Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez intertronic 05 mar 2011, 18:46
linka napisał(a):Więc nie jedzmy nic, a najlepiej wyprowadzić się na wieś i samemu sobie hodować 8)

dokladnie to robie :smile:
intertronic

przez linka 05 mar 2011, 19:01
_asia_, Nie używasz też szamponów do włosów - zwracasz uwagę na SLS w składzie środków myjących, wystrzegasz się parabenów..... chemia to nie tylko jedzenie..... ?

-- So mar 05, 2011 6:03 pm --

intertronic, heh, w życiu, za żadne skarby świata - ja lubię miasto, tłok i jak coś się dzieje, nie wyobrażam sobie mieszkania na wsi i grzebania się w ziemi....brrrrrr
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez _asia_ 05 mar 2011, 19:10
linka napisał(a):_asia_, Nie używasz też szamponów do włosów - zwracasz uwagę na SLS w składzie środków myjących, wystrzegasz się parabenów..... chemia to nie tylko jedzenie..... ?

no tak :D bo na każdą chemię reaguję alergią. :pirate: tak więc żadnych kosmetyków, perfum, z mydła tylko "biały jeleń", taki sam żel pod prysznic, proszek do prania też - niczego innego moje ciało nie toleruje :( . kremy i balsamy - tylko dla dzieci dermatologiczne i naturalne.
i to wszystko bynajmniej nie z własnego świadomego wyboru tylko ze zwyczajnego przymusu. :(
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez intertronic 05 mar 2011, 19:11
Rowniez lubie miasto i mieszkam w miesicie , ale mam dzialke poza miastem :-) chociaz szczerze mowiac to chetnie bym sie przeprowadzil na wies , gdybym mial tylko okazje .
Wspomnialas wyzej o szamponach do wlosow ...nie wiem jak inni , ja naprzykald mam uczulenie na kazdy jedn , odrazu swedzi mnie skora na glowie .

edit ;

Tez mam alergie na wszelkie perfumy , dezydoranty ... u mnie tego w domu nie znajdzie .
Ostatnio edytowano 05 mar 2011, 19:15 przez intertronic, łącznie edytowano 3 razy
intertronic

przez _asia_ 05 mar 2011, 19:12
Marek77 napisał(a):_asia_ ten preparat bazuje na syntetycznej witaminie C ,a dodatki w rodzaju bogatego źrógła wit.C jaką jest dzika róża sa tylko formą marketingowa by uczynic z produktu suplement naturalny(wg. prawa UE wystarczy 10 % naturalnych dodatków w stosunku do 90% syntetycznej bazy by produkt uchodził rynkowo za "naturalny"-oszustwo, ale takie jest prawo w UE.

dzięki za info :smile: a mógłbyś jakąś polecić? (będę bardzo wdzięczna)

-- 05 mar 2011, 18:13 --

intertronic napisał(a):Wspomnialas wyzej o szamponach do wlosow ...nie wiem jak inni , ja naprzykald mam uczulenie na kazdy jedn , odrazu swedzi mnie skora na glowie .

TO SAMO!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez _asia_ 05 mar 2011, 19:24
Marek77, dziękuję. ;)

intertronic, a jak sobie radzisz z tymi szamponami? mi lekarka radziła płukać już na samym końcu wodą z sokiem z cytryny, muszę wypróbować

Helen Keller

przez intertronic 05 mar 2011, 19:35
intertronic

przez _asia_ 05 mar 2011, 19:37
no właśnie muszę poszukać jakiegoś dobrego i nabyć, bo już nie wyrabiam, skóra bardzo swędzi, straszliwy łupież... :?

Helen Keller

Re: Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez intertronic 05 mar 2011, 19:56
19_latek napisał(a):lunatic,
Gdyby nie antydepresanty juz dawno bylbym w psychiatryku lub w grobie. Taka prawda, bylem w takim punkcie ze nie moglem wyjsc przed dom bo dostawalem napadow paniki, o wyjsciu do sklepu juz nawet nie myslalem bo byl to dla mnie lot na ksiezyc.

