SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SSRI-temat ogólny

przez Laura1234 24 sie 2014, 13:02
A ja tam biorę wenlę i esci ale esci tylko w 10mg i jestem zadowolona.

-- 24 sie 2014, 13:02 --

Biorę ssri z ssnri i jeszcze nie zdechłam póki co.

-- 24 sie 2014, 13:07 --

Sertralina podwyzsza prolaktynę. To głupty na Wikipedii są. Czytałam gdzieś artykuł poświęcony na temat psychotropówi ich wpływu na prolaktynę. I sertralina jak najbardziej jest jednym z leków który zawyza prolaktynę. Zręszta już jedna osoba z forum chyba z hyperreala czy jakos tak tez miała mega podwyższoną prolaktynę od sertraliny. Ponadto sertralina powoduje niedoczynność tarczycyc.

-- 24 sie 2014, 13:09 --

Ja gwałtownie schudłam ale miałam miesiączkę. Teraz przytyłam ale dalej mma niedowagę zaczelam brac psychotropy i nagle okres zniknął. Mój lekarz kazał mi przytyć to miesiączka będzie ok i co? przytyłam i gówno. Bo winą sa leki a nie moja waga. Mma prolaktynę tez trochę podwyzszona ale oczywiście wg. lekarzy jestem hipochondryczką. I nikt mi nie pomógł pomimo tego ze 300 zł na badanie wydałam.

SSRI-temat ogólny

przez Chada 24 sie 2014, 13:09
Laura1234 napisał(a):A ja tam biorę wenlę i esci ale esci tylko w 10mg i jestem zadowolona.

-- 24 sie 2014, 13:02 --

Biorę ssri z ssnri i jeszcze nie zdechłam póki co.

Cieszę się że masz dobrze dobrane leki i jesteś zadowolona :P Ja obecnie mam problem z dobraniem leku ze znośnymi ubocznymi i skutecznością bo brałem 4 lata sertraline i po 3 latach przestała działać i od roku jestem w dupie ;/

Lamotrygina 150mg

SSRI-temat ogólny

przez Laura1234 24 sie 2014, 13:12
Będą jaja jak u mnie leki przestaną działac coz ja wtedy zrobię? Ciekawe czemu te leki przestają działać. Na mnie póki co działają ale jestem pobudzona i spać teraz nie mogę.

-- 24 sie 2014, 13:13 --

Mi się tylko ręce pociły przez 2 tygodnie ale później mi to zeszło.

-- 24 sie 2014, 13:14 --

A może spróbuj z wenlą? próbowałeś już?

-- 24 sie 2014, 13:21 --

Chyba ze gwałtowny spadek wagi tez powoduje wzrost prolaktyny posowałoby żeby ktoś m ite hormony wyregulował ale wizyta dopiero za kilka miesięcy.

-- 24 sie 2014, 13:23 --

od roku jestem w dupie ;/ To tam Chada masz przynajmniej ciepło i bezpiecznie.

-- 24 sie 2014, 13:26 --

Dobra ja spadam bo nie mam tu z kim pogadać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SSRI-temat ogólny

przez antananarywa 24 sie 2014, 18:38
Chyba ze gwałtowny spadek wagi tez powoduje wzrost prolaktyny posowałoby żeby ktoś m ite hormony wyregulował ale wizyta dopiero za kilka miesięcy.

nie wiem, ale chyba przy niedowadze może tak byc. u mnie brak okresu jest wynikiem zbyt cienkiego endometrium (czyli niedobor tkanki tluszczowej). teraz troche przytylam, mam te bmi 17,5, ale wg lekarzy to i tak za malo. a prolaktyne mialam lekko wyzsza. no ale czytalam opinie ludkow, ktorym sie okres po setalofcie rozregulowal.

SSRI-temat ogólny

przez bei 24 sie 2014, 22:05
Laura1234 napisał(a):Ponadto sertralina powoduje niedoczynność tarczycyc.

Co? Więc jak to możliwe że ja mając niedoczynność tarczycy i zdiagnozowane hasimoto dostałam od psychiatry sertlaline?
Dodam ze psychiatra wie że leczę się na niedoczynność, terapeutka też, a endokrynolog wie że leczę się na nerwicę.
Żadne z nich nie wspomniało, że setra może coś złego zrobić z tarczycą, wręcz przeciwnie psychiatra twierdzi ze te leki nie powinny wpłynąć na leczenie tarczycy.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

SSRI-temat ogólny

przez Chada 24 sie 2014, 22:19
No i złapałem się że to jest błędne koło.Już po dwóch tabletkach escitalopramu 10mg czuję się lepiej niż na ponad 3 tygodniach sertraliny którą próbowałem ponownie po miesiącu przerwy.Koło się rozpoczęło: Sertralina(przestała działać)-fluoksetyna(miesiąc nic lepiej tylko pogorszenie objawów)-Citalopram(cholerne pocenie po umyciu się,sprzątaniu lekko pokoju,zabawy z dzieckiem na kolanach)-Escitalopram(to samo co Citalopram)-Sertralina(powrót 3,5 tyg zero efektu po 1,5 przerwy od niej)-Escialopram(mega pocenie ale próbuję dalej) Do tego wcześniej jeszcze sama wenla kołatanie serca,bóle serca i klatki,podwyższone tętno,trazodon jedynie na spanie dobre(akurat ze spaniem 0 problemów) na większych dawkach ciężko się utrzymac na nogach,paro-zamulenie,senność perspektywa tycia
to już się chore się robi jprd! :roll: :hide:

Lamotrygina 150mg

SSRI-temat ogólny

przez Laura1234 25 sie 2014, 11:45
Ponadto, z nieznaną częstotliwością, mogą wystąpić: leukopenia, małopłytkowość, reakcje anafilaktyczne, reakcje, alergiczne, alergia, hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy i zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego. Tak mam na ulotce od leku

-- 25 sie 2014, 11:45 --

Ale na każdego leki działają inaczej należy pamiętaać

-- 25 sie 2014, 11:49 --

Każdy lek antydepresyjny może powodować zaburzenia w układzie homronalnym sertralina również co jest potwierdzone w badniach klinicznch. Antananarywa ja mam 42 kg czasami 43 kg przy wzroście 159 tez mało, mam niedowagę . Ale hormony płciowe mam ok. tez prolakyne mam lekko wyższą. Może ja tez mam zbyt cienkie endometrium przez o ze schudłam.

-- 25 sie 2014, 11:57 --

Ja mam Bmi 16.8 liczyłam sobie teraz w necie. Jestem wychudzona hehe

SSRI-temat ogólny

przez antananarywa 25 sie 2014, 14:30
Laura1234 napisał(a):Każdy lek antydepresyjny może powodować zaburzenia w układzie homronalnym sertralina również co jest potwierdzone w badniach klinicznch. Antananarywa ja mam 42 kg czasami 43 kg przy wzroście 159 tez mało, mam niedowagę . Ale hormony płciowe mam ok. tez prolakyne mam lekko wyższą. Może ja tez mam zbyt cienkie endometrium przez o ze schudłam.

-- 25 sie 2014, 11:57 --

Ja mam Bmi 16.8 liczyłam sobie teraz w necie. Jestem wychudzona hehe

No to co Ty się dziwisz, że okresu nie masz :P Potrzeba Ci pewnie z pięciu kilo

-- 25 sie 2014, 15:51 --

a i czy komuś się zdarzyło przytyc po setalofcie?

SSRI-temat ogólny

przez bei 25 sie 2014, 22:00
Laura1234 napisał(a):Ponadto, z nieznaną częstotliwością, mogą wystąpić: leukopenia, małopłytkowość, reakcje anafilaktyczne, reakcje, alergiczne, alergia, hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy i zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego. Tak mam na ulotce od leku

A jak się konkretnie nazywa ten lek, bo ja w ulotce Zotralu i Sertagenu nie zauważyłam takiej adnotacji (możliwe że przeoczyłam)?
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

SSRI-temat ogólny

przez Laura1234 27 sie 2014, 16:00
Asertin to jest sertralina ale nie martw się skoro Twoje leki nie mają takich skutków ubocznych to nie martw się. Na wszelki wypadek kontroluj sobie TSH.

SSRI-temat ogólny

przez bei 27 sie 2014, 16:11
Laura1234 napisał(a):Asertin to jest sertralina ale nie martw się skoro Twoje leki nie mają takich skutków ubocznych to nie martw się. Na wszelki wypadek kontroluj sobie TSH.

Ale Zotral i Sertagen to też sertralina.
To będę na przyszłość pamiętać żeby raczej unikać Asertinu.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

SSRI-temat ogólny

przez Laura1234 27 sie 2014, 16:23
Bei ja mam TSH koło 4,02 a norma jest 4,2O cos koło tego amm podejrzenie niedczynnosci tarczycy a u Ciebie TSH było w górnej granicy normy? czy przekraczało tą granicę? Bardzo się martwię o to.

SSRI-temat ogólny

przez olivkazp 28 sie 2014, 19:14
Kurdę...biorę Sertraline od prawie tygodnia i mam wrażenie, że moje objawy się pogłębiły... ogolnie gorsze samopoczucie i wszystko zle i chyba sie rzuce pod pociag ;/ nie mogę jesc w ogóle, bo nie moge patrzec na jedzenie i mdli mnie od samego patrzenia już...

-- 28 sie 2014, 19:16 --

Czuję się jak nie ja w ogóle... plus jakiś taki duży lęk odczuwam... i chce mi sie plakac i krzyczec i wszystko na raz :(

SSRI-temat ogólny

przez bei 28 sie 2014, 19:21
Laura1234, mi w mojej historii leczenia zdarzył się nawet wynik powyżej 50, ale to była moja wina bo leków nie brałam.
A tak to przeważnie mam w normie jak ładnie biorę leki, za niedługo robię badania to się zobaczę jak będzie.
Jak zaczynałam leczenie kilka lat temu to miałam coś ponad 7.
Ponoć granica normy nie jest sztywna i zależy od wieku, ale mój endo raczej lekko do tego podchodzi, toteż myślę o jego zmianie.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II