leki, Borderline

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

leki, Borderline

przez lenaaaaa 12 lis 2010, 12:04
Witam, mam 20 lat i stwierdzono u mnie zaburzenie osobowości typu Borderline z derealizacją. Miesiąc temu lekarz przepisał mi depakine rano 300 mg, wieczorem olanzapinę 10 mg i doraźnie cloranxen. Kilka dni temu byłam ponownie u lekarza z powodu pustki i do tych leków przepisał mi jeszcze faxolet 37,5 mg rano. Trochę się boję, że za dużo leków dostaję i nie wiem czy te leki można łączyć ze sobą, czy nie ma z tego jakichś interakcji? Zapomniałam zapytać o to lekarza, a wizytę mam dopiero za 2 tygodnie. Póki co zażywam według zaleceń, ale zastanawiam się, czy nie skrócić sobie dawek. Ze skutków ubocznych, to czuję się napęczniała szczególnie na twarzy i powieka mi drga. Boję się, że za dużo dostaję, ale bez leków też ciężko..
Ostatnio edytowano 12 lis 2010, 12:41 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przenoszę do działu, w którym dyskutuje się o lekach.

Re: leki, Borderline

przez Korba 12 lis 2010, 12:40
lenaaaaa, lekarz musiałby być niespełna rozumu, gdyby Ci przepisał leki, których nie można stosować razem...
Dopóki nie masz skutków ubocznych, to sama sobie dawek nie zmieniaj. Od tego jest lekarz.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Re: leki, Borderline

przez neina 13 lis 2010, 09:17
niekoniecznie zaraz niespełna ...oni lekarze leczą objawowo i leki są własnie na nie ...radze pojsc i powiedziec o stanie po lekach, ale jesli nie ma zagrozenia zycia to moze być taki zestaw , to co się dzieje może byc przejściowym wynikiem i się z czasem ustabilizujesz aczkolwiek spytaj się lekarza o inne leki normotymiczne , myślę że warto brać zalecane dawki i poczekać na wizytę
...póki co uczę się żyć...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg