Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez lunatic 27 lis 2010, 23:20
kasia000 napisał(a):lunatic-uwazam ,że lakarka ma racje :o

[Dodane po edycji:]

wiecie co ja za późno trafiłam do mojej doktorki obecnej,byłam juz bardzo długo na seroxacie na sczęście ktos mi ja polecił bo chodziłam wcześniej do konowała i tyle.
Moja obecna doktorka jest rozchwytywana jeździ po sympozjach po świecie jest neurologiem-psychiatrą ma około 58 lat,doswiadczenie ogromne! pracowała w różnych szpitalach..chodzę do niej od 2-3 lat pomaga mi zejść z seroxatu z wielkim poświeceniem i oddaniem!!
naprawde muszę tylko jej ufać a nie ludziom z forum ale ja dalej swoje-głupek ze mnie... :szukam:

choć co niektórzy z tego forum z którymi piszę na privie sa mi bardzo pomocni-mam tylko ze 3 takie osoby.One wiedzą o kogo chodzi doskonale;-))
Dziekuje WAM;-))

Pacjenci mogą błędnie brać objawy
odstawienne za uzależniające właściwości leków antydepresyjnych, co może skutkować
unikaniem podjęcia farmakoterapii w obliczu nawrotu choroby. Objawy po
odstawieniu leków antydepresyjnych ani nie są związane z uzależnieniem od leków,
ani nie są następstwem uzależnienia od nich. Rzeczywiście aż 78% osób wierzy, że
leki antydepresyjne są uzależniające. W przeciwieństwie do objawów odstawienia
środków uzależniających, zespół objawów odstawienia po lekach antydepresyjnych
nie jest związany z uzależnieniem. Przede wszystkim osoby, które odstawiają leki
antydepresyjne, zwykle nie odczuwają świadomie ich głodu ani nie zachowują się
w sposób wskazujący na ich poszukiwanie. Zespół odstawienia po lekach antydepresyjnych
jest bardziej przewidywalny, i możliwy do opanowania, i bardziej pojęciowo
zbliżony do fizjologicznych odpowiedzi na nagłe odstawienie leków w stanach ogólnomedycznych,
takich jak np. odstawienie insuliny u pacjentów z cukrzycą czy leków
przeciwnadciśnieniowych u chorych na nadciśnienie tętnicze

Nie chodzi mi o chwilowy efekt odstawienny tylko o nawrót choroby po odstawieniu leków. To jest różnica.

przez 19_latek 27 lis 2010, 23:22
lasic5,
Czyli co? Ja mam za rok czy dwa odstawic leki i znowu siedziec w domu przez ataki? Na terapie nie pojde bo nie wierze ze to moze pomoc. Mam zamiar brac leki do konca zycia na dzien dzisiejszy jesli beda oczywiscie dalej dzialac.
19_latek

przez lasic5 28 lis 2010, 10:43
Nie powiedziałam że trzeba odstawiać leki szczególnie jeśli się ma ataki ,ja nigdy ich nie miałam. Po co brać leki jeśli depresja mija?Moim zdaniem nawet jeśli bierze się minimalne dawki,to i tak gdy depresja wraca trzeba je zwiększać ,aż do uzyskania poprawy.Mówię tylko na własnym przykładzie i nikomu nic nie sugeruję.Wiem jedno nawet ,gdy wraca i jest mi ciężko to nie myślę już o śmierci.Nie wiem dlaczego tak jest,nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania.Dwa razy byłam na dnie ,wyglądałam jak zombi i prosiłam Boga żeby już się nie obudzić. Zauważyłam tylko na swoim przypadku że gdy wraca paradoksalnie jestem mocniejsza. Podobno co nas nie zabije to nas wzmocni -może coś w tym jest.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia000 28 lis 2010, 13:37
bo prawdą jest ,że każdy nawrót jest lżejszy-my już wiemy jak postepować i wiemy też ,że to mija-nie trwa w niekskończoność

Marek77 napisał(a):gdzie jest powiedziane ze musi cos łykac mającnerwice..co najwyzej moze ... SSRI sa lekami pierwszego rzutu w leczeniu zaburzeń lękowych które są atrybutem wszelkich nerwic...
co bo nie bardzo rozumię?

faktycznie są ludzie co musza brac leki do końca życia poznałam takich duzo na poczekalni u lekarza w różnistym wieku.
niegdy nie wiedomo czy dana osoba bedzie brała je 1 rok inna 5 a jeszce inna 15 lat nie ma definicji dla nas wszystkich to sparwa indywidualna!!!!!

lasic5 napisał(a):Nie powiedziałam że trzeba odstawiać leki szczególnie jeśli się ma ataki ,ja nigdy ich nie miałam. Po co brać leki jeśli depresja mija?Moim zdaniem nawet jeśli bierze się minimalne dawki,to i tak gdy depresja wraca trzeba je zwiększać ,aż do uzyskania poprawy.Mówię tylko na własnym przykładzie i nikomu nic nie sugeruję.Wiem jedno nawet ,gdy wraca i jest mi ciężko to nie myślę już o śmierci.Nie wiem dlaczego tak jest,nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania.Dwa razy byłam na dnie ,wyglądałam jak zombi i prosiłam Boga żeby już się nie obudzić. Zauważyłam tylko na swoim przypadku że gdy wraca paradoksalnie jestem mocniejsza. Podobno co nas nie zabije to nas wzmocni -może coś w tym jest.

po co brać leki jak depresja mija??
odp:zeby zapobiegać nawrotom!!!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez khaleesi 28 lis 2010, 16:45
Tak to prawda może być remisja. I co jak będzie jeszcze silniejsza niż przed rozpoczęciem leczenia ?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez montechristo 28 lis 2010, 17:33
psyche. napisał(a):Tak to prawda może być remisja. I co jak będzie jeszcze silniejsza niż przed rozpoczęciem leczenia ?

