leki przeciwserotoninowe

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

leki przeciwserotoninowe

przez kasia000 21 wrz 2010, 15:12
co to znaczy mozecie mi wyjaśnić?
Ostatnio edytowano 21 wrz 2010, 15:17 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: błąd w tytule
kasia000

leki przeciwserotoninwe

przez linka 21 wrz 2010, 15:22
Są to leki stosowane w profilaktycznym leczeniu migren np. metysergid, pizotifen, iprazochrom, cyproheptadyna, ketotifen. Są to leki leki przeciwhistaminowe I generacji, Blokują receptor H1, a także receptory cholinergiczne, serotoninergiczne, adrenergiczne i dopaminergiczne.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

leki przeciwserotoninowe

przez LonLuvois 20 gru 2010, 19:57
Lek przeciwserotoninowy nie musi być jednocześnie przeciwhistaminowy, choć często tak jest.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

leki przeciwserotoninowe

przez miko84 20 gru 2010, 22:23
Nazwa "lek przeciwserotoninowy" jest trochę błędna, bo one głównie blokują receptory serotoniny i to zazwyczaj te które warto blokować. Nie zmniejszają one poziomu serotoniny ani z niej nie "wypłukują".
miko84

leki przeciwserotoninowe

przez LonLuvois 20 gru 2010, 22:48
No kwestia nazewnictwa.

leki przeciwserotoninowe

przez QueenForever 08 gru 2012, 18:04
Cyproheptadyna

Antagonista:
H 1 (~ 0,05 nM) ;5-HT 2A (~ 2 nM) ; 5-HT 2B (~ 1,5 nM); 5-HT 2C (~ 2 nM); mach ( M 1 - M 5 ; ~ 12/7 nM) ; D 3 (~ 8 nM)
Blokuje kanały wapniowe.

Wskazania
Cyproheptadyna jest stosowana do leczenia reakcji alergicznych ( katar sienny ).
Wykazała skuteczność w leczeniu koszmarów w tym koszmarów związanych z zespołem stresu pourazowego .
Jest stosowana w leczeniu umiarkowanych do ciężkich przypadków zespołu serotoninowego (zespół objawów związanych z użyciem leków serotoninergicznych , takich jak inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i inhibitorów monoaminooksydazy ),
Można również stosować jako środek zapobiegawczy przeciwko migrenie u dzieci i młodzieży.
Może złagodzić wywołane przez SSRI zaburzenia seksualne i polekowe nadmierne pocenie się .
Również stosowane w leczeniu zespołu cyklicznych wymiotów.
Według badania chlorowodorek cyproheptadyny poprawia sen, uspokaja i poprawia negatywne objawy u przewlekłych schizofreników , którzy nie reagują na inne terapie.
Ostatnio edytowano 09 gru 2012, 11:06 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
QueenForever

leki przeciwserotoninowe

przez JużTuByłem 09 gru 2012, 19:41
Potrzebna recepta na wykupienie tego leku ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Sortuj wg