Objawy negatywne

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Objawy negatywne

przez miko84 11 mar 2015, 17:47
A po co Ci to, rozczarujesz się, wg. mnie ten lek może podobnie jak klonidyna zadziałać depresjogennie. Mirtazapina u wielu osób poprawia funkcje poznawcze, a to antagonista alfa-2.
miko84

Objawy negatywne

przez hashim 30 kwi 2015, 06:47
Psychopharm, odnośnie nmda (dawniej używałem glicyny), ale nic mi nie pomogła, może troche na sen, a wyczytałem, że glicyna zwiększa stężenie serotoniny w PFC, więc pewnie zmniejsza dopaminę w tym regionie

na 5ht2c najbardziej selektywny antagonista, ewentualnie odwrotny agonista to według Ciebie?

kolejną sprawą jest to, że po mircie cfzy trazodonie nachodziły mnie myśli samobójcze (zwłaszcza przy odstawce), których normalnie nigdy nie miałem, to przez5-ht2c? (aha wiem, że stosuje pewne uproszczenia ;)

Objawy negatywne

przez Psychopharm 30 kwi 2015, 16:53
Wszystko co zwiększa serotoninę może zaniżać dopaminę w PFC, ale chodzi chyba dokładnie o zmniejszenie aktywności neuronów w VTA przez agonizm 5-HT2c na interneuronach GABA, które mają ujście w PFC. Nie jestem pewien czy samo zwiększenie serotoniny w PFC będzie skutkowało zmniejszeniem dopaminy w tym obszarze mózgu. Tak czy owak, jeśli coś wyraźnie zwiększa serotoninę w mózgu to przeważnie będziemy mieli zmniejszenie ostrzału neuronów dopaminowych w VTA, zmniejszenie dopaminy w PFC i ew. także w prążkowiu (to może skutkować objawami parkinsonowskimi, które są czasami widoczne przy użyciu SSRI).

Najbardziej selektywny odwrotny agonista 5-HT2c to mirtazapina (prawie dwa razy mocniej blokuje 5-HT2c od 5-HT2a) - później mianseryna. To są sprawdzone dane na ludziach - są też trójpierścieniowce, ale badania na zwierzętach, blokada 5-HT2c np. takiej doxepiny jest 3 krotnie silniejsza od blokady 5-HT2a - ale nie chce mi się w to wierzyć. Poza tym jak już wspomniałem to jest badanie na szczurze. Podobnie amitryptylina blokuje 5-HT2c, ale tutaj jest podobna siła blokady.

5-HT2c selektywnie i dość mocno blokuje też tramal, ale z wiadomych względów odpada (poza tym zwiększa serotoninę, więc kupa). No i agomelatyna, ale pozwól, że pominę to milczeniem.

Nie wiem skąd myśli samobójcze przy mircie czy trazodonie, to tak złożone leki, że bardzo trudno wyczaić. Ile czasu brałeś mirtę, w jakiej dawce? Mirtazapina to u mnie też dziwny lek, nie czuję się na niej mega super, mam nawet pewne pogorszenie nastroju (jak ją brałem) ale jak zadziałała to czułem się super, żaden lek tak nie zadziałał. Za jakiś czas wejdę na dawkę 90 mg i zobaczę. W tym leku na pewno minusem nie jest blokada 5-HT2c ale ew. blokada 5-HT2a, H1, a nawet blokada alfa-2 może mieszać w samopoczuciu (chociaż to jest główny mechanizm przez który ten lek zwiększa dopaminę w PFC... wraz z blokadą 5-HT2c, ale to blokada alfa-2 gra pierwsze skrzypce). Poza tym nie jestem pewien czy blokada 5-HT3 (silna w przypadku mirty) jest taka "super", skoro agonizm 5-HT3 powoduje zwiększenie uwalniania dopaminy w jądrze półleżącym. Lek jest wyraźnie "brudny", ale większość leków jest taka. Zawsze coś za coś, niestety. Ale w badaniach nad mirtą zawsze wychodzą jej dwa mocne plusy - zwiększanie dopaminy w PFC i obniżanie aktywności osi HPA. Apropo tego drugiego, to obniżenie kortyzolu też moje wyraźnie psuć nastrój - ja na syntetycznych glikokortykoidach czułem się jak młody bóg. Ale wiadomo, że nie jest to droga na długo... Od kortyzolu i podkręconej aktywności osi HPA oraz syntetycznych glikokortykoidów można się uzależnić psychicznie - to takie życie na wyższych obrotach. Dlatego gdy jakiś lek obniży aktywność osi HPA (a mirta robi to od pierwszej dawki) to samopoczucie nie będzie różowe, oj nie.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Objawy negatywne

przez hashim 01 maja 2015, 13:09
mirtazapine brałem kilka miesięcy, dawka od 7,5 mg do 15 mg

trazodon biorę sporadycznie na sen(dawki do 25 mg), ale wypieprzam go, przy odstawieniu trazodonu mam takie splątanie, taki nieogar umysłowy, że to masakra i jak ktoś potrzebuje to oddam go, podejrzewam, że to przez receptor alfa-1, a nie przez h1

teraz na sen planuje wrócić do sarkozyny

podobne rzeczy mam po dosaxosiznum (na prostate)antagonista alfa-1, jak to biorę to faktycznie jest sedacja, ale myślenie poprawione, jak odstawie to jest ten nieogar umysłowy i bezsenność

podejrzewam, że mam coś nie tak z receptorami adrenergicznymi alfa-1 i alfa-2 (choć mirta świetnie mi robi na pamięć operacyjną)

Objawy negatywne

przez Psychopharm 01 maja 2015, 13:32
Dawki które brałeś są bardzo niskie, nie wiem czy odczujesz zwiększenie dopaminy w PFC przy takich dawkach. Głównie czuć będzie sedację z blokady H1 (która sama w sobie blokuje aktywność kory mózgu), więc można przypuszczać, że dawka powinna być wyższa by wzrost dopaminy w PFC był odczuwalny i przyćmił blokadę H1.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Objawy negatywne

przez hashim 02 maja 2015, 12:15
A zatrzymajmy się na chwilę na receptorach alfa-2, które to najsilniej stymulują dopaminę w PFC.

Receptory te też mają silny wpływ na wzrost glutaminianu w korze. Mirtazapina nie chciał bym brać ze względu na uboki, silne uboki też mam po johimbinie.

Czy mógłbym w jakiś inny sposób antagonizować receptory alfa-2, stymulując dopaminę i glutaminian i zwiększając zdolność do uczenia się.

Objawy negatywne

przez Psychopharm 02 maja 2015, 13:01
Nie znam innego dostępnego leku poza tymi dwoma który mógłby antagonizować alfa-2. Zwiększyć dopaminę w PFC możesz też przez blokadę NET (np. reboksetyna, bupropion) lub blokadę 5-HT2c (ale tutaj nie ma korzystnego kandydata). Wyraźny wzrost dopaminy w PFC można osiągnąć też przez zastosowanie połączenia fluoksetyny z olanzapiną, lub np. kwetiapiną (choć tutaj chyba mniejszy). Pewne zdolności zwiększające dopaminę w korze przedczołowej ma też buspiron (jego metabolit to bloker alfa-2).

Objawy negatywne

przez hashim 03 maja 2015, 11:18
A na wzrost glutaminianu w korze?

Objawy negatywne

przez Psychopharm 03 maja 2015, 12:19
Agoniści 5-HT2a (ale nie ma za bardzo selektywnych). Czytałem chyba, że wzrost aktywności VTA powoduje zwiększone uwalnianie glutaminianu w korze, a więc NRI.

Objawy negatywne

przez hashim 03 maja 2015, 13:36
a za wzrost aktywności vta z tego co wiem odpowiada dopamina, więc chyba jest ściśle skorelowana z glutaminianem

Objawy negatywne

przez Psychopharm 03 maja 2015, 14:09
Tak mi się wydaje, że glutaminian i dopamina w PFC współgrają.

Objawy negatywne

przez hashim 03 maja 2015, 18:40
Sylvek

może włąćzysz się do tematu

cytuje Twój post: "

łatwiej mi wymienić czego nie brałem czyli stabilizatorów i neuroleptyków. Z tego co testowałem to najlepiej na brak emocji podziałała huperycyna, porównywalnie do niej donepezil i klonidyna. Skuteczna ale w mniejszym stopniu była sarkozyna (co-agonista NMDA, inhibitor wych. zw. glicyny), aniracetam (modulator AMPA + agn. 5-ht2a), kreatyna + duza dawka (1 gram) żeń-szenia, modafinil"

Objawy negatywne

przez zzYxx 03 maja 2015, 20:38
Źle rozwijająca się osobowość - taką dostałem diagnozę podczas pobytu w gdańskiej klinice. Psychoterapia ma być lekiem. Ciężko mi to pojąć.
The Walking Dead.

Objawy negatywne

przez Psychopharm 04 maja 2015, 08:50
Sratatata :) Diagnoza zastępcza stawiana w przypadku bezradności i bezsilności lekarzy.

Sortuj wg