Przeciwdepresyjne leki fotouczulające

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Przeciwdepresyjne leki fotouczulające

Avatar użytkownika
przez Mandragorka 28 wrz 2010, 19:09
Witam.Postanowiłam napisać na forum bo od lekarza ani w wyszukiwarce nie znalazłam odpowiedzi. Od kilku lat choruje na depresje
ostatnio nastąpiło nasilenie i chociaż strasznie broniłam się od brania leków przeciwdepresyjnych to psycholog stwierdziła że lepiej
by było żebym zaczęła brać. Brak sił, męczenie, niemożnosc skoncentrowania się, gonitwa mysli, pewnie niektórzy z was wiedzą o czym
mowa...no więc trafiłam dzisiaj do gabinetu psychiatrycznego do przemiłego p. profesora, który przepisał mi Sertraline pod handlową
nazwą Stimuloton. Z historii mojej choroby stwierdził że mam brać na początku jedną czwartą tabl. własnie jestem po zażyciu i muszę
przyznać że czuje się srednio jakos tak jakbym była wyłączona z rzeczywistosci :? niestety mój organizm tak ma...Najgorsze jest
to i z tym własmnie wiąże moje pytanie z tematu- po godzinie od przyjęcia zaczerwieniła mi się lekko twarz. Mam trądzik i bardzo wrażliwą
skórę twarzy prawdopodobnie z odczynem zapalnym i ciężko mi się tego pozbyć( to też miało wielki wpływ na pojawienie się u mnie
objawów depresyjnych) chciałabym się od was dowiedzieć jakie leki przeciwdepresyjne z jakich grup wywołują fotouczulenie. Może macie jakies dowiadczenia w tym kierunku, albo fachowe informacje niekoniecznie empiryczne, byłabym
wdzięczna za odpowiedz, bo już mam dosyć chowania się przed słońcem :cry:
Avatar użytkownika
Offline
Posty
45
Dołączył(a)
13 lis 2006, 23:32
Lokalizacja
Gdańsk

Re: Przeciwdepresyjne leki fotouczulające

przez Wujek_Dobra_Rada 01 paź 2010, 07:16
Prawdopodobnie to przejdzie. Ja po sertralinie byłem strasznie rozdrażniony przez ok. 10 dni. I podobnie wyglądało u mnie po zwiększeniu dawki. Jeśli możesz jakoś funkcjonować, to radziłbym przetrzymać do 2 tygodni. Jeśli skutki uboczne nie zejdą, to wtedy można myśleć o odstawieniu.
Wujek_Dobra_Rada
Offline

Re: Przeciwdepresyjne leki fotouczulające

Avatar użytkownika
przez Mandragorka 02 paź 2010, 19:25
Dzięki za odp.Brałam ten lek przez dwa dni po pół tabl. i nie mam pojęcia co się dzieje z moim organizmem, ale jestem chyba na ten lek uczulona co prawda nie mam żadnej wysypki na skórze, ale widoczne jest zaczerwienienie na twarzy, wystarczyło że przeszłam się z przystanku autobusowego do pracy i czułam jakby mi ktos żelazko rozgrzane do twarzy przytykał :cry: :cry: Jestem wsciekła bo nawet po jednej dawce czułam się dobrze psychicznie i nie byłam ospała co w moim przypadku jest na plus. Nie mam pojęcia co teraz robić ręce mi opadają i tracę wiarę że wyjdę z tego bagna depresji. Od przyszłego tyg. w piątek zaczynam studia, nie mam pojęcia jak sobie poradze bo oprócz tego pracuje a mam potworny problem z koncentracją, pamięcią :cry: ze wszystkim własciwie. Moja nowa psycholog powiedziała że mam głęboką depresje i bez farmakologii się nie obędzie a co ja mam zrobić biedna... Mozliwe że ten objaw jest przejsciowy, ale nie dałabym rady wytrzymać tych skutków ubocznych nawet kilka dni. Moja trauma z przeszłosci własnie wiąże się z uczuleniem na słońce. ( jako nastolatka brałam leki dosc mocne na trądzik, które spowodowały u mnie fotouczulenie i straszny stan zapalny na twarzy :cry: teraz pomału z tego wychodzę, skóra się jakos odbudowała ale muszę używać filtry przeciwsł.) no i nabawiłam się depresji :cry: chyba nic nie jest mi już w stanie pomóc...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
45
Dołączył(a)
13 lis 2006, 23:32
Lokalizacja
Gdańsk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Przeciwdepresyjne leki fotouczulające

przez Wujek_Dobra_Rada 05 paź 2010, 18:02
Ja byłem w stanie, nie pozwalającym mi normalnie funkcjonować. A leki w początkowym etapie, często ten stan pogarszają. Są osoby, które nie odczuwają skutków ubocznych, są też takie, dla których początkowy stan to męka. Ja akurat jestem po środku. Ja bym starał się przeczekać ten okres. Później już będzie tylko lepiej.
Wujek_Dobra_Rada
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Przeskocz do