Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: LEKI SSRI - OSTRZEŻENIE

przez gnom 26 maja 2010, 17:27
fobia,naprawdę bardzo mnie to cieszy,że jesteś wśród żywych.Niemniej jednak każda moneta ma dwie strony.Należy więc wspomnieć tych,którzy mogliby żyć,gdyby nie ssri...
Niczego nie ogólniam,swego czasu byłem bardzo zadowolony z ssri,byłem wręcz nimi zafascynowany.Teraz,zaledwie dwa miesiące od odstawienia przy próbie powrotu do leku pokazuje mi on swoje diabelskie oblicze.To nawet nie jest narkotyk.To jest jeszcze coś gorszego.Narkoman na głodzie bierze swoją działkę i jest happy.Ja do swojego narkotyku nie mogę wrócić,więc coś tu jest,ku.rwa, nie tak!
"Kto nie zna prawdy jest głupcem.Kto zna prawdę i nazywa ją kłamstwem,jest przestępcą"

przez linka 26 maja 2010, 17:31
gnom, a wiesz ilu mogłoby nie żyć gdyby nie SSRI ? :roll:
Takiej statystyki nikt nigdy nie stworzy.

Rozumiem, że SNRI są ok, tak?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez fobia 26 maja 2010, 17:33
gnom, dobra spoko, ostrzegłeś ale po co spamujesz wszystkie pokrewne tematy? założyłeś osobny temat i tyle wystarczy :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nortt 26 maja 2010, 17:51
fobia napisał(a):gnom, dobra spoko, ostrzegłeś ale po co spamujesz wszystkie pokrewne tematy? założyłeś osobny temat i tyle wystarczy :roll:

Pewnie zjadł za dużo ssri i ma misje:P
Nortt

przez gnom 26 maja 2010, 17:59
No to widzę,że moderator usunął mój główny post...
Teraz powinniście być już zadowoleni.
Ale ja się nigdy nie poddaję,a temat ma zawierać to,co się należy.
Dla przypomnienia:
www.ssristories.com
lub www.google.pl i wpisać ssri stories (będzie po polsku)
"Kto nie zna prawdy jest głupcem.Kto zna prawdę i nazywa ją kłamstwem,jest przestępcą"

przez miko84 26 maja 2010, 18:05
Tak wogóle to niech ktoś zrobi post "KOMU NIE POMOGŁY SSRI" ale niech piszą tam tylko ludzie, którym te leki nie pomogły i które miały skutki uboczne, które nie przeszły. Niech ludzie piszą też w tym temacie, co innego im pomogło.
miko84

przez pete_27 26 maja 2010, 19:01
Akurat eseseraje mogą powodować wzrost samobójstw i nie jest to żadną nowością - były już w tym kierunku testy i zostały one potwierdzone. Również w przypadku zdrowych osobników. Pełno też jest udokumentowanych wyroków sądowych przeciwko firmom farmaceutycznym (np. GSK), gdzie ludziom po lekach po prostu odpierd..ło i po lekach mordowali swoje rodziny (np.). Więc nie piszcie, że to nie wina leków, bo jak nie chemii to czyja? Przypadek jaki opisał Robert akurat też chyba potwierdza sprawę. Leki nie są idealne, zmieniają chemię w mózgu i w ułamku przypadków mogą prowadzić do nieszczęść. Pewnie, że SSRI zdecydowanej większości pomaga, ale wybielanie ich na siłę rzeczywistości nie zmieni.
pete_27

przez gnom 26 maja 2010, 19:37
pete_27,post Roberta jest odpowiedzią na mój wcześniejszy wątek - post otwierający temat.Ktoś z moderatorów go po prostu usunął,ale myślę,że niektórzy ludzie na tym forum wolą nie być niczego świadomi i podejrzewam,że już skaczą z radości,że mojego pierwotnego postu tu nie ma.
Pozdrawiam,
Tomasz

przez fobia 26 maja 2010, 23:53
pete_27, Na początku brania ssri lęki się nasilają -to fakt ,ale każde leki psychotropowe wpływają na pracę mózgu więc nie uogólniejcie ,że tylko te leki są niebezpieczne!!

przez pete_27 27 maja 2010, 00:52
Ja nie twierdzę, że tylko te są niebezpieczne. Mi nie chodziło o zwiększenie lęku, ale o wzrost zachowań/myśli samobójczych.
pete_27

przez RafQ 27 maja 2010, 01:35
Ja zażywałem SSRI na samym początku leczenia i wtedy była to sertralina.Skutki uboczne trwały tylko kilka dni po czym ustapiły.Poprawiał troche nastrój ale nie działał na lęki więc po jakimś czasie odstawiłem.Po przerobieniu kilku TLPD potem jeszcze próbowałem Seroxatu ale na mnie działal jak placebo (czyli praktycznie wogóle nie działał).W tej chwili jestem na SNRI (wenlafaksyna) ale nie wykluczone że wkrótce wrócę do TLPD z tym że w wysokich dawkach.
Ja na SSRI nie narzekam bo wyciągnęły mnie z niezłego bagna i można powiedzieć ze uratowały życie (wtedy było ze mną fatalnie i gdybym w porę nie zgłosił się do specjalisty po leki to bym pewnie tego nie przetrzymał).
RafQ

przez fobia 27 maja 2010, 09:08
gnom, nie rozumiem, czegoś -jeśli ssri na Ciebie źle działały bądżnie działały to czemu ich nie zmieniłeś ?

przez yans 27 maja 2010, 10:54
No więc właśnie - lekarz nie będzie chorego straszył niepotrzebnie, natomiast współpraca między pacjentem a lekarzem powinna polegać na wzajemnym informowaniu się o przebiegu kuracji tak, by lekarz w razie powikłań mógł odpowiednio reagować. Po cóż było się faszerować lekiem, skoro zaczął przynosić nieporządane skutki?
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Zenonek 27 maja 2010, 11:08
Nie zgodze sie, ze SSRI to badziewie. Ogolnie rzecz biorac sa to leki bardzo dobrze/dobrze tolerowane i z calkiem wysoka skutecznoscia.

Wiadoma sprawa, ze na 1 na 100(czyli czesto) czy na 1 na 1000 (rzadko) beda dzialaly bardzo negatywnie.

Jednak na tej same zasadzie mozna odleciec po Apapie czy Ibupromie Zatoki jak ktos ma nadwrazliwosc na dana substancje czynna.

Mi osobiscie Sertralina bardzo pomogla, bez zadnych skutkow ubocznych.

Rafq Jak bedziesz wracal do TLPD to zastanow sie nad Noverilem lub Imipramina (w cywilisowanych krajach sa najskuteczniejsze leki na ciezka depre i przewlekla dystymie oprocz Amitryptiliny). Ewentualnie jest jeszcze Petylyl.

Sortuj wg