Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez 0Rh+ 07 gru 2013, 23:20
evka,
Ciekawi mnie jak te leki mogą zmienic osobowaśc ?

Też chciałbym wiedzieć . Chyba ,że moje osobiste zmiany zachowania ,to już zmiana osobowości ;)

przez aptasia 07 gru 2013, 23:54
Wracając do tematu który mnie trochę zaniepokoił:

ktoś powyżej napisał, że przyjmowanie SSRI trwale może zmienić osobowość, w tym doprowadzić do zaniku motywacji i pozytywnych emocji.

Zmartwiła mnie ta opinia, bo w takim razie, na dobrą sprawę, stan po leczeniu tak naprawdę, poza brakiem dyskomfortu psychicznego niewiele będzie się różnił od stanu przed leczeniem.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
czy np. sertralina niesie ze sobą takie ryzyko?
Czy jest to norma czy raczej jakieś wyjątkowe przypadki?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez zima 08 gru 2013, 00:07
dream*, norma. haha. winnas przestac. uwierzysz mi na słowo? :o
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aptasia 08 gru 2013, 00:11
zima napisał(a):dream*, norma. haha. winnas przestac. uwierzysz mi na słowo? :o

zapytałabym skąd wiesz, bo z podpisu wnioskuję, że wciąż się leczysz :)
Może bym uwierzyła gdybyś była sugestywna, ale pewnie i tak zapytałabym lekarza :)
Póki co chcę poznać opinię osób które działanie leku znają z praktyki a nie z medycznej teorii, dlatego pytam tu, a nie lek. :)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez 0Rh+ 08 gru 2013, 00:18
dream*,
Póki co chcę poznać opinię osób które działanie leku znają z praktyki a nie z medycznej teorii, dlatego pytam tu, a nie lek. :)

Pozostaniesz sobą ...na dobre... i na złe.

przez zima 08 gru 2013, 00:25
dream*, ja sie nie leczę. :pirate: ja sprawdzam co się da, prawem naczyn połączonych. mówie Ci- bedziesz jak zombiak!
:uklon:

-- 07 gru 2013, 23:26 --

ament. zament.lament. :arrow:

-- 07 gru 2013, 23:27 --

zima, ale jestem głupia czasami. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez NieznanySprawca 08 gru 2013, 12:54
ktoś powyżej napisał, że przyjmowanie SSRI trwale może zmienić osobowość, w tym doprowadzić do zaniku motywacji i pozytywnych emocji

Zdarzają się takie ekstremalne przypadki- tak samo, jak marskość wątroby od przyjmowania paracetamolu (apap :lol: ), albo rozwalenie żołądka ibuprofenem. Zdarza się też, że przechodząc przez ulicę nie na pasach, bodaj tylko raz, pierdzielnie nas autobus i nie wrócimy już do domu. Przypadki chodzą po ludziach, no cóż. :mrgreen:

Znikomy procent zjadaczy psychocukierków.
czy np. sertralina niesie ze sobą takie ryzyko?

Nic się nie dygaj, będzie dobrze. 8)

Ps. Serta jest smaczna i zdrowa, tej myśli się trzymaj dla lepszego efektu. :twisted:
NieznanySprawca

przez Autodestrukcja 08 gru 2013, 13:42
jetodik, niee, na mój charakter nic nie działa :D

;) poki bierzesz leki, co nie , zima ?

ja sie z tym zgodze ze moze w bardzo ciezkim stanie warto sie wspomoc przez chwile lekami, zeby troche otrzexwiec i moc pracowac z terapeutą... albo bez ale pracowac czyli sie zmieniac ( wiec zima jestes goloslowna, bo podaje taki wlasnie argument a kazdy widzi ze lubi nade wszystko swoją niezlomnosc i zatwardzialosc (jak smiesznie ze ktos powiedzial bol dupy) charakteru... wiec zmiany nie dla Ciebie prawda? )

ja nie mam nic przeciwko wspomaganiu sie substancjami chemicznymi ALE łudzenie się że one trafią w sedno problemu jest dla mnie po prostu głupie. jakbym miala obowiazki i byla za cos odpowiedzialna co wymagaloby ode mnie okreslonej kondycji JUZ TERAZ, bralabym leki. dopoki jestem jeszcze trzexwa i widzę jak moje myslenie o pewnych sprawach jest chore, zsabotowane rez emocje i jak bardzo wszystko sklada sie w logiczną całość, jak bardzo wynika z patologii przez którą obrosłab w skorupe ktora nie daje mi zyc to dochodze tylko do takiego wnisosku ze potrzebuje, idąc za podzialem zimy, humanisty o wiedzy medycznej, a nie lekarza, ktory patrząc na mnie widzi zbior elektronow i pierwiastkow. nie jestem szczurem w labie. moje problemy wynikały troche z tego ze myslalam o ludziach bardziej w taki sposob jak ci lekarze... odczłowieczający...
czlowiek to zwierzątko ktore ma troszke wiecej niz przewody elektryczne. i stąd problemy. tego sie nie da przeskoczyc.

