zamienniki clonazepamu i tramadolu

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

zamienniki clonazepamu i tramadolu

przez saxo 04 sie 2010, 09:10
witam z rana,
mam taki temat, jakie są, o ile są, zamienniki clonazepamu i tramadolu.
Otóż muszę stosować te leki dlugofalowo w dość wysokich dawkach, ale sobie wymyśliłem, że żeby zminimalizować uzależnienie, to co jakiś czas mógłbym zmieniać leki na podobne, o podobnym działaniu.
W przypadku Clonazepamu jest Relanium, ale można go brać tylko 4 tygodnie /tak pisze na ulotce/, poza tym jest słaby w stosunku do Clonazepamu.
W przypadku Tramadolu....nie wiem. Nie reaguję na leki typu Baclofen, Mydocalm, itp.
Myślałem o Vicodinie, ale nie wiem, jaka jest jego siła w stosunku do Tramadolu.

Czy ktoś jest w temacie i może udzielić informacji?
Pozdrawiam.
saxo

Re: zamienniki clonazepamu i tramadolu

przez RafQ 04 sie 2010, 11:55
W przypadku clonazepamu mogę cokoliek doradzić ale z tramadolem nie miałem do czynienia więc raczej Ci nie pomogę.Zamiana clona na inne benzo dużo nie pomoże.Żeby troche odzwyczaić organizm przydałoby się zredukować dawki na jakiś czas.
Relanium to zdecydowanie bezpieczniejsza benzodazepina a to że pisze na ulotce aby nie stosować dłużej niż 4 tygodnie to akurat w przypadku clonazepamu jest identycznie.Długofalowo można go jedynie stosować w niektórych odmianach padaczki w dawkach zaleconych przez lekarza.

Tu masz troche o benzo,ich zamiennikach oraz o ich okresach półtrwania.

http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha01.htm

Można wiedzieć w jakiej dawce bierzesz ten clonazepam?
RafQ

przez saxo 04 sie 2010, 15:42
clonazepam biorę w dawce 3 x dziennie po 2 mg, muszę i koniec, nie ma innego leku. Ale relanium jest słabiutkie, a mnie chodziło, żeby lek był równie skuteczny przy sensownej dawce.
relanium musiałbym brać parę tabletek w jednej dawce.
Mi nie chodzi o odstawienie leku, ale o jego chwilową zmianę na coś innego, tylko tyle.
saxo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RafQ 04 sie 2010, 21:07
No to bierzesz dość konkretną dawkę :shock: .Nie wiem czy bezboleśnie da się przejść na inne benzo.Jeżeli chodzi o sile działania to oprócz clonazepamu mocne są także alprazolam (Xanax) i lorazepam (Ativan).
Na własną ręke nie radze jednak z tym eksperymentować bo dawka którą bierzesz nie jest małą dawką.Poza tym clonazepam działa też silnie przeciwdrgawkowo czego nie wykazują w/w benzodiazepiny.Nie jestem lekarzem ale wiem że ryzyko przy nagłym odstawieniu clona bądź nawet przejściu na inne benzo jest bardzo duże.

Powinieneś zasięgnąć opinii jakiegoś lekarza zanim cokolwiek zaczniesz robić.

Długo już bierzesz clona?Skąd ten pomysł zamiany go na inne benzo?
RafQ

przez Wujek_Dobra_Rada 05 sie 2010, 21:08
Co do stosowania Tramalu jako leku przeciwbólowego długofalowego, zapytaj lekarza o Transtec w plastrach. Zdecydowanie mniej uzależnia i zmieniasz plaster raz na 5 dni. Pozdro.
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg