Drżenie mięśni-szczególnie przy napięciu

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Drżenie mięśni-szczególnie przy napięciu

przez milano3 26 wrz 2010, 13:27
Witam Was. Dawno tutaj nie pisalem, ale aktywnie śledzę forum. Mam do was pytanie: zażywam
Anafranil 120 mg/dziennie,
Lerivon 20 mg/dziennie
Perazin 75 mg
Tissercin - jedna tabletka dziennie
Clonazepanum - pół tabletki 0,25 mg

Czy któryś z tych leków może u mnie wywoływać mimowolne drżenie mięśni? Czasami nie mogę utrzymać dlugopisu na lekcji, gdyż ręce mi drżą. Nie wspomne już o sytuacji, kiedy napinam pewne partie mięśni, to wtedy caly drże. Oczywiście jako słynny hipochondryk bardzo się boje, że to mogą byc początki choroby Parkinsona. Mam 17 lat. Błagam , pomóżcie

Dodam jeszcze, że mialem robione echo serca, eeg glowy, morfologia, ob, usg szyi (węzłów chłonnych) i wszystko jest w porządku. Jednak przeczytalem że tej choroby nie da sie wykryć badaniami.

[Dodane po edycji:]

Z tego co wyczytałem to najbardziej winnymi lekami, objawiającymi się drżeniem mięśni, jest Anafranil i Perazin. Czy mogę mieć racje ?
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

Re: Drżenie mięśni-szczególnie przy napięciu

przez ewaryst7 26 wrz 2010, 18:12
Spokojnie.Nie masz Parkinsona( chociaż nie wiem po co to piszę i tak nie uwierzysz)myślę że to skutek uboczny jakiegoś leku , lub lęk.Ja mialam takie drżenia po niektórych lekach.Na szczęście przemijające:)

przez chojrakowa 26 wrz 2010, 18:26
milano3, ja również mam drżenia polekowe - jeśli tylko po jakimś leku "można" się trząść, niestety zawsze zaliczam się to tej grupy ludzi, których to spotyka. :roll: ;)
Poczytaj ulotki.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 26 wrz 2010, 18:31
milano3,

Chlopie masz 17 lat i zazywasz taka baterie ? Na co sie leczysz ?

przez milano3 26 wrz 2010, 18:36
Leczę się na ciężką depresję. :(
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

przez cytrynka84 26 wrz 2010, 18:37
Anafranil, Tisercin,potem perazin,trudno ocenic,ale troche czytam i neuroleptyki moga powodowac drzeniamoze zmien neuroleptyk,ja np na sen dostalam pare dni temu ketrel w mini dawce jest on nowej generacji,wiec przynajmniej w teorii i opini mojego lekarza nie ma szans zeby powodowal takie obj.ub. min drzenia i inne,alekarz jest dobry,ma b. bardzo duza wiedze i 2 stopien specjalizacji(czyli ten najwyzszy. wszystkie 3 leki moga miec takie dzialanie,zapytaj lekarza,on wie najlepiej,a nie my na forum nie ma innej rady.

przez Zenonek 26 wrz 2010, 18:39
Leviron - 20 mg to mala dawka.

Anafranil 120 - to calkiem sporo.

Perazyna 75- to mikrodawka, nie powinno byc problemow.

Tiscerin to co to jest ?

Milano , ile sie juz leczysz i masz depresje reaktywna czy endogenna ?

przez cytrynka84 26 wrz 2010, 18:45
Nie moglam brac anafranilu,mnostwo ubokow :( ble... Z nowych lekow jest paroxetyna,dziala uspakajajaco,tez nie moge jej brac. pomogl mi osobiscie efectin.

przez Zenonek 26 wrz 2010, 18:47
Cytryno to szkoda, ze Seroxatu nie moglas, a co sie dzialo ?

przez cytrynka84 26 wrz 2010, 18:57
Zenonek tisercin to silny neuroleptyk,stosowany wlasnie czasem na sen,zamula niezle na drugi dzien ,dr tak mi mowil,pytalam kiedys to nie chcial mi dac,mowil ,ze dla mnie za silny i w dzien bede polprzytomna,a mialam wtedy szkole,ogolnie mam probl.z koncentracja i w tedy jeszcze z motywacja,wiec Tis.wtedy odpadal 1 tabl to wlasnie dobra mala dawka na bezsennosc.

przez milano3 26 wrz 2010, 19:11
Zauważyłem właśnie, że podczas napinania mięśni (np. układam sie w pozycji do robienia brzuszków, podnoszę głowę), to wtedy czuję takie drżenie ciała. Ale moja siostra też probowała i mówi, że też to czuję. Więc morał z tego taki, że podczas napinania mięśni, zawsze będą drżeć.

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

przez cytrynka84 26 wrz 2010, 19:29
Za 2 razem jak bralam Seroxat to chcialo mi sie strasznie spac,na depre byl ok,a wtedy potrzebowalam motywacji,wiec lek byl zle dobrany,sama poprosilam dr o sero wtedy-wiem,ze to glupie i nieodpowiedzialne,bo jak go bralam za pierwszym razem to pomogl,ale wtedy byly stany lekowe
Ostatnio 3 raz jak bralam paro to byl koszmar,stany lekowe,afobam mi sie skonczyl,nie mialam sily rozmawiac,szczekoscisk,,niespalam cale noce napady paniki kilka razy dziennie,histeria,chipochondria wszystko za ostatnim podejsciem do paro,takich lekow nie mialam od lat,tym razem zero sennosci po paro,dostalam paro teraz wlasnie na silne leki i chipochondrie,a paro to wszystko nasilila,wytrzymalam tym razem dwa tyg,wiem powinnam dluzej,ale nie dawalam rady.... Zmienili mi na wenle i jest o niebo lepiej :),efectin zadzialal po ok6 tyg,terazmam 150 wenli i czuje sie dobrze,nie zaluje odstawienia paro.sorrki za off-topic.

przez milano3 27 wrz 2010, 19:01
Dzisiaj dzwonilem do Pani Doktor. Powiedziała, że to najprawdopodobniej zasługa Anafranilu i kazała odstawić 10 mg rano i 10 mg wieczorem. Mam czekać i obserwować sytuacje.

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

Sortuj wg