Wiem ze po odstawieniu lęki wroca wiec nie mam zamiaru ich odstawiac.

Dlugo tez ich nie biedziesz bral/a (?) bo sie poprostu przedwczesnie wykonczysz , zatem lepiej jest za wczasu o tym pomyslec i wyjsc z le`kow bez lekow , bo jest to mozlwie .

-- 05 mar 2011, 19:58 --

Shadowmere napisał(a):Ja nie odradzam brania leków,bo one ratują nieraz życie.
Natomiast życzę umiaru-nie jest prawdą,że lpd są równe szkodliwością niegroznym suplementom..i lykanie dużych dawek latami może bardziej zaszkodzic niż pomóc.Moim zdaniem nie powinno sie brac antydepesantow dluzej niż 2 lata jednorazowo.I nie obchodzi mnie,że czesc psychiatrow ma odmienne zdanie(mam prawo do swojego,laickiego :mrgreen: )

Z tego co wiem to wiekszosc samobojstw bylo wlasnie przez leki .
intertronic

przez linka 05 mar 2011, 20:00
intertronic, generalnie widzę, że nie dociera do ciebie pewna prawda. Owszem są stany kiedy da się wyjść z danego zaburzenia bez leków - ale są też takie gdzie się nie da. I to, że Ty sobie dałeś radę nie świadczy kompletnie o niczym, bo myślę że niedoszłego samobójcy w ciężkiej depresji nie wyleczysz dietą, wsią i pozytywnym nastawieniem. :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez intertronic 05 mar 2011, 20:01
Pluto napisał(a):A na neuroleptyki to nie psioczycie. Objawy uboczne antydepresantów to nic w przypadku neuroleptyków.

Np. Abilify może spowodować nagłą śmierć i jest to napisane w ulotce. Sertindol może spowodować zawał...

Oczywiscie , znam wiele przypadkow branai neuroleptykow po koryych doslownie wyrosly facetom cycki :] ..brali sulpiryd latami i teraz maja niezly dylemat .
intertronic

przez linka 05 mar 2011, 20:02
A ja z tego co wiem, większość samobójstw jest przez to że ludzie chcą się "leczyć" na własną rękę.
Poza tym, powiedz ludziom z Chad albo borderline żeby się pozytywnie nastawili to im leki nie będą potrzebne :lol: ...... przy CHADzie terapię można sobie wsadzić...i bez leków się nie obejdzie.
Są takie momenty, gdy trzeba zadziałać TU i TERAZ - ludzie nie mogą sobie pozwolić na stratę pracy, wywalenie z uczelni - a nie są w stanie tam przebywać bez leków......i wtedy pomagają.....
Nikt nie mówi, ze to wyleczy, bo głównym sposobem walki powinna być psychoterapia, ale nie psioczcie tak na te leki bo uratowały życie wielu osobom....
Przyjaciel forum

przez ewap99 05 mar 2011, 20:04
tu nie do konca sie zgodze bo w bordeline nawet nie sa zalecane terapie głownie leczy sie to schorzenie farmakologicznie
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

przez intertronic 05 mar 2011, 20:05
linka napisał(a):intertronic, generalnie widzę, że nie dociera do ciebie pewna prawda. Owszem są stany kiedy da się wyjść z danego zaburzenia bez leków - ale są też takie gdzie się nie da. I to, że Ty sobie dałeś radę nie świadczy kompletnie o niczym, bo myślę że niedoszłego samobójcy w ciężkiej depresji nie wyleczysz dietą, wsią i pozytywnym nastawieniem. :lol:

Wyleczy sie , tylko Ci co ich probuja leczyc to wlasnie pakuja w nich tylko prochy , pogarszajac tym samym ich chorobe ;)

Ps; Rozne nerwice , stany deoresyjne , lekowe , wlasnie w ten sposob sie najlepiej leczy z dlugotrwalym skutkiem .(leczy , nie zalecza , czy tez truje organizm)
Ostatnio edytowano 05 mar 2011, 20:07 przez intertronic, łącznie edytowano 1 raz
intertronic

Sortuj wg