Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez linka 06 mar 2011, 15:42
Uwielbiam ludzi którzy żyją w swoim idealnie wyimaginowanym świecie :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 06 mar 2011, 15:44
W swiecie byc moze psychozy ? Ktoz to wie ?

przez intertronic 06 mar 2011, 19:29
coz ...wobec tego "wszystkim" wam takiej psychozy zycze , zebyscie wyszli ze swoich le`kow , depresji i w koncu ze swoich tabletek i mogli cieszyc sie super zdrowiem , kondycja ktora pozwolilaby wam jezdzic po gorach , czy tez na dlugie dystanse 300km rowerem i wiecej :smile:
intertronic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 06 mar 2011, 19:44
Zartowal żem...

Ja biore zoloft i nie narzekam.

Na swoim Sportsterze P1 z 2008 (ostatni rocznik fajnych Sportsterow) robie ok 40-50 km dziennie.

Powiem ci, ze jak mialem depre w 2008 (w sezonie zrobilem pare tysiecy KM) to nic mi to nie pomoglo.

Tzn czesto po takiej trasie czulem sie zmeczony, ale tez zadowolony, ale to tyle. Na dluzsza mete mi to nie pomoglo.

przez intertronic 06 mar 2011, 20:13
Spoko , nie gniewam sie ...
Pobierz go jeszcze troche i wtedy wskocz na rowerek a przekonasz sie co straciles ;)zrobilem dzisiaj 75 km po lesie przelajowka , wlasnie kompresuje filmek .

Ps; Na sezon skladam Cervelo P3 z kolami Zipp?`a 1080 z grupa Campy , poprostu jest to moj sport ktory uratowal mi zdrowie i pozwolil spojrzec na to wszystko z innej prerespektywy , dlatego tez taki rower a nie inny ;)
intertronic

przez Lili-ana 07 mar 2011, 01:27
Ból fizyczny także jest bardzo rzeczywistym, koszmarnym cierpieniem. I może zostać skutecznie złagodzony przez narkotyki, np. morfinę. Czy to znaczy, że każdemu, kogo coś boli, trzeba dawać morfinę? Rzecz w tym, że morfina uzależnia i do tego jeszcze wcale nie leczy schorzenia. Poza tym ból fizyczny jest integralną i niezbędną częścią naszego organizmu. Jest to po prostu sygnał ostrzegawczy, który mówi nam, że coś w naszym organizmie dzieje się nie tak i trzeba coś z tym zrobić. Jeśli ktoś nie odczuwa bólu, to znaczy, że jest kaleką i jego życiu w każdej chwili zagraża niebezpieczeństwo wskutek jakiejś groźnej choroby, o której nawet nie będzie wiedział. Chyba najlepszym na świecie środkiem przeciwko bólowi głowy i zębów były polskie tabletki z krzyżykiem. Mimo to zostały wycofane z produkcji, ponieważ nie leczyły niczego, miały szkodliwe składniki i uzależniały niektórych ludzi. Oczywiście w terminalnych przypadkach można dawać ludziom i morfinę, i leki psychotropowe, ale tylko wtedy.

Tak samo jest z cierpieniami psychicznymi. Mogą one skutecznie zostać złagodzone przez psychiatrię, ale tego typu "leczenie" ma poważne skutki uboczne, czasem uzależnia i do tego jeszcze wcale nie likwiduje przyczyn cierpienia. Cierpienia psychiczne, takie jak zły nastrój, rozpacz, gniew, czy strach, to integralna i niezbędna część naszego życia. Są to po prostu sygnały, które mówią nam, że coś w naszym życiu albo w otaczającym nas świecie jest nie tak i trzeba coś z tym zrobić. Jeśli ktoś zawsze jest w dobrym humorze, to znaczy, że jest kaleką i nie jest w stanie dać sobie rady z wyzwaniami, jakie rzuca nam życie.
http://www.eioba.pl/a/1rq1/antypsychiat ... sychiatrii

Do poczytania jeszcze :) :

"Depresja - toksyczna psychologia i psychiatria"
http://www.eioba.pl/a/2st2/depresja-tok ... sychiatria

„Psychiatria jest kupiona przez przemysł farmaceutyczny“
http://www.eioba.pl/a/20r3/psychiatria- ... aceutyczny

"Recepta na szczęście?"
http://www.eioba.pl/a/28ss/recepta-na-szczescie
Lili-ana

przez _asia_ 07 mar 2011, 07:49
Lili-ana, :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez intertronic 07 mar 2011, 08:08
nic ujac , nic dodac :smile:

pozdr...
intertronic

przez Zenonek 07 mar 2011, 08:52
Nawet mi sie nie chce komentowac tych artykulow. Z jednej zawieraja informacje oczywiste (jak chociazby, ze leki trza brac w razie bezwzglednej koniecznosci) a z drugiej strony mieszaja pojecia...

