Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez _asia_ 07 mar 2011, 14:47
Lili-ana napisał(a):dokładnie! człowiek białka spożywać powinien w ilości około10-15 % dziennie, a mięso zawiera o wiele więcej.
Linka - mówisz że Ci nie szkodzi... bo to nie od razu widać efekty takiej diety, to się zbiera, wyjdzie na stare lata.

tak... dopóki organizm jest młody i silny - jest ok. natomiast wraz z upływem czasu, z wiekiem zaczynają się powoli nawarstwiać problemy z różnymi narządami. jeśli jesteśmy teraz zdrowi, silni to będziemy narzekać "dopiero" w wieku średnim. natomiast odżywiając się prawidłowo możemy zapobiec wielu chorobom wieku średniego. sama kiedyś w to nie wierzyłam. ale to prawda.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Lili-ana 07 mar 2011, 14:49
_asia_ napisał(a): natomiast odżywiając się prawidłowo możemy zapobiec wielu chorobom wieku średniego. sama kiedyś w to nie wierzyłam. ale to prawda.

Dokładnie! Czyli jednym słowem: Jesteś tym co jesz! i to co jesz, tym się staniesz ;)
Lili-ana

przez Zenonek 07 mar 2011, 14:53
Ja np ogolnie jestem teraz na takiej lekkiej diecie, bo chce zrzucic pare kilo i czuje sie duzo lepiej, ale glownie dlatego, ze nie przejadam sie tylko jem malo a czesto - ponizej 1500 kcal dziennie (norma dla chlopa to okolo 2000 kcal dziennie).

Chleb? Prawdziwy razowy jest super o tylko taki jadam.

Ja teraz, poki jeszcze jestem na diecie robie tak - 6 dni w tygodniu jem to co lubie, ale zdrowo (warzywa gotowane, mieso gotowane itp), a raz w tygodniu jem sobie cos niezdrowego, ale bardzo dobrego np pizze salami czy kebaba (sa super, mega dobre kebaby kolo mnie).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lili-ana 07 mar 2011, 14:53
Linka
Produkty zwierzęce, przede wszystkim masło i ser są najdroższymi ze wszystkich naszych stałych produktów spożywczych. Warzywa i owoce są tańsze, szczególnie w sezonie :)
Lili-ana

przez polakita 07 mar 2011, 15:09
no, szczególnie w zesonie, bo zimą jak teraz tanie są tylko buraki i marchewka... :mrgreen:
Ja staram się zdrowo odżywiać, ale nie wykluczam niczego (staram się nie jeść słodyczy, glutenu i mleka krowiego, ale czasem jem) staram się jeść kasze z warzywami, oleje wyciskane na zimno. Ale poza tym chapnę czasem i mięsko i serek itd, ale rzadko, mięso raczej kupuję tylko jak mam gościa płci męskiej ;) . Przede wszystkim polubiłam bardzo fasolki (soczewica itp) i to mi zastępuje mięso w dużej mierze.
Jak dla mnie jednak zdrowe jedzenie jest czasochłonne, i chyba też brakuje mi przepisów na jakieś dania...

-- 07 mar 2011, 15:14 --

Powiedzmy sobie szczerze - wczoraj jadłam smażoną kiełbasę a dziś na obiad czekoladę bo nic innego nie miałam pod ręką.... ale staram się, na pewno dzis coś ugotuję!

przez Lili-ana 07 mar 2011, 15:24
asia - swoją drogą z Ciebie to farciara! masz bardzo mądry orgaznim(zresztą każdy ma), który się buntował przed szkodliwym dla niego jedzeniem i dzieki temu jesteś na właściwej diecie:)
Ze mną tak nie było, tzn. z dolegliwości fizycznych to dokuczały mi bóle brzucha i zaparcia i oczywiście po zmianie diety minęło jak ręką odjął. Prócz tych dolegliwości fizycznych miałam o wiele większe psychiczne i tez po zmianie diety zaczęło się to polepszać:)
Także u mnie to było odkrycie pt. "poznaj na swoje mięso" na youtube, od tego się zaczęła moja podrórz w kierunku wegetarianizmu, a tak ogólnie to teraz jestem na witarianiźmie, moje jedzenie opiera się w głownej mierze na surowych pokarmach tj. owoce i warzywa, kiełki, najwięcej jem owoców, do tego nasiona, orzechy i oliwy...
Ostatnio edytowano 07 mar 2011, 15:27 przez Lili-ana, łącznie edytowano 1 raz
Lili-ana

przez _asia_ 07 mar 2011, 15:25
polakita, kurcze, ja mam taką fajną książkę od swojej lekarki od medycyny chińskiej "Gotowanie dla zdrowia", jej autorstwa, z przeróżnymi przepisami, bardzo prostymi, tak że ja - toatalne beztalencie kulinarne - polubiłam przygotowywanie posiłków. :smile:

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Lili-ana 07 mar 2011, 15:26
polakita napisał(a):Jak dla mnie jednak zdrowe jedzenie jest czasochłonne, i chyba też brakuje mi przepisów na jakieś dania...

ja nie uważam żeby zdrowe jedzenie było bardziej czasochłonne, a nawet jeśli to myślę że warto poświęcić troche wiecęj czasu w trosce o własne zdrowie.
A jak brakuje Ci przepisów, to polecam przede wszystkim http://www.puszka.pl :) i wiele innych, jest dużo ksiązek z przepisami w pdf. wystarczy wygooglować:)
Lili-ana

przez _asia_ 07 mar 2011, 15:31
Lili-ana napisał(a):asia - swoją drogą z Ciebie to farciara! masz bardzo mądry orgaznim(zresztą każdy ma), który się buntował przed szkodliwym dla niego jedzeniem i dzieki temu jesteś na właściwej diecie:)
Ze mną tak nie było, tzn. z dolegliwości fizycznych to dokuczały mi bóle brzucha i zaparcia i oczywiście po zmianie diety minęło jak ręką odjął. Prócz tych dolegliwości fizycznych miałam o wiele większe psychiczne i tez po zmianie diety zaczęło się to polepszać:)
Także u mnie to było odkrycie pt. "poznaj na swoje mięso" na youtube, od tego się zaczęła moja podórz w kierunku wegetarianizmu, a tak ogólnie to teraz jestem na witarianiźmie, moje jedzenie opiera się w głownej mierze na surowych pokarmach tj. owoce i warzywa, najwięcej jem owoców, do tego nasiona, orzechy i oliwy...

Lili-ana, no może i farciara, ale też i przeklinam tę swoją właściwość... Bo mój organizm wyczuwa i bardzo źle reaguje na KAŻDĄ chemię, nie tylko pokarmową, ale i wziewną, skórną itd. ... :roll: Tak więc muszę się wystrzegać z każdej strony, w przeciwnym razie z moim organizmem źle się dzieje. :?
Jeśli chodzi o pokarmy to jestem wrażliwa zwłaszcza na chemię, w pewnym moemencie moją rodzinę nawet to trochę bawiło i robiła mi testy - np. czy rozpoznam, że wątróbka (gdy jeszcze jadałam mięso) jest ze swoich kur czy kupiona, czy kapusta ze swojej grządki czy kupiona, jajko od swoich kur czy kupione itd. NIGDY się nie pomyliłam, mojego organizmu nie da się oszukać, bo gdy wrzucam w niego chemię to cierpi i to odchorowuje. Tylko nie wiem czy się z tego cieszyć, bo jest to... uciążliwe. :roll:
W ogóle jestem baaaardzo (!) wrażliwa na różne chemikalia, ma to ponoć związek z moją przewlekłą boreliozą, moje zmysły są za bardzo wyostrzone, jestem nadwrażliwa na wszelkie bodźce itd.

-- 07 mar 2011, 14:34 --

Lili-ana, u mnie niestety owoce wciąż odpadają z powodu candidy, której się nie pozbędę jeśli nie wyleczę boreliozy, bo organizm jest za słaby i grzyb grasuje mimo diety. :? ale warzywa - owszem - kocham. bardzo lubię soki warzywne (oczywiście wyciskane ze świeżych warzyw :P ).

Helen Keller

przez intertronic 07 mar 2011, 19:01
ale macie zdrowie siedzeic przy tych kompach :mrgreen: przyjechalem z nad jeziorka , patrze a tutaj tyle czytania ;)
intertronic

przez Lili-ana 07 mar 2011, 20:25
mój synek niestety chory więc muszę siedzieć w domku, ale nie tylko przed kompem;) było sprzątanko, pranko, przygotowanko jedzonka i zajmowanko się synusiem oczywiście:)

-- 07 mar 2011, 19:28 --

Piękne widoki nad jeziorkiem :)))
Lili-ana

przez intertronic 07 mar 2011, 20:39
wiem ze nie caly czas ;) ...dzieki :-)
intertronic

przez Zenonek 08 mar 2011, 19:25
Co tak tu dzisiaj nikt nie pisze ?

przez sebastian86 08 mar 2011, 19:26