Najlepszy lek na fobie społeczną

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Najlepszy lek na fobie społeczną

przez El Chupacabra 02 lis 2010, 21:51
Moolik,

alkohol - fobia spoleczna znika :)

wola człowieka jest jego niebem

przez majstero 02 lis 2010, 22:09
El Chupacabra napisał(a):Moolik,

I tu się trochę mijasz z prawdą.
Opis na podstawie mojej skromnej zaburzonej osoby :why:
Początkowo alkohol dawał poczucie normalności, ale w miarę jak zaburzenia posuwały się do przodu, alkohol przestał dawać ulgę, a zaczął jeszcze bardziej oddalać mnie od ludzi.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez El Chupacabra 02 lis 2010, 22:20
majstero,

no ok, ale na poczatku pomagal :)

wola człowieka jest jego niebem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 02 lis 2010, 23:23
O alkoholu to chyba w formie żartu, bo w temacie było pytanie o lek :)
miko84

przez aree1987 02 lis 2010, 23:24
El Chupacabra napisał(a):Moolik,

a ja jakiś dziwny jestem bo alk powoduje u mnie depre i mega lęki nawet przy niewielkiej ilości stąd trzymam się raczej z dala od niego.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez luciana 10 lis 2010, 17:07
najlepszy lek wyjść do tych ludzi których się boisz. I jak już staniesz między nimi powiedzieć sobie i czego mała się teraz boisz? no czego? co oni ci mogą zrobić? oczywiście wtedy pojawia się czarny scenariusz i trzeba na siłę odwrócić to myślenie i pomyśleć przecież oni wogóle nawet nie zwracają na mnie uwagi, każdy myśli o swoich sprawach a nie o mojej nerwicy bo to jest ostatnia rzecz która przyszła by innym ludziom do głowy. A potem można już tylko być z siebie dumną że się dało radę. Ja z zaawansowaną depresją ciągle wychodziłam do ludzi chociaż się ich bałam bo im dłużej z nimi przebywałam tym mój lęk wydawał mi się śmieszny i niepoważny.

przez cytrynka84 10 lis 2010, 19:23
Tez nie mam zdiagnozowanej fobii spolecznej,ale tezsie boje wychodzic,ludzi,tlumu,marketow,nawet spotkania w rodzinie,powoduja lek,wyjscie z domu
Z tego co czytam to wlasnie seroxat,on jest dobry na wszelkie leki-wiem bo kiedys mi tez pomogl.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Moolik 10 lis 2010, 21:07
Kurcze to nie jest tak ze odczuwam taki super silny lek i nie moga spotykac sie z ludzimi unikam spotkan bo od kiedy pamietam przy kazdej zwykłej rozmowie robie sie zawsze całty czerwony i przez to unikam ludzi trwa to juz kilka lat i to spowodowało ze niechetnie chodze po marketach urodzinach itp bo poprostu wiem ze zrobie sie czerwony i własnie to mnie blokuje a własnie gdy zrobie sie czerwony to odczuwam lek wyczytałem gdzies ze jest to erytrofobia lek przed czerwienieniem bo gdybym miał fobie społeczna odczuwał bym lek np na dyskotece gdzie jest mnostwo ludzie a ze jest tam ciemno i nie widac mojej twarzy moge z kazdym normlanie rozmawiac dlatego wyadje mi sie ze to chyba erytrofobia

[Dodane po edycji:]

i nie wiem jaki lek na to pomoze aktualnie zazywac lexapro ale chyba zmienie na seroxat + jakies neuroleptyk ale w małych dawkach zeby zwiekszyc poziom dopaminy
Moolik

przez dekiell 07 gru 2010, 21:01
o jej o jej... to najgorsza choroba jaka poznałem :(((

przez Wujek_Dobra_Rada 07 gru 2010, 21:35
Paroksetyna
Wujek_Dobra_Rada

przez dekiell 08 gru 2010, 01:02
i wogole już sie nie czerwienisz ??? i wogole nie masz problemu z LUDZMI ???

10 grudnia mam wizyte u psychiatry, bede musiał od niego jakiś lek wymusić tylko nie wiem jaki może mi doradzicie ? :D

Moolik, witaj moge do ciebie Emaila albo gadu gadu ?? chce pogadac bo mam identyczny problem !

przez Anna Maria 14 gru 2010, 14:08
Na fs to Mirtor
u mnie działa :mrgreen: w końcu tu jestem a przedtem byłoby to niemożliwe ;)
Anna Maria

przez LonLuvois 20 gru 2010, 17:11
Z antydepresantów - sertralina(paroksetyna była zbyt uciążliwa, powodowała silne napięcie nerwowe).
Z benzosów - lorazepam.

przez Mattej 20 gru 2010, 18:14
Przerabiałem wenlafaksynę (bez niczego dodatkowo), moklobemid (+olanzapina) oraz paroksetyna (+olanzapina). Wenlafaksynę brałem w 2005 r. - najtrudniejszym dla mnie okresie - na fobię społeczną pomagała niewiele, ale mogło to być spowodowane nadużywaniem alkoholu w tamtym okresie. Moklobemid pomagał znacznie, ale niestety musiałem go odstawić dosyć szybko z uwagi na nasilenie objawów wytwórczych. No i wreszcie paroksetyna, którą biorę bodajże od maja 2010, poprawiła mocno funkcjonowanie wśród innych ludzi.
Tak nawiasem mówiąc, niektórym pomagają leki sedujące, wyciszające, innym stymulanty. Ja stanowczo należe do tej pierwszej grupy

Sortuj wg