SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SSRI-temat ogólny

przez pająk 06 kwi 2014, 16:46
Fluo była pierwszym lekiem antydep jaki brałam i działanie pozytywne zaczeło się mega szybko bo już po 2tyg. brania. Zero lęków, ochota do działania. Stan ten niestety minął pomimo zwiększania dawki.
Była ze mną 5 lat.
pająk

SSRI-temat ogólny

przez lunatic 07 kwi 2014, 20:41
tarantula,
czyli przez 5 lat działała dobrze?

SSRI-temat ogólny

przez pająk 07 kwi 2014, 21:12
lunatic napisał(a):tarantula,
czyli przez 5 lat działała dobrze?

Przez 4 na pewno.
pająk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SSRI-temat ogólny

przez Reiben 07 kwi 2014, 21:14
o kurde to chyba jesteś nieźle wykastrowana tarantullo Oo
jak nie to daj namiary wyślę Ci jakieś trofeum, złotego fallusa czy coś
Reiben

SSRI-temat ogólny

przez pająk 07 kwi 2014, 21:33
Reiben napisał(a):o kurde to chyba jesteś nieźle wykastrowana tarantullo Oo
jak nie to daj namiary wyślę Ci jakieś trofeum, złotego fallusa czy coś

Pierwsze dwa lata kastracja całkowita. Po tym czasie poznałam ówczesnego faceta i kastracja jak ręką odjął.
Inna sprawa kto jakie miał libido przed braniem tablet. Swoją drogą mam wrażenie, że proszki antydep. jednak w tej kwestii ostrzej traktują pod tym względem panów.
pająk

SSRI-temat ogólny

przez lunatic 13 kwi 2014, 00:49
miał ktoś jakieś arytmie po którymś z SSRI?

SSRI-temat ogólny

przez kwint 15 kwi 2014, 07:49
Od 2010 roku zmagam się z nerwicą lekową, został mi wtedy przepisany asertin, który pomógł, niestety w tym roku wszystko wróciło i lekarz wrócił do tego leku, biorę go od 5 dni, jednak czuję się po nim fatalnie, szczególnie dręczą mnie ataki, które można opisać jako bardzo silny wzrost adrenaliny, który 'wędruje' od okolic brzucha do szyji, która jest mocno zaciśnięta. Towarzyszy temu dziwne uczucie w ustach. Atak przechodzi po jakimś czasie i organizm się wycisza. Leczę się na nadciśnienie od 2009 roku, proszę o poradę czy to normalne w pierwszym stadium leczenia asertinem? Czy przy nadcisnieniu i takim oddziaływaniu tego leku muszę udać się z tym do lekarza? Czy to po prostu normalny objaw. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

SSRI-temat ogólny

przez tomasz_xyz 17 kwi 2014, 18:01
lunatic napisał(a):miał ktoś jakieś arytmie po którymś z SSRI?

U mnie czasem są dodatkowe uderzenia serca, a biorę właśnie SSRI.

Ale to też może być ze stresem związane...
tomasz_xyz

SSRI-temat ogólny

przez dzidektancerz 18 kwi 2014, 18:55
Hej, wracam do kuracji z citalem i zastanawia mnie czy moge laczyc te tabsy z Ginkgo Biloba/ Czy ten naturlny srodek nie zakloci kuracji antydepresantami ? Nie chce nabawic sie zaspolu serotoninego czy innego badziewa.

SSRI-temat ogólny

przez Vernici 20 kwi 2014, 17:40
Przyjmuję już od dłuższego czasu asentrę(6 lat będzie napewno, choć pewnie więcej) i ketrel. Mam wrażenie że jestem otępiały, mam problemy z pamięcią i koncentracją(choć to pierwsze i drugie może być spowodowane trzecim :D). I moje pytanie brzmi czy te leki mogą powodować takie efekty uboczne ? Asentra jako SSRI, a ketrel nie wiem do czego się zalicza.
Proszę o pomoc, wertowałem wiele tematów i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi(jeśli jednak coś jest to prosiłbym o link itd, etc)

SSRI-temat ogólny

przez tomasz_xyz 21 kwi 2014, 11:50
Vernici napisał(a):Przyjmuję już od dłuższego czasu asentrę(6 lat będzie napewno, choć pewnie więcej) i ketrel. Mam wrażenie że jestem otępiały, mam problemy z pamięcią i koncentracją(choć to pierwsze i drugie może być spowodowane trzecim :D). I moje pytanie brzmi czy te leki mogą powodować takie efekty uboczne ? Asentra jako SSRI, a ketrel nie wiem do czego się zalicza.
Proszę o pomoc, wertowałem wiele tematów i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi(jeśli jednak coś jest to prosiłbym o link itd, etc)

mogą powodować problemy z pamięcią i koncentracją na bank. sam miałem badania organiczne mózgu na ssri przed paroma dniami i to wyszło
tomasz_xyz

SSRI-temat ogólny

przez tomek0700 21 kwi 2014, 12:38
Mam pytanie do was. Jakie leki z grupy SSRI sa najlagodniejsze? jestem po paroksetynie rok czasu bralem, niestety skutki uboczne odlozenia sa dla mnie straszne. Glownie bralem na jelito drazliwe. Wiem, ze paro jest podobno jednym z tych mocniejszych i wywolujacych u 16,1% osob odstawiajacych skutki uboczne.

SSRI-temat ogólny

przez Popiół 21 kwi 2014, 13:49
Escitalopram powinien być najłagodniejszy, jest najbardziej selektywnym SSRI, możesz też spróbować fluwoksaminy (Fevarin) tylko że jest drogi, bo jako jedyny SSRI nie doczekał się zamienników.

-- 21 kwi 2014, 13:51 --

Np. ja, najlepiej z tej grupy leków toleruję Fevarin.
Popiół

SSRI-temat ogólny

przez tomek0700 21 kwi 2014, 16:16
a citalopram? jak paroksetyna pomogla to Escitalopram i fluwoksamina tez powinna? nie chce juz przechodzic tak mocnych skutkow ubocznych odlozenia

Sortuj wg