zima napisał(a):hektorka, nie rozumiesz.
choroby nie da sie przezywać na trzeźwo.
Ty to po prostu lubisz.

zima, tak samo jak Ty... sprawiasz wrazenie jakbys bardzo lubiła tą swoją poze

-- N gru 08, 2013 12:50 pm --

p.s. KREWETKI GINĄ przez antydepresanty ;D

http://www.polskieradio.pl/23/266/Artyk ... przyrodzie

http://www.krytykapolityczna.pl/JasKape ... id-27.html

-- N gru 08, 2013 12:54 pm --

pps a na tym forum widac ze dla niektorych antydepresanty to sport
nie mam nic przeciwko, ale nie wciskac mi kitu ze to szybki dar z niebios-idealny wyłącznik deprecsji ...
Autodestrukcja

przez jetodik 08 gru 2013, 14:08
NieznanySprawca, piszesz, że to znikomy procent, a ja na forum widziałem sporo ludzi, którzy po Escitalopramie czy tam Paroksetynie mieli anhedonie, bo chyba na tym właśnie polega działanie tego leku, stłumić negatywne emocje, takie jak lęk, rozpacz, a przy okazji również zainteresowanie, ekscytacje, fantazje, motywacje...
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Autodestrukcja 08 gru 2013, 14:24
jetodik, napisal mi
,,a czemu nie jestes materialistka?
spirytystka jestes"
otoz chcąc uchronić się przed tego typu dziwnymi wnioskami : nie jestem ,,spirytystka", nie jestem ,,materialistka". dziekuje za uwage.

lul
Autodestrukcja

przez NieznanySprawca 08 gru 2013, 14:30
jetodik, mówimy tu o *względnie* trwałym rozwaleniu chemii mózgu, w którym ta anhedonia i zobojętnienie zostawałoby na długo/stałe(?) po odstawieniu eseraja.

Autodestrukcja,

:shock: :mrgreen:
Wrażliwe serduszko NieznanegoSprawcy pęka wiedząc, że wysikiwana przez niego wenlafaksyna wprowadza krewetki w samobójczy haj. :-|

Sprawa dotyczy popularnych antydepresantów. U człowieka wpływają one na poziom hormonu zwanego serotoniną. W ten sposób poprawiają nastrój, a nawet chronią przed samobójswem osoby z najcięższą depresją. Te leki dostają się jednak do ścieków i oceanów, a krewetki, które je pochłaniają, zapominają, że trzeba uciekać przed drapieżnikami.

"Krewetki ze zmienionym poziomem serotoniny płyną instynktownie w kierunku światła, a to naraża je na atak ze strony naturalnych wrogów" - tłumaczy autor badań, doktor Alex Ford z brytyjskiego Uniwersytetu w Portsmouth.

Ale coś mi się tu nie trzyma kupy, bo wody w morzach i oceanach jest- bądź co bądź - sporo :lol: . Dziwne, że te prozaki płynące do morza kanałami są w stanie osiągnąć stężenie wystarczające do zadziałania na jakieś morskie stworki.
NieznanySprawca

przez Autodestrukcja 08 gru 2013, 14:38
Autodestrukcja,

:shock: :mrgreen:
Wrażliwe serduszko NieznanegoSprawcy pęka wiedząc, że wysikiwana przez niego wenlafaksyna wprowadza krewetki w samobójczy haj. :-|

wiedziałam!
kolejna osoba ktora na pewno NIE PLAKALA NA KROLU LWIE! : (

Ale coś mi się tu nie trzyma kupy, bo wody w morzach i oceanach jest- bądź co bądź - sporo :lol: . Dziwne, że te prozaki płynące do morza kanałami są w stanie osiągnąć stężenie wystarczające do zadziałania na jakieś morskie stworki.

moze nie wszystkich gatunkow krewetek dosięgają Twoje siki
Autodestrukcja

przez NieznanySprawca 08 gru 2013, 15:31
wiedziałam!
kolejna osoba ktora na pewno NIE PLAKALA NA KROLU LWIE! : (

masz dobrą intuicję. 8)
moze nie wszystkich gatunkow krewetek dosięgają Twoje siki

Jednak te, które dosięgają, pewnie właśnie mają ciary z dzikiej euforii. Obrazek
NieznanySprawca

przez Autodestrukcja 08 gru 2013, 15:31
p.s. a z tymi psychotropyma, zima to ja po prostu mysle ze nak jak Ty poszlas w powiiedzmy eksploaracje doswiadczen zwiazanych z zazywaniem albo po prostu uwazasz ze wszystko zaczyna sie i konczy w biologii to tos moze odwrotnie, szukac spokoju mozgu jednoczesnie wierzec ze biologia idzie rowlonegle ze swiadomoscia a nie ja wyprzedza i wtedy wynik sie zmienia... to jest spor o to jakie wybierasz ,,styl zycia.." temat dla Pani DOmu

nie wiem. z tego wszystkiego ja teraz mam spiecie dupy. elo pozdro.
Autodestrukcja

Sortuj wg