SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SSRI-temat ogólny

przez Labradorek 08 cze 2014, 23:02
Tego mi bardzo własnie potrzeba, lekarka mówila, ze mnie pobudzi, podniesie z dołka, doda energii. Wiec o co cho?

SSRI-temat ogólny

przez Davin 08 cze 2014, 23:03
Labradorek, elicea nie pobudza. Brałem 2 lata i dla mnie kiepski lek.
Davin

SSRI-temat ogólny

przez lunatic 08 cze 2014, 23:06
ale z drugiej strony lek pobudzający słabo działa na nerwice albo ją w dodatku jeszcze zaostrza, troche ciezko trafic z lekami w taki stan zeby było działanie pobudzające, aktywizujace a przy tym wyraźne działanie przeciwlękowe w postaci spokoju i opanowania, w moim przypadku taki stan sie udało osiągnąć przy sertralinie i w zasadzie tylko po niej, kazdy inny albo za bardzo pobudzał albo za bardzo zamulał, często do osiagnięcia czegos takiego bierze sie dwa rozne leki

-- 08 cze 2014, 22:07 --

Labradorek napisał(a):Tego mi bardzo własnie potrzeba, lekarka mówila, ze mnie pobudzi, podniesie z dołka, doda energii. Wiec o co cho?

na cos takiego to sertralina a nie Elicea jezeli chodzi o SSRI

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SSRI-temat ogólny

przez Labradorek 08 cze 2014, 23:09
lunatic, zgodze sie z Tobą. Czyli proponujesz cos dorzucici na pobudzenie? Bo ile można tych kaw pić, żoładek wykończe. Davin, A co Ci pomogło ?

SSRI-temat ogólny

przez lunatic 08 cze 2014, 23:11
Labradorek,
ja bym nie dorzucał tylko sprobował z pojedynczym lekiem najpierw, skoro mozna coś takiego osiągnąć jednym lekiem to po co brać dwa,z SSRI profil aktywizujący ma wspomniana sertralina i fluoksetyna, z tym ze do fluoksetyny trzeba miec nieziemską cierpliwość na oczekiwanie efektu

SSRI-temat ogólny

przez Davin 08 cze 2014, 23:11
Labradorek, lunatic napisał że sertra pobudza i się z nim zgadzam. ;)
Davin

SSRI-temat ogólny

przez Labradorek 08 cze 2014, 23:16
Sertraliny nie przypisała mi.
Na początku zacząłem leczenie od Mozarinu ktory nic mi nie pomógł, jakby zupełnie nie działał, choc brałem najwieksze dawki lecznicze. Po 3 miesiacach lekarka przypisała mi escitalopram actavis, ktory biore od 3 miesiecy i słabo ogólnie

SSRI-temat ogólny

przez lunatic 08 cze 2014, 23:18
chyba sobie zartujesz
Mozarin nie pomogl i dostalas Escitalopram Actavis? haha, ja nie moge, co za kraj

SSRI-temat ogólny

przez pająk 08 cze 2014, 23:19
Każdy organizm żywy inaczej reaguje na dany lek. Na ten przykład swego czasu fluoksetyna w 2tyg. postawiła mnie na szczycie góry Olimp
:D
pająk

SSRI-temat ogólny

przez Labradorek 08 cze 2014, 23:21
lunatic, co masz na mysli? bo słabo jestem w temacie leków. Zawierzyłem lekarzowi jako specjaliscie

SSRI-temat ogólny

przez lunatic 08 cze 2014, 23:22
to mam na mysli ze Mozarin i Escitalopram Actavis to dokładnie ten sam lek tylko inni producenci, normalnie brak słów co ci lekarze wyrabiaja, jak mozna zmienic lek ktory nie dziala na ten sam lek tylko innego producenta, szok

SSRI-temat ogólny

przez pająk 08 cze 2014, 23:22
lunatic napisał(a):chyba sobie zartujesz
Mozarin nie pomogl i dostalas Escitalopram Actavis? haha, ja nie moge, co za kraj

Dokładnie. Szczyty żeby pacjenci mieli większą wiedzę ta temat leków, ich działania i do tego byli na bieżąco z newsami z magazynów medycznych anglojęzycznych niż konowały studiujące to po 10lat :]. Zmieniłam psychiatrę bo ten którego miałam...szkoda gadać.
pająk

SSRI-temat ogólny

przez Davin 08 cze 2014, 23:25
lunatic, ktoś brał w łape. :mrgreen:

Esci to masakra chyba że chcesz się stać "warzywkiem".
Davin

SSRI-temat ogólny

przez Labradorek 08 cze 2014, 23:27
No rzeczywiscie. Przecież to bez sensu. Nie chcialem specjalnie nic czytac o lekach i opiniach, zeby jakos sie nie zrażać albo nastawiac. Zdałem sie całkowicie na lekarke i jej wiedze,doswiadczenie. Mam jeszcze Elicei na miesiac brania, a potem powiem jej o sertralinie. Moze słyszała :hide:

Sortuj wg