Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki SSRI - Ostrzeżenie

Avatar użytkownika
przez hania33 18 wrz 2013, 09:04
robotnica, Dlaczego tak myslisz?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.


Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10860
Dołączył(a)
14 sie 2013, 13:27

Leki SSRI - Ostrzeżenie

Avatar użytkownika
przez deader 18 wrz 2013, 09:35
robotnica napisał(a):Ludzie boją się żyć.

Ludzie boją się umierać.

W Rosji życie boi się ludzi.

Ogórki są zielone.

Jestę filozofę.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass
Avatar użytkownika
Offline
Posty
4882
Dołączył(a)
14 lut 2013, 10:41

Leki SSRI - Ostrzeżenie

Avatar użytkownika
przez monapayne 19 wrz 2013, 21:04
hania, taka prawda. Trudna, ale prawdziwa.
deader, tracisz swój cenny czas na głupoty.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1351
Dołączył(a)
24 lip 2013, 15:12

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Leki SSRI - Ostrzeżenie

Avatar użytkownika
przez gargul 25 wrz 2013, 21:04
robotnica, mam kumpla, który też twierdził że nic mu nie jest, aż do momentu gdy Policja musiała zabrać go z domu, bo zagrażał i sobie i rodzinie.
Posiedział trochę w szpitalu i dopiero teraz po tym wszystkim dotarło do niego, że był chory. Że ciągle jest chory. Autentycznie żałuje, że nie zdecydował się na terapię wcześniej.

Mi esci na razie pomaga. Nie powiem, pierwsze tygodnie były masakrą. Ale i tak nie taką samą jak podczas ataków. Jak najgorsze uboki minęły, pojawiła się obojętność. Na wszystko. Nic mnie nie ruszało. Czy gość plujący mi w twarz, czy moje dzieci bawiące się razem. Byłem jak robot. Nie powiem przestraszyłem się. Bardziej niż uboków, ale widziałem (chciałem widzieć) to światełko na końcu tunelu. Więc zaciskałem zęby, brałem i czekałem. I na razie się opłaciło. Czuje się lepiej. Już nie podążam z nurtem z dnia na dzień. Odzyskałem poczucie kontroli. Cieszę się i śmieję. Czy na stałe? Nie wiem. Nikt z nas nie wie.

Co do Twojej sytuacji, to wypowiadał się nie będę, bo ni kompetencji ni chęci leczenia kogoś na siłę u mnie nie ma. Trzeba chcieć samemu.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
133
Dołączył(a)
05 wrz 2013, 20:21

Leki SSRI - Ostrzeżenie

Avatar użytkownika
przez monapayne 26 wrz 2013, 14:41
Nie jestem chora, kochanie.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1351
Dołączył(a)
24 lip 2013, 15:12

Leki SSRI - Ostrzeżenie

Avatar użytkownika
przez borderline.kowalsky 03 paź 2013, 01:01
deader napisał(a):Jestę filozofę.


Są rzeczy, o których się fizjologom nie śniło :mrgreen:
Valar Morghulis
Posty
161
Dołączył(a)
26 lut 2013, 22:03
Lokalizacja
Winterfell

Leki SSRI - Ostrzeżenie

Avatar użytkownika
przez Majkel86 03 paź 2013, 18:36
Już prawie rok nie biorę ssrii a nadal odczuwam negatywne działanie tego czegoś, pewnie mi nieźle rozregulowało serotonine w mózgu, pytanie tylko jak to z powrotem poukładać?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
384
Dołączył(a)
23 lis 2011, 13:47

Leki SSRI - Ostrzeżenie

Avatar użytkownika
przez zima 03 paź 2013, 18:57
Majkel86, ale jakie negatywne symptony odczuwasz?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2606
Dołączył(a)
17 mar 2013, 18:30

Leki SSRI - Ostrzeżenie

Avatar użytkownika
przez Majkel86 04 paź 2013, 18:50
Derealizacje, czasami totalną siadakę umysłową, nagłe stany depresyjne, dziwne widzenie świata. Nigdy podczas przygody z nerwicą nie miałem jazd na psychice, zaczęły się podczas brania ssrii, nawet psychiatra powiedziała, że ten lek może to wywoływać więc odstawimy, odstawiłem z początkiem roku i dalej to często czuję, choć widać, że w porównaniu z tamtym okresem to w dużo mniejszym stopniu ale kiedy to minie całkowicie? To mnie najbardziej ciekawi.
Są suplementy podnoszące poziom serotoniny np. 5-htp, mam zamiar tego spróbować, tylko jeżeli już teraz mam zbyt wysoki poziom a nie zbyt niski to jeszcze sobie pogorszę sprawę no ale kto nie ryzykuje ten nie ma :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
384
Dołączył(a)
23 lis 2011, 13:47

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez miko84 05 paź 2013, 11:14
No po co będziesz brał suplementy podnoszące poziom serotoniny skoro miałeś jazdy na SSRI. Trochę to bez sensu.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że SSRI zmieniają osobowość, u niektórych potrafią spłycić emocje - te negatywne, ale i te pozytywne - np. radość, pasję, ekscytację. U wielu osób zauważalne jest pogorszenie kreatywności - widać to szczególnie u osób z pracą wymagającą wyobraźni i pomysłowości. Mogą też spowodować stan obojętności - odbija się to czasami na pracy i bliskich.

Najlepiej chyba pasują te leki osobom ze zbytnią emocjonalnością, skokami nastroju, zbytnim przejmowaniem się wszystkim.

Trochę przerażające jest że właśnie ich negatywne skutki czasami po odstawieniu trwają długo.
miko84
Offline

Leki SSRI - Ostrzeżenie

Avatar użytkownika
przez Ferdynand k 05 paź 2013, 11:42
miko84, fakt może coś w kierunku dopaminy noradrenaliny
ewentualnie 5ht2c antagonist alo SNRI
Avatar użytkownika
Offline
Naczelny Użyszkodnik
Posty
8617
Dołączył(a)
15 maja 2012, 18:32
Lokalizacja
ćwiartki 3/4

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez miko84 05 paź 2013, 13:20
Tak, tylko dopamina, noradrenalina. Wellbutrin, tianeptyna, mirta, amitryptylina ew. wenla.
miko84
Offline

Leki SSRI - Ostrzeżenie

Avatar użytkownika
przez Majkel86 08 paź 2013, 12:26
Brałem ssrii 2 razy w życiu, za pierwszym razem pamiętam, że mi pomogło i to bez żadnych negatywnych skutków, jakieś 2-3 lata miałem w miarę spokój, potem nerwica znowu się rozkręciła spróbowałem ssrii drugi raz, prawie rok było ok nieźle działało ale potem coś zaczęło słabnąć i doszły derealizacje. Teraz czuję, że znowu nerwica zaczyna wchodzić na obroty, kolejny raz po ssrii mam nadzieję, nie sięgnę.
Podejrzewam, że ssrii rozregulowało mi mechanizmy sterowania poziomem serotoniny, problem w tym, że nie wiadomo w którą stronę.
Chcę spróbować 5htp bo jeżeli mam obniżony poziom serotoniny to powinno trochę pomóc i wyregulować, jednak jeśli mam za wysoki to poczuję się najwyżej jeszcze gorzej, wtedy odstawie. Ryzyko warte swojej ceny moim zdaniem ;)

Chyba, że macie jakieś lepsze rozwiązania dla mnie, chętnie posłucham?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
384
Dołączył(a)
23 lis 2011, 13:47

Leki SSRI - Ostrzeżenie

Avatar użytkownika
przez Kalebx3 08 paź 2013, 12:33
Dla mnie 5 HTP , wzięta po ostatnim wieczornym posiłku ( szczególnie węglowodanowym ) jest kapitalnie dobrym środkiem nasennym . I to w dodatku w takim naturalnym usypianiu . Czasem starczała nawet i 50 mg , bo 100mg potrafiła jeszcze na drugi dzień lekko usypiać. Bardzo dobra supla i chyba nieżle komponuje się z Paroksetyną.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>
Avatar użytkownika
Offline
Posty
9026
Dołączył(a)
26 cze 2011, 00:09
Lokalizacja
człowiek śmiertelny i grzeszny

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Przeskocz do