Pytanko dot. leku/leków

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Pytanko dot. leku/leków

przez Zenonek 01 wrz 2010, 16:55
Zalamany,

Validol stosuj doraznie np bezposrednio przed wejsciem do szkoly czy klasowka i trzymaj po jezykiem 2 tabletki.

Natomiast Tabletki Uspokajajace Labofarm - dzialaja od razu troche, ale trzeba nimi zrobic kuracje tak ze 3-6 miesiecy regularnie 3 x dziennie po 3-4 tabletki zeby bylo pelne dzialanie.

Koniecznie kup te Labofarmu, inne to syf.

przez 19_latek 01 wrz 2010, 18:04
Zenonek,
A czy Validol mozna brac podczas brania innych lekow? Sa jakies przeciwwskazania? Tak mysle ze zamiar benzo ktore i tak bardzo zadko biore moglbym sprobowac ten Validol.
19_latek

przez Zenonek 01 wrz 2010, 18:09
19_latek,

Oczywiscie na 99,99 % nie ma zadnych przeciwskazan, jest to lek dostepny bez recepty.

Aczkolwiek na 100 % nikt Ci nie da gwarancji, bo mozna odleciec po witaminie C albo herbacie, ale zdarza sie to jednemu na 10,000.

Zatem bez obaw mozesz brac 2-3 pod jezyk.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez El Chupacabra 04 wrz 2010, 01:23
Receptor1 napisał(a):
El Chupacabra napisał(a):Probowales pogadac powaznie ze starymi ? Cos mi mowi, ze przydaloby Ci sie troche wsparcia.

Leki bierze sie tylko jesli wyczerpie sie inne mozliwosci. To dosyc powazna sprawa, maja skutki uboczne, nie mozna pic alkoholu etc.

Wiesz o tym wszystkim ?

Poza tym nie istnieje zadna pigulka szczescia. Leki moga pomoc, ale na pewno nie uczynia Cie szczesliwym, pewnym siebie czlowiekiem
i dusza towarzystwa. Wazna jest praca nad samym soba.

Bardzo wczesnie na lekarstwa. Nie idz na latwizne i sprobuj najpierw dobrej psychoterapii - podkreslam "dobrej".

trochę głupoty gadacie, ja byłem także w takim dołku, poszedłem do psychiatry dostałem seroxat i był inny świat, nie miałem lęków, otworzyłem się na świat, dzięki temu zacząłem chodzić na siłownie, basen, rozwijałem się, zdobywałem nowych znajomych i bogaciłem się w doświadczenia.

Ja tez bylem.

W wieku 14-tu lat dostales psychotropy ? Smiem watpic.

14 lat to po prostu za wczesnie na psychotropy. Chlopak powinien najpierw sprobowac innychy mozliwosci:
- psychoterapia,
- ziola,
- sport.
- wsparcie (wiem, ze o to ciezko...).

Dopiero wtedy pojsc po ciezka chemie. Pamietaj, ze taki Seroxat moze mu tez zdrowo namieszac w hormonach, a chlopak jest w wieku dojrzewania. Wiekszosc lekow psychotropowych obniza testosteron i podwyzsza prolaktyne. W wieku dojrzewania moze to mocno zaszkodzic zdrowiu.

Zalamany - walcz o siebie, powodzenia ! :)

wola człowieka jest jego niebem

przez chojrakowa 04 wrz 2010, 21:31
Ejej, El Chupacabra, ja w wieku 14 lat przerobiłam już Seronil i Prozac. Potem Asertiny, nie Asertiny, Zotral i tak dalej i tak dalej. Teraz mam 17stkę i bez xanaxu i reszty szajsu z domu nie wylezę - nie warto.
Terapia, terapia, terapia, zgadzam się z El Chupacabra, leki uważam za coś co ma doprowadzić człowieka do stanu używalności terapeutycznej.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez El Chupacabra 04 wrz 2010, 21:51
chojrakowa,

