Czy ktos bierze PROZAC?czy pomaga?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Czy ktos bierze PROZAC?czy pomaga?

przez Livia 06 lis 2010, 13:52
Mialam epizody depresji w przeszlosci powiazane z moja sytuacja rodzinna ,ale jakos zawsze wychodzilam z tego sama bez pomocy lekow o dziwo..

Jednak tym razem juz chyba nie potrafie na tyle depresja wrocila zwiazana z moja sytuacja zyciowa ,probowalam jakos sama no ale czuje ze musze brac leki a z 2 boje sie skutkow ubocznych...od lipca mialam przepisana Mizatrapine ale jej nie bralam wiem idiotyczne myslalam ze samo przejdzie.mialam wizyte u psychiatry i teraz zapiusal mi Prozac czy ktos bral ten lek?czy pomaga?i czy bardzo uciazliwe sa skutki uboczne?jak sie czujecie? Czuje,ze powinnam zaczac brac ale sie boje a czuje sie fatalnie?:(

5 miesiecy na zwolnieniu lekarskim a ja nie wiem co dalej:(

Mieszkam za granica przepraszam za brak polskich znakow.

Re: Czy ktos bierze PROZAC?czy pomaga?

przez Zenonek 06 lis 2010, 14:11
Prozac to bardzo dobry antydepresant. Jak zadziala to powinien poprawic nastroj, podniesc samoocene, pewnosc siebie, wyciszyc oraz nieco wzmoc naped psychoruchowy.

W zasadzie lek jest dobrze tolerowany.

W poczatkowym okresie moga wystapic przemijajace klopoty z zasypianiem, wiec zalecane jest wspomaganie sie czyms na sen.

przez nnn 08 lis 2010, 09:10
No jasne że biorą przecież prozac to Fluoksetyna( Fluoksetyna, Bioxetin, Seronil )
nnn

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 08 lis 2010, 11:39
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Prozac czy mozliwa szybka poprawa samopoczucia?

przez Livia 13 lis 2010, 21:53
hey

Nie wiem czy to mozliwe ale zaczelam brac Prozac tydzien temu i naprawde odczuwam poprawe w sensie bardziej obudzona,pobudzona do dzialania w ciagu dnia i generalnie jakby troszeczke odpuscily mnie doly..Czy to jest mozliwe ze Prozac tak szybko zadzialal ? Lecze sie na depresje od czerwca to jest pierwszy antydepressant jaki zaczelam brac ale odczuwam roznice ta sprzed brania i po czy ktos moze bral Prozac i ma doswiadczenia?

dzieki

Re: Prozac czy mozliwa szybka poprawa samopoczucia?

przez Wujek_Dobra_Rada 13 lis 2010, 21:56
Czas zweryfikuje, czy to co czujesz teraz to finalny efekt terapeutyczny. Narazie pozostaje się tylko cieszyć z takiego rezultatu. Przeważnie docelowe działanie odczuwa się w przedziale 4-6 tygodni.
Wujek_Dobra_Rada

przez Moolik 14 lis 2010, 01:06
Witam ma ktos dowsiadczenie i wie czy prozac pomoze w leczeniu fobi społecznej czy lepeij siegnac po jakis silniejszy antydepresant

[Dodane po edycji:]

Witam ma ktos dowsiadczenie i wie czy prozac pomoze w leczeniu fobi społecznej czy lepeij siegnac po jakis silniejszy antydepresant
Moolik

przez Zenonek 14 lis 2010, 11:47
Wujek_Dobra_Rada,

"Docelowe" dzialanie odczuwa sie w przeciagu 4-6 , ale miesiecy, gdyz stan zmienionej chemii w mozgo musi trwac jakis czas zeby utrwalic poprawe.

przez linka 14 lis 2010, 11:49
Zenonek, nie ...nie 4-6 miesięcy.....i przestań łaskawie takie rzeczy pisać.......tobie chodzi o coś innego.
Efekty, działanie leku zaczyna się odczuwać po 4-6 tygodniach a nie miesiącach a finalny efekt leczenia to jest jak się odstawi leki :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 14 lis 2010, 11:51
linka,

No wiadomo, ze zaczyna sie odczuwac po 4-6 tygodniach, ale poprawa stanu, jesli lek zaskoczyl powinna postepowac wlasnie do 4-6 miesiecy. Ja po 6 tygodniach nie mialem prawie zadnej poprawy.

Po 6 miesiacach jestem znacznie spokojniejszy, wylajtowany.

przez linka 14 lis 2010, 12:07
Zenonek, jeśłi po około 8 tygodniach ma poprawy, leki się zmienia. Jest nierealne zupełnie, żeby czekać 4 miesiące na jakąkolwiek poprawę.......
Przyjaciel forum

przez Zenonek 14 lis 2010, 12:13
linka,

A kto mowi o jakiejkolwiek poprawie ?

Pisze wyraznie - jesli lek w poczatkowym okresie zaskoczy to na pelne efekty trzeba czekac kilka miesiecy.

Tak powiedzial mi lekarz i tak bylo w moim przypadku.

Przez pierwsze dwa miesiace zniknela mi tylko gonitwa mysli i przymulenie. Na poprawe nastroju trzeba czekac czesto dluzej.

przez Wujek_Dobra_Rada 14 lis 2010, 13:34
Zenonek, Są osoby co czują poprawę po kilku dniach. Dlatego nie pisałem o pełnym efekcie działania leku. Skoro czuje się lepiej to ok. Oby się to utrwaliło. Prawdopodobnie po takiej chwili eufori, może przyjść dół i odbicie od tego, będzie prawdopodobnie tym efektem:)
Wujek_Dobra_Rada

Re: Prozac czy mozliwa szybka poprawa samopoczucia?

przez krotkoterminowa 15 lis 2010, 14:52
Livia napisał(a):hey

Nie wiem czy to mozliwe ale zaczelam brac Prozac tydzien temu i naprawde odczuwam poprawe w sensie bardziej obudzona,pobudzona do dzialania w ciagu dnia i generalnie jakby troszeczke odpuscily mnie doly..Czy to jest mozliwe ze Prozac tak szybko zadzialal ? Lecze sie na depresje od czerwca to jest pierwszy antydepressant jaki zaczelam brac ale odczuwam roznice ta sprzed brania i po czy ktos moze bral Prozac i ma doswiadczenia?

dzieki

też miałam takie objawy. co prawda nie jakiś super nastrój etc. ale energia w górę, trudności z zasypianiem - ale to plus, nie mogłam spać w ciągu dnia przynajmniej ;)
niestety, wraz ze wzrostem dawki - zalecenia lekarza - lek stracił to działanie i mogłam już spać na stojąco, znów. zeszłam z dawki do początkowej, senność ustąpiła w takim stopniu, ale pierwotny fajny efekt nie wrócił. życzę aby tobie ten początkowy efekt pozostał na dłużej.

Sortuj wg