Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez linka 12 gru 2010, 10:59
kasia000, a co się dzieje? Odstawiłaś leki? Chodzisz na terapie?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez MARIAN1967 12 gru 2010, 18:35
Lili-ana napisał(a):Nie odpowiedzieliście na mojego posta z poprzedniej strony o odżywianiu, że to co jemy ma kolosalny wpływ również na naszą psychikę.
Jak się odżywiacie??

U mnie nie ma wpływu .
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez kasia000 12 gru 2010, 18:45
co sie u mnie dzieje...?
sama nie wiem..
zaczęłam czytać internet o dziewczynie która straciła uczucia..czuje pustke ból cierpienie...
ubzdurałam sobie to samo-nie umie sie na niczym skuopić czuje ciągły niepokój,stres nie umie spać...
boję sie schizofreni..że strace kontakt nad własny ciałem,że dostanę strasznej depresji...niewiem co robic biore spamilan na lęki -ale nie wiem otępienie czuje straszne,z paroxetyny schodzę juz nic nie dawała...nie weim co robić...?

[Dodane po edycji:]

terapie zaczynam od 12 stycznia!

odkąd zaczęłam czytać forum zwariowałam!!!!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcja 12 gru 2010, 19:04
Zenonek napisał(a):
Ale to co opisalas to ksiazkowe - scisle objawy nerwicki w zasadzie glownie somatycznej.

Praktyka wyglada "nieco" inaczej.

No coz z mojego doswiadczenia wynika, ze praktyka tez tak wlasnie wyglada :) I wcale nie znaczy to, ze nerwica lekowa jest wylacznie somatyczna... Tzw. lek wolnoplynacy niewiele ma wspolnego z somatyka przeciez...
Objawy nerwicy w wersji classic to:wlasnie lek wolnoplynacy, ataki paniki, leki przed atakami (lek przed lekiem), objawy somatyczne, wyczerpanie i uczucie ciaglego zmeczenia/choroby (bo ciagle ataki potwornie obciazaja organizm), agorafobia, derealizacja lub/i depersonalizacja... Ludzi ktorzy maja ta klasyczna postac nerwicy jest mnostwo nie tylko w teorii...ja tez do nich naleze :) Wystapienie wszystkich innych objawow, ktore wypisales, swiadczy juz o dolaczeniu innych schorzen, czy zaburzen...

Zenonek napisał(a):Depresja ? Przeciez najwiecej depresji w przyrodzie wystepuje wlasnie w polaczeniu z nerwica - to w zasadzie klasyk.

Tak, masz racje - depresja (jako choroba podstawowa) czesto laczy sie z nerwica :) Wtedy trzeba leczyc oba schorzenia. Ale odwrotnie niekoniecznie... Ew. depresja w nerwicy (jako chorobie podstawowej) jest stanem wtornym, niewymagajacym oddzielnego leczenia. Jak nerwica zniknie, zniknie tez automatycznie depresja...

Zenonek napisał(a):Nerwica somatyczna czy tam glownie objawiajaca sie np lękiem przed smiercia czy cos to pikus w porownaniu do solidnych nerwico-depresji.

Ojjjjj nie powiedzialabym! :) Sa ludzie z taka klasyczna nerwica zwana przez Ciebie pikusiem, ktorzy latami nie wychodza z domu, bo ogromne lęki, agorafobia i derealizacja nie pozwalaja im normalnie zyc. Wiadomo, ze takie zycie doprowadzi ich w dluzszej perspektywie do depresji, wiec w koncu docieraja do tego samego miejsca, co depresyjni ;)

przez lunatic 12 gru 2010, 20:27
kasia000 napisał(a):co sie u mnie dzieje...?
sama nie wiem..
zaczęłam czytać internet o dziewczynie która straciła uczucia..czuje pustke ból cierpienie...
ubzdurałam sobie to samo-nie umie sie na niczym skuopić czuje ciągły niepokój,stres nie umie spać...
boję sie schizofreni..że strace kontakt nad własny ciałem,że dostanę strasznej depresji...niewiem co robic biore spamilan na lęki -ale nie wiem otępienie czuje straszne,z paroxetyny schodzę juz nic nie dawała...nie weim co robić...?

terapie zaczynam od 12 stycznia!

odkąd zaczęłam czytać forum zwariowałam!!!!

Jak długo bierzesz antydepresanty?

Zenonek napisał(a):lunatic,

Zaden lek nie rozwiaze za nikogo problemow zyciowych takich czy innych, ale dobry antydepresant powinien spowodowac, ze czlowiek bedzie mial dystans do trudnosci, nastroj itp taki jaki maja normalni ludzie.

Nie potrzeba tu zadnego cudu tylko leku normujacego mozg i wtedy bedzie sie adekwatnie reagowalo na przeciwnosci.

Jak narazie nie ma czegoś takiego jak lek normalizujący mózg, naczytałeś się chyba za dużo tych ulotek z antydepresantów, które coś takiego sugerują. Napady paniki, nienormalne pobudzenie, często napady złości, agresji, senność, otumanienie, to ma być normalizacja mózgu? Te objawy dopiero poznałem odkąd zacząłem brać te cudowne leki, i przeglądnij forum ile osób tak reaguje na nie a potem zastanów się czy to można nazwać normalizacją mózgu.
Jesteś zawodowo związany z branżą psychotropów że tak je chwalisz i polecasz?

przez agusiaww 13 gru 2010, 11:11
lunatic, normalizuje bo wyrownuje poziom neuroprzekaznikow. Pytanie dlaczego Ty tak odradzasz branie lekow? Nie chcesz to nie bierz, wyladujesz w psychiatryku i ok, Twoj wybor, a daj go innym ktorzy chca brac leki i byc zdrowymi.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez lunatic 13 gru 2010, 20:15
agusiaww napisał(a):lunatic, normalizuje bo wyrownuje poziom neuroprzekaznikow. Pytanie dlaczego Ty tak odradzasz branie lekow? Nie chcesz to nie bierz, wyladujesz w psychiatryku i ok, Twoj wybor, a daj go innym ktorzy chca brac leki i byc zdrowymi.

Dlatego odradzam że biorę na tyle długo by się zorientować jak to działa.A w ogóle czy ja komuś zabraniam brać? Napisałem, że z własnego doświadczenia odradzam i tyle. Na początku też byłem nimi zafascynowany, bo bardzo szybko postawiły mnie na nogi i czułem się rewelacyjnie. Tylko że to jest złudne i chwilowe.

przez Zenonek 13 gru 2010, 20:31
lunatic,

Chyba zartujesz :).

Zle zrozumiales tekst.

Z kontekstu jasno wynikalo, ze ogolnie obecne leki antydepresyjne sa slabo skuteczne poza kilkoma (Anafranil, Amitryptylina, IMipramina, Noveril, Paroksetyna, Duloksetyna i cos tam moze jeszcze).

Piszac o leku normalizujacym prace mozgo, chodzilo o potrzebe istnienia takiego leku - wyrazalem nadzieje, ze cos takiego moze powstanie.

lunatic,

Czlowieku to ty i tak jestes w czepku urodzony, ze chociaz na poczatku czules sie "rewelacyjnie" i , ze szybko postawily cie na nogi.

Bo np u mnie sa od samego poczatku mizerne rezultaty.

Marcja,

Tak ale sa to przypadki extremalne, zdecydowana mniejszosc nerwicowcow ma takie nasilenie objawow.

Natomiast w depresjach to normalka.

Nie mowiac o skrajnych depresjach.

Usredniajac nerwica to pikus przy nerwico-depresji.

przez khaleesi 13 gru 2010, 20:36
Bez leków to raczej nie poradziłabym sobie zupełnie.
Nerwica natręctw z przewagą natrętnych myśli . Rekord to cały miesiąc myślenia o tym samym wykonując codzienne obowiązki jak każdy człowiek.Przy lekach natrętne myśli odbiegają człowiek się nim nie przejmuje . Bez leków kompulsje mycie rąk , liczenie , sprawdzanie po 10 razy czy drzwi zamknięte itd... :P
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez khaleesi 13 gru 2010, 21:10
Marek77, ale dobrze ,ze Ci chociaż pomagają .
Ja zażywając Zotral się boję ,że mi wątroba wysiądzie . :-|
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez Zenonek 13 gru 2010, 21:17
Marek77

To ile sie juz leczysz ?

Co akutalnie bierzesz i jak efekty leczenia depresji ?

przez khaleesi 13 gru 2010, 21:26
Marek77, ja testowałam bodajże 10 leków i dopiero teraz Sertralinum mi pomógł :roll:
Więc wiesz taki lek zażywać co w miarę będziesz mógł normalnie egzystować bo chyba nie ma takiego leku co jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zlikwidować wszystkie myśli i natręctwa.
Zresztą chyba nie ma człowieka ,który nie miałby w jakimś stopniu to zaburzenie. Tylko problem zaczyna się jeśli ona przeszkadza w kontaktach z ludżmi i codziennym życiu.
Mistrz Avatara

przez Zenonek 13 gru 2010, 21:29
psyche.,

hehe mi Sertralina prawie nic nie pomaga ehhh :/

Szkoda, ze te leki sa tak slabei , ze czesto trzeba kombinowac - duze dawki, pare lekow naraz itp itd zeby czuc sie OK.

przez khaleesi 13 gru 2010, 21:42
Marek77, bo starsi lekarze bazują na swoich starym niby sprawdzonych metodach .Nie wszyscy przyjmują innowacje w leczeniu . :)
Powodzenia może coś zadziała :)
Zenonek, prawda słabo działają ale dobrze ,że coś w ogóle :)

Odezwała się moja nerwica :P
Poprawianie literówek :mrgreen:
Mistrz Avatara

Sortuj wg