...zalamka :|

przez dekiell 04 wrz 2010, 21:56
słuchaj załamany mam do tej pory identyczny problem jak ty... szkoła była najgorsza... dziś jestem po gimnazjum szkole zawodowej 2 letniej teraz czeka liceum uzupełniające... lech co zrobiłem pierwsze to zapisałem sie do psychologa narazie byłem na 5 wizytach pracuje na demną i myśle że jakoś pomoże ... jeśli nie i bede sie czul tak jak sie czuje czy to prosto do psychiatry ide nawet w grudniu bo mam w tedy 18 lat a W NFZ takie są prawa po 18 możesz sie zapisać.. tak sie ulozylo że na terapie chodzę jakies już 2 miesiące 2/1 w tygodniu na wakacjach 1,5 miesiaca miałem przerwe ponieważ terapeutka pojechala na wakajce.. :) narazie nie czuje poprawy alee jak mówie 5 wizyta to dopiero jakaś jedna dziesiąta :) jak nie jedna piętnasta czy dwudziesta... moge twoje gg pogadamy osobiście :)

przez chojrakowa 04 wrz 2010, 21:58
El Chupacabra, załamka w jakim sensie? Żałosności mojej osoby?
Nie miałam na to wpływu, byłam dzieckiem a potem dorosłym, bez okresu buntu, bez nastoletniości. Anoreksja, depresja, bulimia, psychozy, nerwica... Trafiłam na złego psychiatrę, od którego uwolniłam się dopiero niedawno, ale niestety, po wizycie w psychiatryku. W tym momencie moje życie jest uzależnione od leków i wiem, że to złe, ale chyba nadszedł ten wyzej wspomniany stan używalności terapeutycznej, oby.
Piszę, bo wyczułam w Twoim poście zapach pogardy...
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez El Chupacabra 04 wrz 2010, 22:19
chojrakowa,

Zalamka, bo to smutne, ze nawet dzieciaki musza brac prochy, by normalnie funkcjonowac. Po prostu wydaje mi si to bardzo wczesnie, sam zaczalem brac seroxat majac 18-19 lat. Nie jestem od oceniania - nie mam takiego prawa. Nie ma w tym zadnej pogardy, sam mam swoje problemy. Powodzenia w terapii.

przez dekiell 05 wrz 2010, 11:33
oj dziś to jest chyba nagminne dzieciaki czują syf już od podstawówki jak to sokół śpiewał w jednej piosence :(

El Chupacabra a terapie przeszedłeś czy nawet nie zaczynałeś ?
i jak z seroxat-em lepiej jest ???? musisz jeść codziennie leki ????

przez El Chupacabra 05 wrz 2010, 17:44
dekiell napisał(a):oj dziś to jest chyba nagminne dzieciaki czują syf już od podstawówki jak to sokół śpiewał w jednej piosence :(

El Chupacabra a terapie przeszedłeś czy nawet nie zaczynałeś ?
i jak z seroxat-em lepiej jest ???? musisz jeść codziennie leki ????

Terapie indywidualna przeszedlem (prawie 3 lata) - z rezultatem takim sobie, ale i tak do przodu.

Teraz jestem na terapii grupowej DDA (od ponad roku) - super sprawa. Czekam na ostatni etap, ktory bedzie trwal 6 miesiecy.

Chodze tez na mitingi DDA - osobna sprawa. Nie jest to terapia, tylko grupa wsparcia.

Seroxatu juz dawno nie biore, teraz mam cos innego. Leki sporo pomagaja.

przez dekiell 05 wrz 2010, 18:48
możesz mi napisać jakie były twoje objawy lęku... i od kiedy się zaczeły... :) jestem dopiero w trakcie psychoterapi przedemną długa droga...

przez El Chupacabra 06 wrz 2010, 17:30
dekiell napisał(a):możesz mi napisać jakie były twoje objawy lęku... i od kiedy się zaczeły... :) jestem dopiero w trakcie psychoterapi przedemną długa droga...

nie, bo nie chce do tego wracac - jestem juz duuuzoo dalej :)

przez dekiell 09 wrz 2010, 16:03
El Chupacabra napisał(a): nie, bo nie chce do tego wracac - jestem juz duuuzoo dalej :)

dzięki :*

Sortuj wg