Ja tak miałem - ale przez swoją głupotę bo przerwałem branie leków sam po 3 miechach. I nawrót był konkret! Do tej pory biorę Trittico.

przez Shadowmere 28 lis 2010, 18:21
rozumiem
Shadowmere

przez lasic5 28 lis 2010, 18:52
Nie napisałam nigdzie żebyś nie brał leków ,jezeli ci pomagają to bierz.Ja sama biorę chociaż mi pomagają słabo i być może gdyby (pisałam o tym)lekarka mi ich nie odstawiała byłabym zdrowa.A tak to cholerstwo ciągle wraca i mam dość ...Nie jestem przeciwniczką brania leków,i ja też nie wierzę w terapię.Byłam na niej ,ale nie umiem otworzyć się przed obcą osobą.Dobrze psychologowi powiedzieć musisz zmienić to czy tamto ,ale jak? Mam np.powiedzieć mężowi że idę na studia bo chcę spełnić swoje marzenia i nie liczyć się z tym że teraz to dzieci powinny się kształcić. Może i wtedy spełnię swoje marzenie ,ale czyimś kosztem.I czy wtedy będę szczęśliwa to błędne koło.Dlatego tak bardzo cenię te chwile kiedy jestem zdrowa bo ciesze się byle czym i najprostsza rzecz którą zrobię mnie cieszy.Leki jeśli tylko pomagają trzeba brać.

Dzięki lunaticowi rozgorzała zażarta dyskusja.Jeśli ktoś musi niech bierze leki cały czas ,może gdyby mi lekarka po pół roku nie odstawiała może depresja by nie wracała.Z drugiej strony gdy brałam w minimalnych dawkach też wracała .Myślę że każdy wie jak się czuje i co mu pomaga i to jego wybór.Sam tytuł :Odradzam branie wszelkich leków przeciwdepresyjnych mnie osobiście przeraża... Gdybym ja miała po raz pierwszy depresje bałabym się brać leki czytając post lunatica ,ale z drugiej strony pamiętam w jakim byłam stanie wtedy zjadłabym nawet g.... gdybym wiedziała że mi pomoże... Sądzę że nawet lekarze nie do końca wiedzą jak to jest z tym braniem. Każdy z nas jest inny i każdemu co innego pomaga my tu jesteśmy po to żeby się wesprzeć i podzielić naszymi odczuciami i sposobami walki z depresją i każdy sam ma wybór brać czy nie .

przez kasia000 01 gru 2010, 11:41
dokładnie :roll:

przez MOCca 01 gru 2010, 11:56
Depresja a nerwica o to jest pytanie? Jeśli wyjdziemy z założenia, że nerwica to choroba organiczna to dlaczego nie brać leków przez cale życie, jeśli porównamy osobę z depresją kliniczną a stanami depresyjnymi a dystymią ? Każdy podaje swój przyklad, a ja Wam powiem, nie wiem czy przy każdym kolejny nawrocie stanów depresyjnych jestem silniejsza, mam tylko świadomość, że to kiedyś przejdzie, ostatecznie znów się zastanawiam nad wróceniem do trittico.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez kasia000 01 gru 2010, 12:45
dokładnie taka to choroba,że wkońcu mijjja;-))uff ale też da nieźle popalić ,że człowiekowi sie życ odechciewa!

przez Matt FX 02 gru 2010, 00:58
Ja tak się zastanawiam czy te leki to nie gówno i sam nie rzucić tego w piz**. Mam taką śrubę od jakiegoś czasu że chce mi się wyć nawet jak płyty nie zgram! Wszystko co robię - ŹLE! Doszło do tego że nawet mam lęk przed braniem anafranilu. Czuje tylko wieczne poczucie winy... Źle że poznajesz kogoś nowego, że istniejesz! Człowiek by tylko spał w takim stanie.

przez alinka636 05 gru 2010, 16:59
wielu ludzi moze daje rade bez nich pracuja nad soba ale sa tacy ktorzy bez nich nie potrafia funkcjonowac i trwaja jak roslinka

przez 19_latek 05 gru 2010, 19:53
alinka636,
Tzn ze ja trwam jak roslinka skoro biore leki i nie moge bez nich normalnie zyc? Zapewniam Cie ze gdyby nie one juz dawno wyladowalbym w szpitalu po probie samobojczej albo jakims innym wolaniu o pomoc.
Wiadomo ze nie czuje sie do konca normalnie bo mam przez paro silna derealizacje ale wole to niz siedzenie na oddziale zamknietym.
19_latek

Sortuj wg