Leki antydepresyjne nie sa zapisywane na chandre albo na zle samopoczucie.

Te leki bierze sie wtedy , gdyz ZAWODZA inne metody, wlasnie typu zdrowy, higieniczny tryb zycia, dieta, sport , hobby, kontakt z natura etc...

Zreszta pacjentowi z depresja czesto kompletnie nic nie jest w stanie pomoc, zadne wczasy , diety i inne pierdoly...

Nie mozna w ogole porownywac antydepresantow i neuroleptykow w dawkach krancowych.

Szkodliwosc antydepresantow jest znikoma, a neuroleptykami madry lekarz moze tak leczyc zeby nie oglupic pacjenta, co najwyzej tylko na pewien okres wtedy kiedy nie ma innej opcji.

przez intertronic 07 mar 2011, 08:55
zenonek jak dlugo lykasz te tabletki ? ...wiesz bo nie spotkalem sie jeszcze zeby ktos komus pisal leki w duzych dawkach ,chyba ze na zamknietym ... takze mala ilosc w zupelnosci wystarczy zeby zrobic z czlowieka wraka , to tylko wlasnie jest kwestia czasu i nie chodzi toutaj o oglupianie pacjenta , a trucie organizmu ..oj widze ze doswiadczenia nie masz zadnego , wskazuje na to ze od niedawna bierzezs te leki i swiecie w nie wierzysz , w tzw ;" pigulke cud " ktora nie istnieje , i wczesniej czy pozniej sie o tym przekonasz ja ki inni :-)
Nie znam dzsiaj czlowieka z ktorym bylem przed 15 laty na odziale newic zeby nie powiedzial dzisiaj tego samego o lekach co napisalem !!! nie znam .
Ostatnio edytowano 07 mar 2011, 09:08 przez intertronic, łącznie edytowano 4 razy
intertronic

przez Zenonek 07 mar 2011, 08:57
Kilka miesiecy.

przez intertronic 07 mar 2011, 09:11
a bylem tam kilka razy , takze znam ludzi ....
no wlasnie i nie chesz posluchac weteranow ...ehhhh , szkoda , bo jak pisales ze tez smigasz rowerem ....
ale coz , ja Ci tych tabletek nie bede zalowal .
intertronic

przez Zenonek 07 mar 2011, 09:15
intertronic,

Lol, tyle, ze ja sam pisalem wiele razy, ze nie ma zadnej pigulki szczescia. Sa tylko proszki, ktore pomagaja pracowac nad soba.

A dwa mam dobrego lekarza , ktory wie co robi i bede bral antydepresanty co najwyzej jeszcze kilka miesiecy.

przez intertronic 07 mar 2011, 09:16
ja mialem profesorow ktorzy tez "wiedzieli co robia " i za moja kase jezdzili na urlop ;)

-- 07 mar 2011, 09:37 --

Zenonek napisał(a):Lol, tyle, ze ja sam pisalem wiele razy, ze nie ma zadnej pigulki szczescia. Sa tylko proszki, ktore pomagaja pracowac nad soba.

Jesli to proszki pozwalaja Ci nad soba samym pracowac , " to kim ty jestes " ? skoro nie masz kontroli nad wlasnym mozgiem ?
Kto inny jak nie Ty sam mozesz mienic TWOJE WLASNE MYSLI , tabletka ? ...no to wybacz , nie mamy o czy mrozmawiac , tym bardziej ze te tabletki bierzesz od niedawna .

-- 07 mar 2011, 09:46 --

Nie dosc ze zywnosc zatruta , powietrze i wszytko dookoal to jeszcze mialbym sie truc lekami , a pfuj... po moim trupie , koniec tematu .
intertronic

Sortuj wg