Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Autodestrukcja 08 gru 2013, 22:39
hektorka, ale ja nie zgadzam sie z tym ze to leki były najwiekszym złem. one raczej byly motorkiem do przeciągania zlej sytuacji z tego co zrozumialam

nawet nie wiem juz kto i dlaczego byl autorem wątku. ale jesli o mnie chodzi to zmienilabym haslo przewodnie na : nie sądźcie ze leki rozwiaza wasze problemy od tak.
do interpretacji. ale pisalam o tym tyle ze bede miala zakwasy w rękach. wiec tyle.
Autodestrukcja

przez evka 08 gru 2013, 22:41
Niekiedy niestety trzeba brac i co zrobic ? Sama bym chciala nie brac tego ale mam małe dziecko i dopadła mnie nn (zabójcze myśli wobec córki) jest to straszne.. Nie chcę stracic mojego dziecka- oddac przez chorobę- miałam takie myśli gdy pojawiło się nn i pojawiały się myśli że mam ją skrzywdzic itp Nie wiedziałam co się ze mną dzieje, dopadł mnie taki strach że się jej coś stanie że chciałam ją oddac komuś u kogo bedzie bezpieczna ( nie chciałam oddac ale nie wytrzymywałam z moimi nn )
Teraz po lekach jest lepiej wiem że to choroba, biorę już rok leki i żyję normalnie życiem. Nn się pojawia ale umie z nią funkcjonowac ( może niekiedy dopada ostro ale wychodzę z tego )
Tak myślę o mojej przyszłości co ze mną będzie i ile lat będę musiała to brac? I co będzie z moim dzieckiem
Sertralin 50 mg

przez Autodestrukcja 08 gru 2013, 22:43
i to jest argument ktorego sie obawialam.
Autodestrukcja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hektorka 08 gru 2013, 22:48
evka, współczuję i w takiej sytuacji jak najbardziej.

Autodestrukcja, no właśnie się z tym zgadzam. :D Żeby nie tworzyć mitu cudownych pigułek, które wprowadzą nas w zupełnie inny świat. Likwidują objaw, nie przyczynę. Pisałam w sposób zbyt skrajny, żeby wzburzyć dyskusję, bo niektórzy tutaj zbytnio reklamują leki. Oczywiście znowu się narażę, ale moim zdaniem w NIEKTÓRYCH (podkreślam, niektórych, nie wszystkich, nie zawsze!) przypadkach to po prostu pójście na łatwiznę. Terapia to kontaktowanie się ze swoimi zranieniami, emocjami, nazywanie tego, co dotąd było nienazywalne itd. Generalnie potworny ból, rozdrapywanie wszystkiego, trudna droga z dłuższym czasem oczekiwania na owoce (nie zawsze pewne). A tutaj łykasz pigułę i za jakiś czas zaczynasz się czuć świetnie (jeśli dobrze dobierzesz). Wolę konkretnie przepracować swoje zranienia, niż "ćpać" całe życie.
"Cóż za wspaniała niespodzianka odkryć w końcu, jak wolne od poczucia samotności może być przebywanie samemu."

/Ellen Burstyn/

przez zima 08 gru 2013, 23:01
hektorka,
Żeby nie tworzyć mitu cudownych pigułek, które wprowadzą nas w zupełnie inny świat

inny swiat nie istnieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wolę konkretnie przepracować swoje zranienia
skąd masz tę pewność ze Twoj umysł Cie nie oszukuje?

Obrazek
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez evka 08 gru 2013, 23:02
hektorka napisał(a):evka, współczuję i w takiej sytuacji jak najbardziej.

Autodestrukcja, no właśnie się z tym zgadzam. :D Żeby nie tworzyć mitu cudownych pigułek, które wprowadzą nas w zupełnie inny świat. Likwidują objaw, nie przyczynę. Pisałam w sposób zbyt skrajny, żeby wzburzyć dyskusję, bo niektórzy tutaj zbytnio reklamują leki. Oczywiście znowu się narażę, ale moim zdaniem w NIEKTÓRYCH (podkreślam, niektórych, nie wszystkich, nie zawsze!) przypadkach to po prostu pójście na łatwiznę. Terapia to kontaktowanie się ze swoimi zranieniami, emocjami, nazywanie tego, co dotąd było nienazywalne itd. Generalnie potworny ból, rozdrapywanie wszystkiego, trudna droga z dłuższym czasem oczekiwania na owoce (nie zawsze pewne). A tutaj łykasz pigułę i za jakiś czas zaczynasz się czuć świetnie (jeśli dobrze dobierzesz). Wolę konkretnie przepracować swoje zranienia, niż "ćpać" całe życie.

Ja próbowałam odstawic ale po 4 tyg dopadło mnie podwójnie ... Co zrobic, wolę lepiej teraz nie myślec co będzie ;)
Sertralin 50 mg

przez NieznanySprawca 08 gru 2013, 23:09
Wolę konkretnie przepracować swoje zranienia

Uwielbiam ten klimat. Zapadalność na depresje u kobiet jest wyższa, jak też niższy jest wśród nich procent wyzdrowienia. W bodaj 3 analizach spotkałem się z ta informacją, jak też sugestią, że za ten stan rzeczy odpowiada m.in. większa skłonność do "mielenia" negatywnych emocji i doświadczeń, to jest ciągłej analizy, próby "zrozumienia" nie wiadomo czego, pisania jakichś zeszytów stanów emocjonalnych itp u kobiet. Co ciekawe, lepsze efekty dawało wzięcie rzeczywistości takiej, jaka jest, i zaangażowanie się w czynności zastępcze, to jest po prostu życie dalej. :mrgreen:

hektorka nie piszę akurat konkretnie do Twojego przypadku, bo nie wiem, czy się pod to kwalifikujesz, tak po prostu mi się skojarzyło. ;)
NieznanySprawca

przez renee.madison 08 gru 2013, 23:12
hektorka, zgadzam się, że lekarzom z dużą łatwością przychodzi zapisywanie leków na "obniżony nastrój" i niektórzy wolą iść na łatwiznę. Ale co z tego? Mnie osobiście nie przeszkadza, że ktoś chce łykać leki do końca życia- jego wybór, wszyscy jesteśmy dorośli.
Ty wolisz przepracowywać emocje, ok, ale psychoterapia to też nie panaceum. Nie zapędzałabym się w gloryfikowanie terapii, jako jedynego słusznego środka nawet w tych mniej hardkorowych przypadkach. Ja np miałam terapię, przepracowałam niby wszystko co miałam do przepracowania, pomogło na jakiś czas, a i tak wróciło ze zdwojoną siłą. Z pewnością trafiłam na złego terapeutę i wciąż szukam kogoś dobrego, ale jest bardzo ciężko. Zobacz ile ludzi siedzi na tym forum- pewnie połowa ma za sobą kilka różnych terapii, lata leczenia farmakologicznego i mimo wszystko wciąż tu wracają-a to znaczy, że nawet w tych niby lajtowych przypadkach terapia jednak się nie sprawdziła.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez zima 08 gru 2013, 23:17
renee.madison, oj nie o to chodzi. trzeba zyć, a nie tworzyć sobie sztuczne schematy i kategorie. niektorzy zyją tylko terapia,ale co kto lubi, nie?

Obrazek
benzo one day dancer
live yourself.

przez hania33 08 gru 2013, 23:18
zima, Czasem terapia , czasem leki , lub to i to..ważne by pomogło..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez zima 08 gru 2013, 23:19
macie racje- nie bierzcie leków, bo bedziecie wygladac tak:
Obrazek
Ostatnio edytowano 08 gru 2013, 23:20 przez zima, łącznie edytowano 1 raz
benzo one day dancer
live yourself.

przez renee.madison 08 gru 2013, 23:20
NieznanySprawca, :brawo: dokładnie tak, ja żałuję że dałam się namówić na terapię psychodynamiczną- przepracowanie emocji i zranien ch*ja mi dało, że się tak brzydko wyrażę. Byłam, widziałam i trąci mi to szarlatanerią. To już bardziej wierzę w chemię.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez aptasia 08 gru 2013, 23:22
A czy to przypadkiem nie jest tak, że zależy od tego czym jest wywołana depresja?
Jeśli to depresja endogenna wywołana rozregulowaniem "chemii" mózgu to raczej praca z terapeutą niewiele pomoże.
Jeśli to depresja egzogenna to branie leków bez przepracowania problemu raczej nie przyniesie długotrwałego ukojenia.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez hania33 08 gru 2013, 23:22
zima, Ja tak wygladalam , jak mialam uboki :mrgreen:
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Sortuj wg