

Moj lekarz powiedzial, ze w wiekszosci przypadkow leczenie farmakologiczne nie powinno trwac dluzej niz 6-24 miesiace. Tylko skrajne przypadki wymagaja dlugotrwalego leczenia jezeli w miedzyczasie terapia i inne sposoby zawodza.

I tu się zgodzę, u mnie tak było, pobrałam leki, ogarnęłam się, odnalazłam swój sens życia i drogę którą teraz podążam i leki mi już niepotrzebne.

-- 08 mar 2011, 21:05 --

linka napisał(a):[b]
Masa ludzi po roku, dwóch leki odstawia - i z pomocą terapii wychodzą z tego i więcej nie wracają..

ja jestem takim przykładem :)
Lili-ana

przez intertronic 08 mar 2011, 22:10
odstawia leki i dalej cierpia na rozne le`ki , po czym najczesciej wracaja ponownie do brania lekow itd ... maja tylko dodatkowy problem , "w jaki sposob odstawic te leki ? " , bez ktorym im pozniej bardzo zle idzie ... leki nie sa zadnym rozwiazaniem , taka jest prawda .
Jezeli ktos chce sie pozbyc swoich le`kow to musi zmienic swoj tok myslenia , dopuscic przede wszystkim ta mysl ze da sie to zrobic bez lekow i wlasciwie tylko w ten sposob , jesli chodzi o roznego rodzaju fobie , le`ki inne "nerwice ."

-- 08 mar 2011, 22:37 --

Ps; Ci co biora leki nadal maja swoje le`ki , stlumione w prawdzie to tego stopnia ze moga gdzies tam w jakiejs sytuacji stresowej przetrwac bez paniki , przetrwac nieswiadomie bo na lekach , co niczego nie zmienia bo leki nie lecza le`kow a jedynie w jakims stopniu im zapobiegac moga , ale wszytk oma swoja tez cene ..., problem pozostaje nierozwiklany caly czas , i tylko dodatkowo zatruwa sie takim ludziom ich organizm ..dziwne ze Ci wszyscy tego nie zauwazaja (mozlwie ze to przez leki ) jednak wczesniej czy pozniej beda musieli stawic czlowa swoim lekom i je rozpracowac z psychologiem lub bez w zaleznosci od psychiki , znajda sie tez tacy co sobie sami poradza ...inni ktorzy decyduja sie uciekac w tabletki placa tutaj wysoka cene wlasnego zdrowia , jesli nie sa w stanie tego zroizumiec to ja moge im tylko w spolczuc i jeszcze bardziej znienawidziec psychiatrow , bo napewno nie chorych ludzi ktorzy bladza w swojej nieswiadomosci .
intertronic

Sortuj wg