Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez asl 30 mar 2014, 22:11
agusiaww napisał(a):asl, juz ze 2 lata. Na poczatku liczyłam bo balam sie nawrotu, od dawna juz o tym nie mysle. :mrgreen:

a w czasie brania tabletek chodziłas na psychoterapie? czy pomogły ci same anty.?
asl

przez PantaRhei 31 mar 2014, 01:50
Ja biore juz wiele lat az mi sie nie chce pisac ile i nie moge zejsc.. i biore tylko dlatego ze mam wrazenie ze jest gorzej niz bylo wczesniej, wiec biore tą sertalinę.
A i zeby nie bylo ze ona mnie zbawia od wszystkiego, wcale nie, porostu ja przestaje to po paru mies jest bum.. :]

przez chester 01 kwi 2014, 10:36
Tytuł tego wątku może jest zbyt kontrowersyjny i naciągany, ale poniekąd sens jest słuszny :D Większość zaburzeń lękowych leczy się za pomocą psychoterapii. Taka jest prawda. sam latami pakowałem w siebie LPD licząc że mnie cudownie ozdrowią i życie będzie normalne. Niestety to tak nie działa. Leki ok, ale tylko po to, aby iść na psychoterapię. Bez wygrzebania przyczyny, poznania siebie leki nic nie załatwią. A już na pewno nie wyleczą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez asl 01 kwi 2014, 12:04
chester dobrze gada ;)
asl

przez zaczarowana 01 kwi 2014, 13:47
chester, :brawo:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez chester 01 kwi 2014, 14:32
A i jeszcze pozwolę sobie dodać, że wcale nie jestem zdrowy, bo odstawiłem leki. Chodzi mi o to, ze po początkach terapii zrozumiałem jak wiele te leki mi zabierają, jak robią ze mnie bezmózga, bez celu i pragnień. Teraz czuję się kiepsko, ale wiem, że tylko terapia może rozwiązać problem chorej duszy. Rozłoży nas na łopatki, aby potem poskładać. Leki to tylko pudrowanie.

przez asl 02 kwi 2014, 00:58
racja :105:
asl

przez agusiaww 02 kwi 2014, 22:09
asl, nie chodzilam, i nie bede chodzic, znam wszystkie chwyty, schematy bo mam to na co dzien. Jak to powiedział psychiatra....wylecz sie sama.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez zaczarowana 03 kwi 2014, 13:56
"świetny" psychiatra, pewnie uważał, że jego leki mają świetną moc uzdrawiającą i wszystkich pacjentów w nie pakował

przez zima 04 kwi 2014, 17:45
zaczarowana, bo mają...wiesz czemu wiekszość klientów poradni psychologicznych łazi taaam latami...?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez zaczarowana 04 kwi 2014, 18:30
Bo leki te mają za zadanie "przypudrować nosek" problemowi i jak ktoś w to wierzy, to choćby było mu z nimi gorzej to będzie je łykał, w dodatku będąc manipulowanymi przez lekarzy, którzy twierdzą, że leki by przecież pogorszenia nikomu nie zrobiły, w taki sposób to każdy może je sobie łykać do swoich ostatnich dni ale to już każdego sprawa, jak kto lubi. Lekarze są z kolei manipulowani przez koncerny farmaceuty i ich zainteresowanie farmaceutykiem, który przepisują człowiekowi, kończy się na prezentacji przez przedstawiciela farmaceutycznego, który jak ładnie ubierze coś w słówka i ponęci jakimś "gratisem" to i zanęci takiego medyka, który będzie bronił swoje przepisanego leku jak lew lub lwica to już zależy od płci ;) , i to mimo, że jakiś lek sprawił znaczne pogorszenie u pacjenta, mimo, to taki medyk przepisze na dokładkę kolejny farmaceutyk do tego poprzedniego tylko po to aby załagodzić skutki uboczne poprzedniego albo co gorsza zwiększy dawkę leku, który te skutki spowodował ale nigdy nie przyzna, że choćby w 1% ale winowajcą mogły być leki.

W związku z czym można powiedzieć, że większość łażących tam latami zabiera się za problem od dupy strony, bo tak łatwiej, szybciej, a lekarze, przecież bardzo przekonujący są z tymi swoimi receptami to można wziąć. Ciekawe czemu większość się nigdy nie zastanawia nad tym, że minęło tyle lat i dalej jest źle....... że może te leki jednak nie leczą i nie pomagają......... . Może one wręcz podtrzymują w pewnym sensie stan patologii i utrudniają rekonwalescencję........ .

przez warrior11 04 kwi 2014, 19:15
zaczarowana,
W pełni się z Tobą zgadzam,dodam jeszcze,że wielu pacjentom,którzy "weszli" w psychotropy bardzo ciężko jest się od nich uwolnić..nie każdy jest w stanie wytrzymać efekty odstawienia,które mogą trwać długie miesiące..więc po jakimś czasie wracają do psychiatry..z nadzieją wyszukują kolejne psychotropy i wpadają w błędne koło,bo nie czują po nich trwałej poprawy,a uwolnić się od nich też nie mogą..
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez izaa 04 kwi 2014, 19:43
zaczarowana, chyba za duzo panaceum sie naoglądałaś :smile: poniekąd sie z Tobą zgadzam, jeżeli jednak masz takie doswiadczenie z psychiatrą to go zmien.
Leki w dużym stopniu mogą być placebo , a niektórym mogą okazać sie niezbędne- tego nie wiesz.
I nie chodzi o to, że jestem zwolenniczką takowych leków. Zawsze miałam wyrzuty do siebie jeżeli musiałam po nie znowu wracać. Udało mi sie je rzucic bez problemu, by po 2 latach znowu mnie sieknęlo. Teraz minął miesiąc od kiedy nie biorę nic.
Nigdy też nie wierzyłam w ich uzdrowiającą moc, ale były momenty, kiedy ból żołądka był tak silny że nie jadłam prawie nic. Nie było rady-sztuczne tłumienie lęku.

przez depresyjny 04 kwi 2014, 20:00
Ja to rozumiem zaczarowana, bo sam zle reagowalem na leki przez 5 lat. Ale ja bym jednak nie bagatelizował psychiatrii. Są doktorzy mądrzy ludzie, nie wszyscy są zmanipulowani przez koncerny. A słyszałas, ze różne leki w lepszym lub gorszym stopniu odbudowują hipokamp zniszczony przez stres? Przy okazji spytam. Odkładał ktoś anafranil? Pól tbl na 2 tygodnie jest wporządku?
depresyjny

Sortuj wg