SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SSRI-temat ogólny

przez Kalebx3 21 lis 2014, 16:55
Niestety jak się raz wdępnie w psychotropy to już gorzej z nich wyjść.

to zależy od wielu rzeczy , jaka choroba , jak głęboka , jak reaguje na leczenie i kilku jeszcze ważnych rzeczy. Poza tym zawsze można iść z Pielgrzymką do Częstochowy w tej Intencji. (coś mnie humor dziś nie opuszcza i cały czas się zastanawiam , czy ja już taki jestem naprawdę, czy to we mnie połączenie Paro + metylo )
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

SSRI-temat ogólny

przez Petek 21 lis 2014, 18:34
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

SSRI-temat ogólny

przez swistak2112 21 lis 2014, 19:23
Popiol napisał(a):mefiboszet, Tak to jest z tymi lekami, odstawisz - wszystko wraca. Oczywiście producentom tych leków, chodzi o to, byś najlepiej brał je do końca życia.
Czasami po odstawieniu jest jeszcze gorzej niż przed rozpoczęciem leczenia.
Inaczej sprawa się ma w przypadku osób gdzie podłożem depresji są jakieś środowiskowe czynniki np. strata pracy, strata bliskiej osoby, trudna sytuacja życiowa itp. W takich przypadkach te leki się najlepiej sprawdzają moim zdaniem, pacjent pobierze eseseraja parę miechów, dojdzie do siebie, odstawia i żyje dalej.
Niestety u osób, gdzie podłożem depresji są bardziej genetyczne, biologiczne problemy, po odstawieniu leku wszystko wraca. Czasami patrząc z perspektywy czasu, te leki mogą po wieloletniej kuracji narobić jeszcze większej bidy.
No ale co zrobisz....?

Można się przebadać somatycznie. U mnie w 1997 r. tak padał nastrój, brak sił, słaba reakcja na leki- choć te pomagały. Zamiast 75 mg doksepiny było 250 mg, brak kropli śliny w ustach. Problem się wyjaśnił w roku 2000 przez przypadek- zostałem potrącony na przejściu dla pieszych i wyszło zapalenie wątroby HCV. To dziadostwo mnie trawi, niestety próba usunięcia spowodwała 3 choroby pointerferonowe, a dziadostwo dalej siedzi i się śmieje. Jakbym obrobił bank tak na 100.000 Euro to wydałbym na dwa leki (Daklinaza i Sovaldi) na 3 miesiące i pozbycie wirusa byłoby pewne. Ale w obrabianiu banków niestety nie mam wprawy.
Podłe nastroje mogą wynikać z za dużego poziomu kortyzolu. Nie zawsze to "tylko" neuroprzekaźniki w mózgu.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SSRI-temat ogólny

przez joaszka 22 lis 2014, 09:29
Sertra wpędziła mnie w depresję. W ciągu paru tygodni nagle miałam ponad 40 w skali Becka. Na szczęście już po wszystkim. Lek okazał się dla mnie nieodpowiedni.
joaszka

SSRI-temat ogólny

przez Rico 29 lis 2014, 17:06
Biorę escitalopram i łączę z alkoholem, ale tylko piwem, w dawkach maks 3-4. Mam zamiar albo zrezygnować całkiem albo czasem jedno dla smaku tylko pić, ale nie wiem czy to jest możliwe. Czy to rzeczywiście szkodzi? Lekarz ostatnio mi tak nagadał, że masakra. Ale w ulotce piszą, że z alkoholem raczej nie ma jakiś interakcji (a takie dawki to chyba nie są straszne).
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

SSRI-temat ogólny

przez mio85 30 lis 2014, 01:17
Interakcji z lekiem zbyt wielkich nie ma, tylko ze sam alkohol jest bardzo lękotwórczy i sprzyja powstawaniu stanów depresyjno-lękowych, jesli ktoś ma z tym problemy. U mnie alkohol jest najczestsza przyczyna nawrotów depresji.

SSRI-temat ogólny

przez joaszka 30 lis 2014, 01:52
Alkohol etylowy to substancja zaliczana wprost do depresantów, więc używanie jej równolegle z antydepresantem nie ma większego sensu. :8):
joaszka

SSRI-temat ogólny

przez Rico 30 lis 2014, 16:04
To nie wiedziałem. Przecież mnóstwo ludzi nie wyobraża sobie zabawy bez alkoholu, więc cel jego spożywania jest wprost przeciwny.
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

Łajz lajf...

SSRI-temat ogólny

przez swistak2112 30 lis 2014, 16:28
Rico napisał(a):To nie wiedziałem. Przecież mnóstwo ludzi nie wyobraża sobie zabawy bez alkoholu, więc cel jego spożywania jest wprost przeciwny.

A mnóstwo ludzi też dobrze się bawi bez alkoholu. Nienormalne?
W ogóle połączenie alkohol plus psychotropy to nieporozumienie.
Chyba, że np. diazepam czy clonazepam dla zabezpieczenia przed drgawkami po wielodniowym piciu. Ale to też raczej po, nie w trakcie.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

SSRI-temat ogólny

przez mio85 30 lis 2014, 19:47
Rico napisał(a):To nie wiedziałem. Przecież mnóstwo ludzi nie wyobraża sobie zabawy bez alkoholu, więc cel jego spożywania jest wprost przeciwny.

No zgoda, bo pod wplywem alkoholu znikaja leki, czujemy się wyluzowani i mamy humor. Problem w tym, ze ten stan trwa tylko kilka godzin, a na drugi dzien czujemy sie tragicznie. Nawet zdrowe osoby na kacu czuja sie podle, a co tu dopiero mowic o ludziach takich, jak my zaburzonych psychicznie. Dziwne, ze nie odczules tego na sobie.

SSRI-temat ogólny

przez Labradorek 01 gru 2014, 01:47
U mnie lekarka sama zachęcała żeby czasem napić sie piwa,czy wina dla zabawy,czy poprawienia nastroju na imprezie,biorąc przy tym Mozarin. I rzeczywiście biore lek od pól roku i np.dziś wypilem piwo, wczoraj tez i nie bylo żadnych złych objawów. Przez te pól roku zdarzyło mi się napić wódki czy nawet zapalić trawkę i nie bylo komplikacji.

SSRI-temat ogólny

przez Rico 01 gru 2014, 20:13
Nie zauważyłem bo w okresie bez alkoholu mam podłe dni od rana nawet albo lepsze. Kaca źle znoszę, strasznie, więc od dłuższego czasu staram się pić w rozsądnych granicach jak coś. Leki biorę od niedawna. Wcześniej na lekkim kacu czasem miałem właśnie dobry humor, jeśli w nocy przy picu było spoko. W każdym bądź razie chcę ograniczyć alkohol bo raz kac, dwa trening, trzy nic on nie daje (niektórym daje jak idą w melanż, wyrywają dupy itd., dobrze się przy tym bawią - poziom alkoholizmu w Polsce jest nienormalny uważam), ale całkiem pewnie nie odstawię, bo od czasu do czasu smak piwa lubię, szczególnie przy jakimś spotkaniu - dobra, przecież to nie temat o alkoholu, więc bardziej nie będę tego rozwijał. Podsumowując lepiej się nie upijać, a na pewno nie z lekami. Dziękuję za odpowiedzi.

Łajz lajf...

SSRI-temat ogólny

przez joaszka 01 gru 2014, 21:50
W pełni się zgadzam.
joaszka

SSRI-temat ogólny

przez sulpiryd34 01 gru 2014, 23:08
Ja śmiało piję do SSRI jak jest okazja. Nie zauważyłem większego kaca po lekach.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

Sortuj wg