Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez 19_latek 07 gru 2010, 16:22
siódmy,
Kiedys nie bylo lekow - to prawda ale tez kiedys nie bylo tak ze co 10 osoba miala depresje czy jakies zaburzenia lękowe.
19_latek

przez linka 07 gru 2010, 16:25
19_latek, Hmmm ciężko powiedzieć, psychicznie na 100% mogą uzależnić, fizycznie - no cóż, nie trzeba zwiększać dawki ale po odstawieniu organizm niestety musi się przestawić na brak jakichś substancji więc różne bywają "przygody".
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez siódmy 07 gru 2010, 16:29
19_latek napisał(a):siódmy,
Kiedys nie bylo lekow - to prawda ale tez kiedys nie bylo tak ze co 10 osoba miala depresje czy jakies zaburzenia lękowe.

Jesteś pewny? bo ja nie.
Pzdr
Gdy człowiek jest na tyle stary żeby wszystko zrozumieć-umiera.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 07 gru 2010, 16:35
siódmy, no wiesz kiedyś też nie było leków na raka a rak był......co nie znaczy, ze ludzie lepiej sobie z tym dawali radę :roll:
Masa osób cierpiała po wojnie na PTSD .......
Kiedyś każdy przypadek psychozy, schizofrenii, ciężkiej nerwicy czy depresji był kierowany do szpitala psychiatrycznego a tam ładowali zamulacze.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kasia000 07 gru 2010, 16:37
fizyczne objawy to pewnie takie które były przed zastosowaniem danego leku,czyli jak bralismy lek objawy zostały stłumione-wycofujemy lek-pieknie wszystko wraca.
Daletego tak ważna jest pomoc psychologa wtedy.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Zenonek 07 gru 2010, 16:40
siódmy,

Obecnie nerwice i depresje beda drugim najpowazniejszym problemem zdrowotnym na swiecie (pierwsze chorob serca o ile dobrze pamietam).

Choroby te staja sie coraz popularniejsze.

To, ze 10 % osob ma depresje to bardzo opytmistyczne dane- jest to odsetek ludzi, ktorzy maja najciezsze nerwico-depresje.

Szacuje sie, ze co najmniej 30 % ludzi ma wieksza badz mniejsza nerwice.

Wynika to glownie ze stylu zycia narzuconego przez media - wszyscy piekni, wiecznie mlodzi, bajecznie bogaci, a przynajmniej jak na warunki spoleczne bogaci - ludzie tego po prostu nie wtrzymuja i stad takie plony nerwicowe.

Dawniej ludzie sie cieszyli jak mieli przyslowiowa kielbase na swieta...a teraz ?......

Rowniej w pracach naukowych zwraca sie uwage, ze obecne leczenie depresji i nerwic jest absolutnie nieadekwatne do nasilenia i potrzeb.

Praktycznie co druga osoba na obecnych lekach przy wsparciu terapii najprawdopodobniej nigdy nie bedzie zdrowa w pelni ani nawet w polowie....

Stad wlasnie badania - majace na celu nie zsyntezowanie "pigulki szczescia", ale procha , ktory bedzie przynjamniej normalizowal nastroj i nadawal dystans do problemow jaki maja zdrowi ludzi, nie majacy brakow w neuroprzekaznictwie.

przez kasia000 07 gru 2010, 16:40
daltego lekarka mi wczoraj mówiła,bo ja oczywiście panika ,że seroxat tak długo biore..a ona mówi ,że to wcale nie jest tak długo są pacjenci co biorą czasem leki do konca życia i ani snia o odstawieniu po porstu nie chcą odstawić-wola,życ w spokoju niz walczyc ze soba.zależy od człowieka,ja stawiam na psychoterpię co z tego wyjdzie nie wiem.

przez Zenonek 07 gru 2010, 16:45
kasia000,

Bylbym bardzo szczesliwy jakby jakis lek na mnie zadzialal - w sensie na moje problemy.
Moglbym go wtedy brac i brac...

A tak, biore Zoloft pol roku i poza tym, ze jestem troche spokojniejszy to nie ma zadnych efektow leczenia.

Biore 50 mg, zwiekszam teraz do 75.

Ci na ktorych prochy dzialaja powinni dziekowac losowi, ze cos im przywraca normalny nastroj i brac to bez gadania.

Pomysl, ze co druga osoba bierze praktycznie te scierwa latami bez wiekszych efektow.

przez siódmy 07 gru 2010, 16:52
Zenonek

Ładnie i Pięknie przedstawiasz tabelki procenty ale po co i na co to komu.DEPRESJA JEST CHOROBĄ DUSZY i od niej trzeba zacząć,wszystko jest w naszej głowie a lekarze to gangsterzy w białych kitlach,potwierdziła mi to moja matka i parę osób z rodziny,idż do prywatnego niech powącha twój szmal i już masz choroby zapewnione tylko żebyś jak najczęściej wracał.I jak sam piszesz na co drugą osobę leki nie działają a przy tym coś niszczą w organiżmie bardzo często to jest jeden wielki eksperyment i tyle.

przez kasia000 07 gru 2010, 16:58
co niszczą?

[Dodane po edycji:]

ZENONEK-a skąd Ty masz takie statystyki o zgrozo...

a to ,że piszesz ,ze SRRI to cukierki to raczej niźle przesadzone słowo;-(

[Dodane po edycji:]

bo efekt nie jest w tabletce tylko w główce-bez terapi mozna se je łykać...

przez siódmy 07 gru 2010, 17:04
Np.wątrobe i kto wie co jeszcze jest w pigułach i na co żle to wpływa czasami skutek może być odwrotny.

przez kasia000 07 gru 2010, 17:06
a wiesz jak jedzenie szodzi i alkohol i inne cuda zresztą każdy lek nawet na nadćisnienie czy tabletka antykoncepcyjna czy apap.

przez 19_latek 07 gru 2010, 17:07
siódmy,
Nie zawsze depresja jest chorobą "duszy", moze miec tez przyczyny fizyczne jak niedoleczone choroby itp.
19_latek

przez kasia000 07 gru 2010, 17:08
jakie np?

Sortuj wg