Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez 19_latek 07 gru 2010, 17:08
19_latek

przez siódmy 07 gru 2010, 17:10
kasia000 napisał(a):a wiesz jak jedzenie szodzi i alkohol i inne cuda zresztą każdy lek nawet na nadćisnienie czy tabletka antykoncepcyjna czy apap.

Zgadza się w 100 % to wyobraż sobie teraz co mogą uszkodzić leki które mieszają w mózgu.
Gdy człowiek jest na tyle stary żeby wszystko zrozumieć-umiera.

przez Zenonek 07 gru 2010, 17:20
kasia000,

Z roznych uniwersyteckich podrecznikow, google naukowe, itp itd sa to powszechnie dostepne dane.

Tak, tak nerwice i depresje juz lada dzien beda drugim najpowazniejszym problemem zdrowotnym swiata.

Moze dlatego cos ruszy i wynajda jakies skuteczne leki.

Siodmy

Tak obecne leki to placebo (poza TLPD- te maja wyraznie udowodniona skutecznosc, ale tez w zaledwie 60-70%).
Nie dosc, ze placebo to jeszcze moze zaszkodzic.

No , ale sa osoby co SSRI im pomogly , a nawet uratowaly zycie, wiec troche honoru trza im zostawic.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia000 07 gru 2010, 17:51
trza trza!

[Dodane po edycji:]

siódmy -bierzesz leki?
jesli sa ci nie potrzebne nie bierz

[Dodane po edycji:]

ZENONEK dziwne ,że leki SRRI sa lekami pierwszego wyboru w zaburzeniach depresyjno-lękowych!
stosoją je miliony ludzi na całym świecie..
skoro sa wg ciebie placebo to po co?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Zenonek 07 gru 2010, 18:13
kasia000,

Z tym placebo to mial byc troche zarcik, zapomnialem dodac ":)".

Jednakowoz leki te w malych dawkach maja znacznie nizsza skutecznosc niz TLPD....Dlaczego ? Ano wlasnie dlatego, ze w mniejszym stopniu "ryja dekiel" - tzn TLPD maja znaczny wplyw na psychike i poza dzialaniami znanymi wywieraja rowniez wplyw jeszcze nie do konca okreslony, poznany.

SSRI maja wysoko skutecznosc na zmiane myslenia i ciezsze depresje, ale w kombach np po 2x SSRI naraz i wysokie dawki.

Minimalne dawki SSRI to moga pomoc na jakies problemy somatyczne, a nie na powazne i przewlekle problemy depresyjno-nerwicowe, wtedy trzeba juz kombinowac z maksymalnymi dawkami i komba.

przez kasia000 07 gru 2010, 18:16
albo ssri w kombinacji z innym lekiam poprostu.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez amalka 07 gru 2010, 20:48
Lili-ana napisał(a):A bierzesz jeszcze te leki czy już nie?
Leki owszem mogą pomóc wyjść z dołka ale nie rozwiążą naszych problemów z psychiką, tylko je wyciszą. Wcześniej czy później problemy będą chciały i tak wyjść na powierzchnię...
Ale fakt, ja dzięki nim zdystansowałam się i mogłam spojrzeć na moje życie z boku, jako obserwator i to na plus, minusy też są, o czym pisałam we wcześnijeszych postach.

już nie biorę nic, jestem " czysta". Ale był okres ,że sporo ich brałam . Ale oprócz leków chodziłam jeszcze na psychoterapię. To wszystko sprawiło ,że po 2 latach intensywnego leczenia żyję i cieszę się zyciem.

przez Lili-ana 07 gru 2010, 23:05
amalka napisał(a):
Lili-ana napisał(a):A bierzesz jeszcze te leki czy już nie?
Leki owszem mogą pomóc wyjść z dołka ale nie rozwiążą naszych problemów z psychiką, tylko je wyciszą. Wcześniej czy później problemy będą chciały i tak wyjść na powierzchnię...
Ale fakt, ja dzięki nim zdystansowałam się i mogłam spojrzeć na moje życie z boku, jako obserwator i to na plus, minusy też są, o czym pisałam we wcześnijeszych postach.

już nie biorę nic, jestem " czysta". Ale był okres ,że sporo ich brałam . Ale oprócz leków chodziłam jeszcze na psychoterapię. To wszystko sprawiło ,że po 2 latach intensywnego leczenia żyję i cieszę się zyciem.

To super :D Ja też chodzę na terapię i też zamierzam zejść z leków całkiem, z ssri zeszłam niedawno, teraz biorę trittico 50mg na dobę.
Lili-ana

przez 19_latek 07 gru 2010, 23:20
Lili-ana,
Ale wyjscie z depresji a z nerwicy lekowej to cos innego. Tutaj jak poprawi Ci sie nastruj to normalnie funkcjonujesz a w nerwicy ataków nie pozbedziesz sie na terapi, jedynie nauczysz sie z nimi walczyc, nie znikna, dla mnie to jak wyrok.
19_latek

przez linka 07 gru 2010, 23:22
w nerwicy ataków nie pozbedziesz sie na terapi, jedynie nauczysz sie z nimi walczyc

Niby dlaczego się ich nie pozbędziesz? Kto ci tak powiedział?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kochanie 08 gru 2010, 02:24
Zenonek napisał(a):[b][color=#112f55]
Jednakowoz leki te w malych dawkach maja znacznie nizsza skutecznosc niz TLPD....Dlaczego ? Ano wlasnie dlatego, ze w mniejszym stopniu "ryja dekiel" - tzn TLPD maja znaczny wplyw na psychike i poza dzialaniami znanymi wywieraja rowniez wplyw jeszcze nie do konca okreslony, poznany.

SSRI maja wysoko skutecznosc na zmiane myslenia i ciezsze depresje, ale w kombach np po 2x SSRI naraz i wysokie dawki.

Minimalne dawki SSRI to moga pomoc na jakies problemy somatyczne, a nie na powazne i przewlekle problemy depresyjno-nerwicowe, wtedy trzeba juz kombinowac z maksymalnymi dawkami i komba.

skąd Ty to wszystko wiesz??

przez amalka 08 gru 2010, 08:14
Lili-ana napisał(a):To super :D Ja też chodzę na terapię i też zamierzam zejść z leków całkiem, z ssri zeszłam niedawno, teraz biorę trittico 50mg na dobę.

też brałąm ale snri ( efectin), depakine, potem trittico.

przez Zenonek 08 gru 2010, 09:31
kochanie napisał(a):
Zenonek napisał(a):[b][color=#112f55]

skąd Ty to wszystko wiesz??

Z fachowej literatury , google naukowe, fora medyczne, forum-nerwica, doswiadczenie.

To nie moja wiedza - kazdy weteran leczacy sie x lat bez skutku, powie Ci to samo.

przez 19_latek 08 gru 2010, 12:14
linka napisał(a):
w nerwicy ataków nie pozbedziesz sie na terapi, jedynie nauczysz sie z nimi walczyc

Niby dlaczego się ich nie pozbędziesz? Kto ci tak powiedział?

Moj psycholog.
19_latek

Sortuj wg