Objawy negatywne

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Objawy negatywne

przez Ricah 24 gru 2015, 18:49
jetodik, wysoki poziom dopaminy -> szybka downregulacja receptorow -> dopamina "slabiej" dziala -> potrzebujesz znowu wiecej. Niestety, ale najlepszy jest umiar i rozumiem, ze bardziej chodzi Ci o podwyzszenie poziomu z niskiego do normalniejszego, omijajac w jakis sposob to co wyzej napisalem. A wiec w miare bezpieczne jest NDRI (ale jeden jest slaby i drogi, chociaz jest pewien RC zamiennik, tanszy o polowe, drugi bardzo ciezko dostac), upregulacja rec. dopaminergicznych (np. CDP-Choline), blokada MAO-B (selegilina), abstynencja seksualna (i ogolem praktyki majace na celu obnizenie poziomu prolaktyny). Do tego w miare bezpiecznie polecam suplementacje cynkiem (jest delikatnym DRI, obniza tez poziom prolaktyny) i magnezem (zbija tolerancje, jezeli takowa masz).
Jest tez wiele innych, zwlaszcza posrednich sposobow wplyniecia na ten uklad, aczkolwiek zazwyczaj idzie za tym pojecie tolerancji lub skutkow ubocznych.

W sumie slabo ta cholina + piracetam sie sprawdzaja pod wzgledem funkcji kognitywnych. Nie odczuwam jakiejs lepszej pamieci, szybszego myslenia, motywacji, nic z tych rzeczy. Za to wyraznie czuje dzialanie noradrenalinowe, wiec jezeli ktos odczuwa poprawe funkcji poznawczych przy tym typie dzialania, to powinno byc lepiej. O wiele lepiej dzialaja na mnie ampakiny (np. tianeptyna) pod tym wzgledem.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Objawy negatywne

przez jetodik 24 gru 2015, 18:53
Ricah, dzięki za info, będę musiał cynk dorzucić do moich supli, a mógłbyś napisać co to za RC konkretnie?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Objawy negatywne

przez Ricah 24 gru 2015, 20:12
jetodik, 3-CBP.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Objawy negatywne

przez hashim 06 sty 2016, 11:59
ciekawa substancja wydaje się być gts-21, zwłaszcza ze bardzo dobrze reagowałem na donepezil

Objawy negatywne

przez zzYxx 10 sty 2016, 18:30
Jak mnie dobija ta pustka w głowie... anhedonię jeszcze jako tako da się przeżyć ale ten brak myśli w głowie jest jak swojego rodzaju kaftan :|
The Walking Dead.

Objawy negatywne

przez SongoSSJ 29 sty 2016, 05:59
Za objawy negatywne według badań przyjmuje się hipofrontalność kory przedczołowej i czołowej. Na to w sumie mogłaby pomóc przezczaszkowa stymulacja prądem stałym (tDCS) oraz przezczaszkowa stymulacja magnetyczna (TMS). Ostatnio nawet sprowadzili bardziej nowoczesne urządzenia do TMS takie jak Tesla Stym i jest ono między innymi w Gliwicach - z tego co pisali stymulacja ma zasięg do 10 cm - więc naprawdę sporo. Czy ktoś stosował podobne terapie na objawy negatywne?

Objawy negatywne

przez hashim 07 lut 2016, 11:18
też jestem ciekawy tej stymulacji, ale widać na forum nikt nie testował tego urządzenia, bo jak napisałes objawy negatywne to hipofrontalność kory czołowej

Objawy negatywne

przez jetodik 08 lut 2016, 01:53
rozumiem, że efekty takiej stymulacji nie są trwałe i trzeba powtarzać zabiegi tak?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Objawy negatywne

przez zzYxx 12 lut 2016, 17:37
Żyje tu ktoś jeszcze w ogóle? Ja ledwo zipie i zabieram się za wypełnienie kwestionariusza na oddział leczenia zaburzeń osobowości...
The Walking Dead.

Objawy negatywne

przez radek111 09 cze 2016, 22:46
ja żyje ale jest w kartkę raz lepiej raz gorzej ale teraz akurat znów gorzej. A co u was co bierzecie??? Jak się czujecie???

Objawy negatywne

przez ahoj 09 cze 2016, 22:53
Gdyby objawy negatywne posiadały formę materialną, mielibyśmy substancję niezniszczalną.
ahoj

Objawy negatywne

przez dopamine 09 cze 2016, 23:00
Pramipeksol ma ta zalete ze pobudza autoreceptory D2 hamując tym samym synteze , uwalnianie oraz metabolizm dopaminy . W konsekwencji lek ten nie wytwarza tolerancji tak szybko jak inni agoniści dopaminy. Na początku farmakoterapii lek ten ma właściwości neuroleptyczne.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

Objawy negatywne

przez zzYxx 10 cze 2016, 15:38
Ostatnie MRI wykazało u mnie pewne zmiany w mózgu. Poszerzenie przestrzeni płynowej w okolicy przedczołowej i skroniowej, powiększenie komory II i III oraz zanik korowy móżdżku - co jest dla mnie kompletnym zaskoczeniem.
The Walking Dead.

Objawy negatywne

przez SongoSSJ 12 cze 2016, 09:06
jetodik napisał(a):rozumiem, że efekty takiej stymulacji nie są trwałe i trzeba powtarzać zabiegi tak?

O ile dobrze pamiętam remisje w TMS osiąga się po około 3 tygodniach. Efekt trwa jakieś 2 tygodnie

Sortuj wg